Bilans trenerów reprezentacji Polski

Poniższa lista prezentuje wszystkich kapitanów związkowych oraz selekcjonerów (także tymczasowych i zastępujących pierwszego trenera), odpowiedzialnych za oficjalne mecze reprezentacji Polski.

W latach 1921-1966 za selekcję graczy odpowiedzialne były kilkuosobowe zespoły tzw. kapitanaty związkowe,a bezpośrednim przygotowaniem do meczu zajmowali się trenerzy.Od 1966 roku funkcję tę pełni jedna osoba zwana selekcjonerem.

Imię i nazwiskoLataMZRPB+B-
JÓZEF SZKOLNIKOWSKI18.12.1921100101
STANISŁAW ZIEMIAŃSKI14.05.1922-03.09.1922311135
JÓZEF LUSTGARTEN14.05.1922-01.10.1922421166
ADAM OBRUBAŃSKI14.05.1922-1.11.1923
18.05.1924-26.05.1924123361630
WŁADYSŁAW JENTYS01.10.1922110031
EDWARD CETNAROWSKI01.10.1922110031
TADEUSZ KUCHAR3.06.1923-1.11.1923
19.07.1925
10.06.1928-27.10.192892341820
KAZIMIERZ GLABISZ3.06.1923-1.11.192351221111
TADEUSZ ORZELSKI10.06.1924100123
IGNACY ROSENSTOCK29.06.1924110020
TADEUSZ SYNOWIEC30.08.1925-19.06.1927115333024
STEFAN LOTH28.09.1930-25.10.1931
02.10.1932, 14.10.193486023413
JÓZEF KAŁUŻA11.10.1931-27.08.193939108218498
ANDRZEJ PRZEWORSKI15.09.1935,12.09.1937
14.09.1947-26.10.1947
17.10.194873221617
KURT OTTO06.09.1936101033
KAROL KOSSOK10.10.1937110021
MARIAN SPOIDA25.09.1938100112
HENRYK REYMAN11.06.1947-31.08.1947
19.05.1957-5.10.1958195593537
KAROL BERGTAL14.09.1947-26.10.19474112913
CZESŁAW KRUG14.09.1947-26.10.1947
10.10.1948-22.10.1950
28.10.1956-16.11.1956
20.05.1959-28.11.19624918102198100
ZYGMUNT ALFUS04.04.1948-19.09.19485113617
JAN NOWAK17.10.1948110010
IGNACY IZDEBSKI8.05.1949-04.06.195092251425
STEFAN KISIELIŃSKI8.05.1949-22.10.1950102261529
MIECZYSŁAW SZYMKOWIAK8.05.1949-22.10.1950102261529
KAZIMIERZ ŚMIGLAK8.05.1949-04.06.195092251425
RYSZARD KONCEWICZ30.10.1950-22.07.1956
13.09.1964-08.01.1966
24.04.1968-25.10.19705221161510380
MICHAŁ MATYAS25.05.1952
21.07.1952
26.09.1954
17.11.1966-29.10.1967123361317
TADEUSZ FORYŚ14.09.1952-21.09.1952
15.05.1963-10.05.19649531289
EDWARD CEBULA08.08.1954101022
ANDOR HAJDÚ (HUN)08.08.1954101022
ZYGMUNT JESIONKA26.09.1954110010
ALFRED NOWAKOWSKI26.08.1956100112
ALOJZY SITKO26.08.1956100112
ARTUR WOŹNIAK26.08.1956100112
FELIKS DYRDA28.10.1956-05.10.1958165563026
JÓZEF ZIEMIAN19.05.1957-06.07.1957310235
STANISŁAW SZYMANIAK11.05.1958-05.10.19586033913
WIESŁAW MOTOCZYŃSKI15.05.1963-01.11.1965198744527
WACŁAW PEGZA15.05.1963-10.05.19647421237
KAROL KRAWCZYK13.09.1964-01.11.1965124532220
ANTONI BRZEŻAŃCZYK03.05.1966-22.10.196691351014
KLEMENS NOWAK11.09.1966-22.10.1966310254
KAZIMIERZ GÓRSKI11.09.1966-22.10.1966
05.05.1971-31.07.19766838121813966
ANDRZEJ STREJLAU13.04.1974-15.04.1974
31.10.1974
23.08.1989-22.09.1993572022156965
JACEK GMOCH16.10.1976-06.09.19782717375030
RYSZARD KULESZA11.10.1978-07.12.19803115795127
WALDEMAR OBRĘBSKI25.01.1981-01.02.19814400133
ANTONI PIECHNICZEK25.03.1981-16.06.1986
02.06.1996-31.05.1997732621269194
BERNARD BLAUT04.09.1985100113
WOJCIECH ŁAZAREK07.10.1986-03.06.19893218595543
LESŁAW ĆMIKIEWICZ03.12.1991-09.12.1991
13.10.1993-17.11.19936114412
HENRYK APOSTEL09.02.1994-15.11.1995197753024
WŁADYSŁAW STACHURSKI19.02.1996-01.05.1996402228
KRZYSZTOF PAWLAK13.06.1997110041
JANUSZ WÓJCIK06.09.1997-09.10.19992615383728
WŁADYSŁAW ENGEL26.01.2000-14.06.20022912984134
ZBIGNIEW BONIEK21.08.2002-20.11.2002521254
PAWEŁ JANAS12.02.2003-20.06.200651316149954
LEO BEENHAKKER (HOL)16.08.2006-09.09.2009472213127547
STEFAN MAJEWSKI10.10.2009-14.10.2009200203
FRANCISZEK SMUDA14.11.2009-16.06.201237151394740
WALDEMAR FORNALIK15.08.2012-15.10.2013188463322
ADAM NAWAŁKA15.11.2013- ?35191157029

Bilans po meczu ze Słowenią,14.11.2016

źródło:
Andrzej Gowarzewski-seria Biało-Czerwoni

TOMASZ GALAS

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

 

Redakcja
Jesteśmy niczym Corinthians - przesiąknięci romantycznym futbolem, który narodził się z czystej pasji i chęci rywalizacji, nie zysku. Kochamy piłkę nożną. To ona wypełnia nasze nozdrza, płuca i wszystkie komórki naszego ciała. To ona definiuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Futbol nie jest naszym sposobem na życie. Jest jego częścią. Jeżeli myślisz podobnie to już znaleźliśmy wspólny język. Istniejemy od 2014 roku. e-mail: kontakt@rfbl.pl lub marketing@rfbl.pl