Tabela wszech czasów: Anglia

Zdjęcie główne: sportskeeda.com

Odświeżamy Wam tabelę wszech czasów najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Obejmuje ona sezony 1888/1889 – 2015/2016. Pamiętajcie, że nowa wersja tabel jest sortowana, więc można wyciągnąć jeszcze szybciej wnioski! Przyjemnego zagłębiania się!

 

 

DRUŻYNASTARTYMPKTZRPBR+BR-BR+/-
LIVERPOOL FC10240586667188510121161669549421753
ARSENAL FC10040586582184610441168671850891629
EVERTON FC1144442654318091116151769296151778
MANCHESTER UNITED923702621117669131023637947221657
ASTON VILLA BIRMINGHAM105407058971643968145966086077531
MANCHESTER CITY88354450311388867128954905167323
TOTTENHAM HOTSPUR82331849021364810114452184672546
CHELSEA FC82332248921344860111850844679405
NEWCASTLE UNITED85338847621313823125251234914209
SUNDERLAND AFC8633404560126078013005143512122
WEST BROMWICH ALBION79307040341094752122445784864-286
BLACKBURN ROVERS72272037021017651105243064348-42
BOLTON WANDERERS73280236921017641114441564467-311
SHEFFIELD WEDNESDAY662582355298061299039764020-44
WOLVERHAMPTON WANDERERS63242233759435469334030395278
DERBY COUNTY652468330390658597737643910-146
SHEFFIELD UNITED602356317387156092535313762-231
MIDDLESBROUGH FC6124383068818614100634263766-340
LEEDS UNITED502060306184652369130792784295
WEST HAM UNITED592396303981459798533913760-369
NOTTINGHAM FOREST562178294980054982930693171-102
BURNLEY FC542096290281047281432723347-75
STOKE CITY612334288477157199230203591-571
BIRMINGHAM CITY572306275572458399930493656-607
LEICESTER CITY492014247564952883729583401-443
PRESTON NORTH END461720240367139065927012569132
SOUTHAMPTON FC401606204953644162921252308-183
PORTSMOUTH FC331356177448432255020212208-187
HUDDERSFIELD TOWN30126017574803174631874185420
COVENTRY CITY341390168643039656416041954-350
BLACKPOOL FC281172152741528247517881941-153
IPSWICH TOWN261084148940226541714421500-58
CHARLTON ATHLETIC261050131835525344214241651-227
NOTTS COUNTY301068127634125347414031712-309
NORWICH CITY251016121330330440911721507-335
FULHAM FC25998115229825844212941625-331
QUEENS PARK RANGERS23936114629924938811431310-167
BURY FC22804101727918034511761340-164
CARDIFF CITY166688562311632748971067-170
LUTON TOWN166588072131682778641011-147
CRYSTAL PALACE176827431861853117151005-290
WIMBLEDON FC14554729186171197702754-52
OLDHAM ATHLETIC12484606159129196604713-109
GRIMSBY TOWN1248859816797224756940-184
BRADFORD CITY12468582152126190584671-87
WATFORD FC1040247412793182530626-96
BRISTOL CITY935843611494150428510-82
SWANSEA CITY831238910574133387447-60
WIGAN ATHLETIC83043338576143316482-166
BRENTFORD FC5210274764688330359-29
BRIGHTON & HOVE ALBION4168189474873182244-62
HULL CITY51901714148101181323-142
BRADFORD PARK AVENUE3122147402755172204-32
ACCRINGTON STANLEY FC5122138353354226313-87
READING FC3114119322359136186-50
OXFORD UNITED3124119273859150229-79
AFC BOURNEMOUTH27688231934100134-34
MILLWALL AFC2767919223586117-31
NORTHAMPTON TOWN142431013195592-37
CARLISLE UNITED14241125254359-16
DARWEN FC256411183775195-120
BARNSLEY FC13835105233782-45
SWINDON TOWN142305152247100-53
LEYTON ORIENT1422769273781-44
GLOSSOP NORTH END13422410203174-43

Stan na koniec 2016/17

Przyjęliśmy zasadę, że za zwycięstwo dajemy 3 punty, za remis 1, a za porażkę 0. 

MARIUSZ CHODAŁA

Źródło: www.worldfootball.net

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

 

Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 134 artykuły
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki