Rekordziści bramek reprezentacji UEFA

Tydzień temu przedstawialiśmy rekordzistów gier w poszczególnych federacjch zrzeszonych w UEFA. Dziś kolej na takie samo zestawienie, które obejmować będzie bramki. Przy okazji zapraszamy TUTAJ po zeszłotygodniowy materiał. 

GraczKrajLiczba bramekPierwsza bramkaOstatnia bramka
Poul NielsenDania522.07.191221.06.1925
Jørgen Juve Norwegia3312.06.19298.06.1934
Bernard VoorhoofBelgia3015.04.192817.03.1940
Leon MartLuksemburg164.11.193427.05.1945
Stjepan BobekSerbia *3829.09.194617.10.1954
Ferenc PuskasWęgry8420.08.194514.10.1956
Dennis LawSzkocja3018.10.195820.05.1972
Paul van Himst **Belgia3030.10.196017.06.1972
Mordechaj SpieglerIzrael322.01.196421.05.1973
Luigi RivaWłochy351.11.196720.10.1973
Włodzimierz LubańskiPolska484.09.196324.09.1980
Kenny Dalglish **Szkocja3015.11.197214.11.1984
Oleg BłochinRosja *4216.07.197229.10.1986
Nikos AnastopoulosGrecja2916.01.198021.09.1988
Ian RushWalia2827.05.198223.05.1994
Toni PolsterAustria4417.11.198211.06.1998
Gheorghe HagiRumunia3512.09.19848.09.1999
Davor ŠukerChorwacja4522.10.199217.04.2002
Zlatko ZahovičSłowenia3516.11.199428.04.2004
Qurban Qurbanov Azerbejdżan148.06.19936.06.2004
Serghei Cleşcenco Mołdawia112.09.199416.08.2006
Szota ArweładzeGruzja2617.09.199224.03.2007
Hakan ŞükürTurcja518.04.19922.06.2007
Rógvi Jacobsen Wyspy Owcze1010.02.200221.11.2007
Maksim RamaszczankaBiałoruś207.06.19986.02.2008
Jan KollerCzechy *559.02.199915.06.2008
Andy SelvaSan Marino814.10.199811.10.2008
Rusłan Bałtijew Kazachstan1320.09.19979.09.2009
Tomas DanilevičiusLitwa1926.02.20019.09.2009
Thierry HenryFrancja5112.06.199814.10.2009
Dimitrar BerbatowBułgaria4812.02.200018.11.2009
Jon Dahl Tomasson **Dania529.06.199924.06.2010
Robert VittekSłowacja2315.08.200128.06.2010
Jari LitmanenFinlandia3216.05.199117.11.2010
Mario FrickLiechtenstein166.09.199717.11.2010
Alexander FreiSzwajcaria4228.03.200117.11.2010
Mihalis KonstantinouCypr3210.02.19999.02.2011
Andrij SzewczenkoUkraina481.05.199611.06.2012
Māris Verpakovskis Łotwa299.06.199912.10.2012
Andres Oper Estonia388.06.199716.10.2012
David HealyIrlandia Północna3623.02.200014.11.2012
Erjon Bogdani Albania1810.02.19996.02.2013
Adrian Mutu **Rumunia3526.04.200022.03.2013
David VillaHiszpania5916.11.200523.06.2014
Miroslav KloseNiemcy7124.03.20018.07.2014
Robbie KeaneIrlandia6714.10.19984.09.2015
Michael Mifsud Malta4025.04.20016.09.2015
Jake Gosling Gibraltar226.05.20147.09.2015
Mirko Vučinić Czarnogóra1724.03.20079.10.2015
Ildefons LimaAndora1022.06.199710.10.2015
Robin van PersieHolandia508.06.200513.10.2015
Zlatan IbrahimovićSzwecja627.10.200117.11.2015
Edin Džeko Bośnia i Hercegowina462.06.200729.03.2016
Henrich Mychitarian Armenia1928.03.200928.05.2016
Goran PandewMacedonia2721.08.200229.05.2016
Albert Bunjaku Kosowo321.05.20143.06.2016
Eiður Guðjohnsen Islandia264.09.19996.06.2016
Wayne RooneyAnglia536.09.200327.06.2016
Cristiano RonaldoPortugalia6112.06.20046.07.2016

Stan na dzień: 03.08.2016

* Czechy (razem z Czechosłowacją), Rosja (razem z ZSRR), Serbia (razem z Jugosławią).
** wyrównanie rekordu

 RAFAŁ PAWLETA

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Rafał Pawleta
O Rafał Pawleta 62 artykuły
Z wykształcenia nauczyciel geografii, pasjonat dobrego, widowiskowego i efektownego futbolu bez przynależności klubowej czy reprezentacyjnej, miłośnik statystyki piłkarskiej.