Tabela wszech czasów: Makita Tournament 1988-1994

Wubiegłym tygodniu prezentowaliśmy Wam tabelę wszech czasów Pucharu Texaco. Dziś przygotowaliśmy dla Was tabelę Międzynarodowych Mistrzostw Wembley, znanych również jako Makita Tournament. Rozgrywki te odbywały się w latach 1988-1994 .

LPKLUBSTARTYMECZEZW.REM.POR.BR+BR-PUNKTY
1ARSENAL51072114216
2SAMPDORIA GENUA3642012310
3CHELSEA24211635
4AC MILAN12200314
5AFC AJAX12110313
6REAL SOCIEDAD12110213
7LIVERPOOL12101212
8SSC NAPOLI12101212
9LEEDS UNITED12101222
10VFB STUTTGART12101222
11DYNAMO KIJÓW12101122
12TOTTENHAM241034122
13PANATHINAIKOS AO12011121
14ATLÉTICO MADRYT12011011
15WEST HAM UNITED12011271
16FC PORTO12002020
17SS LAZIO12002250
18ASTON VILLA BIRMINGHAM12002030
19NOTTINGHAM FOREST12002030
20BAYERN MONACHIUM12002040

ZWYCIĘZCY:

3x – Arsenal (1988, 89, 94)
3x – Sampdoria (1990, 91, 92)
1x – Chelsea (1993)

STRZELCY:

4 – Renato Buso (Sampdoria)
3 – Alan Smith (Arsenal), Tony Cascarino (Chelsea)
2 – Paul Merson, Brian Marwood (obaj Arsenal), Pietro Virdis (Milan), Juan Antonio Larrañaga (Sociedad), Gianluca Vialli, Attilio Lombardo (obaj Sampdoria), David Rocastle (Arsenal – 1, Leeds – 1), George Parris (West Ham), Fritz Walter (Stuttgart), Jari Litmanen (Ajax)
1 – Lee Dixon, Steve Bould, Anders Limpar, Kevin Campbell, Ian Wright (wszyscy Arsenal), Terry Fenwick, Colin Calderwood, Teddy Sheringham, Darren Anderton (wszyscy Tottenham), Marco van Basten (Milan), John Barnes, John Aldridge (obaj Liverpool), Andriej Kanczelskis (Dynamo Kijów), Giuseppe Dossena, Toninho Cerezo, Pietro Vierchowod, Vladimir Jugović (wszyscy Sampdoria), Kostas Antoniou (Panathinaikos), Rod Wallace (Leeds), Gareth Hall, Paul Furlong, Gavin Peacock (wszyscy Chelsea), Giuseppe Signori, Paul Gascoigne (obaj Lazio), John van der Brom (Ajax), Freddy Rincón, Massimo Agostini (Napoli)
samobójcza: Stéphane Demol (Porto) dla Arsenalu

2 PKT ZA ZWYCIĘSTWO,

Opracowanie: MARIUSZ CHODAŁA

 

Oceń ten tekst!
[Suma: 0 Średnia: 0]
Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 158 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki