Tabela wszech czasów Ligi Mistrzów

Wprzyszłym tygodniu rozpoczyna się faza grupowa Ligi Mistrzów. Przez najbliższe miesiące będziemy świadkami wielkich emocji, zaskakujących rozstrzygnięć, dramatów i radości. Zanim jednak wystartują najpopularniejsze rozgrywki klubowej piłki nożnej, zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem statystycznym.

Tabela klubów

Tabela wszech czasów Ligi Mistrzów, którą dla Was przygotowaliśmy, to zestawienie obejmujące rozgrywki od fazy grupowej, do finału. W tabeli pominęliśmy fazę eliminacji. Zestawienie obejmujące również eliminacje znajdziecie pod tym adresem. Poniżej prezentujemy zestawienie klubowe:

KLUBSTMZWREMPORBR+BR-PKT
1REAL MADRYT212381424749503255473
2FC BARCELONA212261325341459225449
3BAYERN MONACHIUM202211204853415233408
4MANCHESTER UNITED202061095443350194381
5JUVENTUS FC17170824741264168293
6ARSENAL FC19177834153281205290
7AC MILAN17165744942231156271
8CHELSEA FC14148744232249130264
9FC PORTO21170714356218190256
10OLYMPIQUE LYON14118532837187135187
11INTER MEDIOLAN11105502629148118176
12BORUSSIA DORTMUND11100492130166118168
13VALENCIA CF109843282714698157
14PARIS SAINT-GERMAIN98243182114696147
15LIVERPOOL FC98840262212982146
16AFC AJAX13102392835129115145
17OLYMPIAKOS SFP17110382052133181134
18ATLETICO MADRYT77035211410258126
19BAYER 04 LEVERKUSEN1195342338137156125
20SL BENFICA128833233298104122
21PSV EINDHOVEN15104332348102147122
22DYNAMO KIJÓW16109292753132163114
23GALATASARAY AŞ14104272651106175107
24AS MONACO76630132310883103
25AS ROMA97926233098116101
26SZACHTAR DONIECK117426133510611991
27PANATHINAIKOS AO9742318337610487
28DEPORTIVO LA CORUÑA558231520747984
29FC SCHALKE 04758231322838382
30SPARTAK MOSKWA11742115389013278
31OLYMPIQUE MARSYLIA967221134848977
32ROSENBORG BK11741918379512975
33MANCHESTER CITY648191217817069
34SS LAZIO544171116665562
35CELTIC FC960171033569861
36RANGERS FC1062122327639459
37WERDER BREMA746161020698658
38CSKA MOSKWA10661317366611256
39RSC ANDERLECHT11721220406313356
40ZIENIT ST.PETERSBURG642151017475455
41FC BASEL752141325559755
42SPARTA PRAGA756131528578654
43GIRONDINS BORDEAUX43415811374253
44SEVILLA FC43016410493652
45SPORTING CLUBE DE PORTUGAL74412725528043
46ACF FIORENTINA3261187393441
47FENERBAHÇE SK64011623427039
48SSC NAPOLI3221147373437
49FEYENOORD ROTTERDAM43081111334535
50BEŞIKTAŞ JK6369720317034
51IFK GÖTEBORG42610313303933
52FC KØBENHAVN4268711233031
53LOSC LILLE53261214263530
54VILLARREAL CF32861210233430
55FC NANTES222787272629
56VFL WOLFSBURG216916241928
57CLUB BRUGGE KV5307617234227
58VFB STUTTGART3227510263426
59ŁOKOMOTIW MOSKWA3267514263526
60STEAUA BUKARESZT74241424306926
61LEEDS UNITED116655242123
62NEWCASTLE UNITED218729232923
63STURM GRAZ3247215205323
64TOTTENHAM HOTSPUR216646252222
65AJ AUXERRE3207112163022
66BATE BORYSÓW5304719217319
67CFR 1907 CLUJ3185310202818
68BOAVISTA FC218468142518
69AEK ATENY42421210173618
70LEICESTER CITY110523111017
71DINAMO ZAGRZEB6364527197917
72MÁLAGA CF11044216916
73RC LENS212444161716
74APOEL FC3223712143416
751.FC KAISERSLAUTERN18413121213
76ATHLETIC BILBAO212345101213
77RUBIN KAZAŃ21226461112
78SC BRAGA212408122412
79LEGIA WARSZAWA214338143512
80GRASSHOPPER CLUB ZÜRICH212327111811
81KAA GENT18314101110
82HERTHA BSC BERLIN112246101810
83BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH212246132410
84REAL SOCIEDAD21424892010
85AALBORG BK212246142610
86PARMA FC16231659
87CELTA VIGO182339119
88HAJDUK SPLIT182335109
89RCD MALLORCA16303499
90HAMBURGER SV21223716249
91UNIREA URZICENI16222888
92VIKTORIA PILZNO21222810288
93TRABZONSPOR AŞ16141357
94UDINESE CALCIO1621310127
95REAL BETIS BALOMPIÉ16213377
96MACCABI HAJFA21221912207
97ŁUDOGOREC RAZGRAD21214711297
98NK MARIBOR2121476257
99KRC GENK2120754257
100ANORTHOSIS FAMAGUSTA16132886
101TWENTE ENSCHEDE161329116
102FC SALZBURG16132466
103MFK PETRŽALKA16132596
104MALMÖ FF21220105366
105STANDARD LIÈGE16123795
106HAPOEL TEL AWIW161237105
107HJK HELSINKI161238125
108AUSTRIA WIEDEŃ161235105
109FK ROSTÓW161236125
110HELSINGBORGS IF161236145
111FERENCVÁROSI TC161239195
112SLAVIA PRAGA161235165
113BLACKBURN ROVERS16114584
114WIDZEW ŁÓDŹ161146104
115AZ ALKMAAR16042484
116FC THUN16114494
117FK ASTANA160425114
118SC HEERENVEEN16114394
119FC ZÜRICH161145144
120MACCABI TEL AWIW21211105284
121MOLDE FK161056143
122BRØNDBY IF161054183
123PARTIZAN BELGRAD2120395213
124MONTPELLIER HÉRAULT SC160246122
125WILLEM II TILBURG160247152
126RAPID WIEDEŃ21202105272
127LIERSE SK160153121
128AIK SOLNA160154161
129BURSASPOR SK160152161
130FC NORDSJÆLLAND160154221
131OŢELUL GALAŢI160063110
132MFK KOŠICE160062130
133DEBRECENI VSC160065190
134MŠK ŽILINA160063190
135LEWSKI SOFIA160061170
688556421021360210275117511

 

Tabela federacji

Oprócz zestawienia klubowego, zwracamy uwagę na tabelę federacji. O dominacji tzw. „Wielkiej Piątki” pisaliśmy w tym miejscu.

FEDERACJASTMZWREMPORBR+BR-PKT
1HISZPANIA7980441319619514078531435
2ANGLIA7573335018919411787711239
3WŁOCHY67623275172176899698997
4NIEMCY67602268133201971807937
5FRANCJA56459187105167653565666
6PORTUGALIA4433212479129394423451
7HOLANDIA362608272106287350318
8GRECJA30208635095226321239
9ROSJA332265955112241356232
10UKRAINA27183554088238282205
11TURCJA281924844100184336188
12SZKOCJA19122293360119192120
13BELGIA21134233774110232106
14NORWEGIA128020184210114378
15SZWAJCARIA11761917407513874
16CZECHY10741619397213067
17RUMUNIA12721119426111654
18DANIA850111227459645
19SZWECJA850136314510545
20AUSTRIA 7489930349636
21CHORWACJA7446830248926
22CYPR42841014224222
23BIAŁORUŚ5304719217319
24POLSKA3204412204516
25IZRAEL5304422245816
26SŁOWENIA2121476257
27BUŁGARIA318141312467
28SŁOWACJA318131410416
29FINLANDIA161238125
30WĘGRY21212914385
31KAZACHSTAN160425114
32SERBIA2120395213
STAN NA 06.09.2017

MARIUSZ CHODAŁA

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 129 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki