Tabela wszech czasów: Full Members Cup

Full Members Cup to rozgrywki, które odbywały się w latach 1985-1992. Ich powstanie było związane z wykluczeniem angielskich klubów z europejskich pucharów po zamieszkach na Heysel. Full Members Cup został rozwiązany wraz z powstaniem Premier League, a jego sukcesorem jest Tarcza Wspólnoty. Oto tabela wszech czasów FMC.

A jeśli chcecie przeczytać więcej o Full Members Cup, odsyłamy Was do naszego tekstu (klik).

KLUBSTARTYMECZEZRPBR+BR-PKT
CHELSEA7271836554157
IPSWICH TOWN6221525422947
CRYSTAL PALACE6231418443343
NOTTINGHAM FOREST5151113351934
MIDDLESBROUGH6171106291933
EVERTON515924362529
NORWICH CITY616826262226
MANCHESTER CITY717818372925
SOUTHAMPTON513805241424
BLACKBURN ROVERS613805211624
LEEDS UNITED717737242924
OXFORD UNITED714716242222
LEICESTER CITY512624171420
SWINDON TOWN512615211419
READING2861115819
DERBY COUNTY612615201719
ASTON VILLA BIRMINGHAM512606211718
BRADFORD CITY511605201718
LUTON TOWN611524222317
MILLWALL713445182016
STOKE CITY511434151515
PORTSMOUTH612507161815
CHARLTON ATHLETIC714437172415
WEST HAM UNITED610415222113
HULL CITY610415171613
SHEFFIELD UNITED610325171811
NEWCASTLE UNITED69315182110
SHEFFIELD WEDNESDAY69315121510
WEST BROMWICH ALBION69315152310
BRIGHTON & HOVE ALBION610316112110
BARNSLEY6923417189
SUNDERLAND51023513189
NOTTS COUNTY25221878
WATFORD6922510168
COVENTRY CITY6102269168
TRANMERE ROVERS142111297
WIMBLEDON6921610167
QUEENS PARK RANGERS472147137
PLYMOUTH ARGYLE6821513217
GRIMSBY TOWN352037126
PORT VALE35203496
SOUTHEND UNITED12101343
BRISTOL ROVERS23102463
WOLVERHAMPTON WANDERERS34103243
BIRMINGHAM CITY341036123
CAMBRIDGE UNITED12011231
FULHAM12011021
SHREWSBURY TOWN45014291
BRISTOL CITY22002350
WALSALL11001240
HUDDERSFIELD TOWN22002130
CARLISLE UNITED11001020
BOURNEMOUTH33003260
OLDHAM ATHLETIC660064170

Lista zwycięzców:

  • 2x – CHELSEA (1986, 1990)
  • 2x – NOTTINGHAM FOREST (1989, 1992)
  • 1x – BLACKBURN ROVERS (1987)
  • 1x – READING (1988)
  • 1x – CRYSTAL PALACE (1991)

Opracowanie: MARIUSZ CHODAŁA

Oceń ten tekst!
[Suma: 2 Średnia: 4.5]
Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 165 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki