Tabela wszech czasów eliminacji drużyn Europy do IO 1956-1988

Igrzyska Olimpijskie to światowe święto sportu. Piłka nożna od dawna stanowi jego integralną część. Początkowo turnieje na igrzyskach były traktowane jako Mistrzostwa Świata. Z czasem rozgrywki te stracił na znaczeniu. Oto tabela wszech czasów eliminacji do igrzysk w latach 1956-1988. Tabela obejmuje jedynie drużyny ze Starego Kontynentu.

LPKLUBMECZEZRPBR+BR-PKT
1ZSRR4127104822564
2NRD412795742663
3BUŁGARIA40191110734349
4HISZPANIA42141612605444
5POLSKA3420311573443
6WĘGRY301947542942
7FRANCJA3616812636040
8JUGOSŁAWIA281756562439
9CZECHOSŁOWACJA281747452138
10RUMUNIA3516415455036
11DANIA3113711604433
12RFN3014511403233
13WŁOCHY261286452732
14NORWEGIA3281311334129
15BELGIA22967252724
16HOLANDIA3851221377222
17FINLANDIA366921317221
18WIELKA BRYTANIA16835322319
19SZWAJCARIA20659343117
20AUSTRIA296320235115
21SZWECJA10622151214
22GRECJA306123218013
23PORTUGALIA1244491212
24IZRAEL16448162812
25IRLANDIA18251121299
26ISLANDIA22251517459
27TURCJA24241812548
28LUKSEMBURG922511146
29CYPR2002140
30ALBANIA4004260
31LIECHTENSTEIN40041250

Od 1992 roku na olimpiadę z Europy kwalifikują się najlepsze drużyny z młodzieżowych mistrzostw europy

Opracowanie: MARIUSZ CHODAŁA

 

Oceń ten tekst!
[Suma: 3 Średnia: 4.3]
Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 165 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki