Reprezentacje UEFA w eliminacjach ME i MŚ

Zdjęcie główne: uefa.com

Przed Wami kolejna część statystycznej serii. Tym razem skupiamy się na eliminacjach do mistrzostw świata i mistrzostw Europy, a przedmiotem naszych analiz będą reprezentacje UEFA

WYSTĘPY:
MZRPBR (+)BR (-)BR (+/-)PKT
Niemcy3412297042798296502757
Hiszpania3252046457685262423676
Włochy3301959144565240325676
Holandia3131935961676255421638
Anglia2991737947603213390598
Rosja3071756765566251315592
Czechy3121726080576293283576
Francja3061687068582287295574
Portugalia3011627069532299233556
Szwecja2931516280519310209515
Serbia2831466572530316214503
Belgia2901426286502342160488
Rumunia2741337071467282185469
Węgry2771255795505384121432
Dania272121619043634393424
Irlandia277108858439232468409
Szkocja258116608237629779408
Polska2521165977425291134407
Bułgaria268111619638435430394
Szwajcaria262109668739633462393
Austria2521134990433332101388
Grecja25611153923283262386
Turcja2579753107334367-33344
Norwegia2458753105313336-23314
Irlandia Północna2538365105275320-45314
Chorwacja150873726261119142298
Walia2298048101285311-26288
Izrael17964476826124912239
Finlandia2275745125237442-205216
Ukraina12958383318211567212
Słowacja12658264220214953200
Islandia2014938114195368-173185
Słowenia1314931511651587178
Bośnia i Hercegowina10948194217414133163
NRD9944223316812741154
Łotwa134382868145213-68142
Litwa125372365107181-74134
Albania1923335124139343-204134
Cypr2122926157164557-393113
Estonia132291786104265-161104
Białoruś110262460106169-63102
Gruzja110252164109169-6096
Macedonia112222466119188-6990
Armenia11421256897191-9488
Mołdawia11016207484217-13368
Azerbejdżan11514247765241-17666
Kazachstan8816175592176-8465
Czarnogóra441315165358-554
Luksemburg2371118208110719-60951
Wyspy Owcze132121110972358-28647
Malta19852317080573-49338
Liechtenstein1127139242338-29634
Andora96129324301-2775
Saara411248-44
San Marino1260312317565-5483
Kosowo4013112-111
Gibraltar140014473-690
Uwagi: Niemcy (razem z RFN), Rosja (razem z ZSRR), Czechy (razem z Czechosłowacją), Serbia (razem z Jugosławią). W tabeli uwzględniono również nieistniejące już federacje NRD i Saary.
Stan po jesiennych meczach eliminacyjnych do MS 2018.

RAFAŁ PAWLETA

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Rafał Pawleta
O Rafał Pawleta 65 artykułów
Z wykształcenia nauczyciel geografii, pasjonat dobrego, widowiskowego i efektownego futbolu bez przynależności klubowej czy reprezentacyjnej, miłośnik statystyki piłkarskiej.