Tabela wszech czasów: Ekstraklasa kobiet

Dzisiejsza tabela wszech czasów przedstawi rozgrywki Ekstraklasy kobiet. Nasz dział statystyczny podjął się trudnego zadania wyszukania końcowych tabel rozgrywek od 1974 roku do 1996, jednak nie był w stanie odszukać takich materiałów. Dlatego rozpoczynamy liczenie od sezonu 1995/1996. 

 

NazwaTytułyWRPBr+Br-Pkt
1MEDYK KONIN324036811136418756
2AZS WROCŁAW823342821064387741
3CZARNI SOSNOWIEC121513082817368483
4UNIA RACIBÓRZ5971223457111303
5GÓRNIK ŁĘCZNA0761728303135245
6STILON GORZÓW WLKP.36222112302512208
7AZS PSW BIAŁA PODLASKA05639106183357207
8MITECH ŻYWIEC0601863232278198
9ATENA (WARTA) POZNAŃ045540168160140
10PODGÓRZE KRAKÓW0351736142173122
11ZAGŁĘBIE LUBIN03692214685117
12GOL CZĘSTOCHOWA03095713627699
13CISY NAŁĘCZÓW02974010514094
14KKP BYDGOSZCZ02119639623682
15POGOŃ SZCZECIN025623847381
16GOSiR PIASECZNO02115499220878
17CHECZ GDYNIA418136312534167
18ZAGŁĘBIANKA DĄBROWA GÓRNICZA215916555354
19SAVENA WARSZAWA0164386416452
201.FC KATOWICE0149354417351
21AZS PWSZ WAŁBRZYCH01179444240
22SZTORM GDAŃSK01089293538
23OLIMPIA SZCZECIN0106335415036
24PRAGA WARSZAWA086444826430
25TKP TORUŃ07225308523
26RKP RYBNIK065334917223
27ZRYW KSIĄŻKI07110233222
28ZAMŁYNIE RADOM071262813222
29ORION PŁUŻNICA05110175616
30AZS UJ KRAKÓW0141311417

 

UWAGI:

– Brak tabel końcowych z sezonów 1974/75-1995/96,

– Tytuły mistrzowskie liczone od sezonu 1974/75,

– W kolejnych rubrykach:miejsce,nazwa klubu starty,tytuły mistrzowskie,mecze,zwycięstwa,remisy,porażki,bramki strzelone bramki, stracone,punkty, 

– Punktacja: 3-1-0,

STAN NA KONIEC SEZONU 2015/2016

Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 136 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki