Trenerzy z największą liczbą meczów w reprezentacjach europejskich

Zapraszamy do zapoznania się ze statystyką obejmującą rekordzistów na ławkach trenerskich w reprezentacjach europejskich. Zestawienie obejmuje tzw. klub 100, czyli trenerów, którzy prowadzili różne kraje w łącznie 100 i więcej meczach. Statystyka nie uwzględnia kapitanów związkowych.

TRENERKRAJREPREZENTACJAOKRESMECZEZRPPKT
Berti VogtsNiemcyNiemcy1990-1998102662412222
Szkocja2002-200432971634
Azerbejdżan2008-20147115223467
Suma205905362323
Lars LagerbäckSzwecjaSzwecja2000-2009141604338223
Islandia2012-20165221102173
Norwegia2017-20181152417
Suma204865563313
Sepp HerbergerNiemcyNiemcy1936 - 1964167942746309
Morten OlsenDaniaDania2000-2015166804244282
Joachim LöwNiemcyNiemcy2006-20181601063024348
Helmut SchönNiemcyKraj Saary1952 - 19561533912
Niemcy1964 - 1978139873121292
Suma154903430304
Sepp PiontekNiemcyDania1979 - 1990115522439180
Turcja1990 - 199327481520
Suma142563254200
Walter WinterbottomAngliaAnglia1946 - 1962139783328267
Egil OlsenNorwegiaNorwegia1990 - 2013137703532245
Fatih TerimTurcjaTurcja1990 - 2017135703332243
Hugo MeislAustriaAustria1913 - 1937133(+2)7130(+1)32(1)243(+1)
Billy BinghamIrlandia PółnocnaIrlandia Północna1967 - 1993118403444154
Grecja1971 - 1973122379
Suma130423751163
Richard Møller NielsenDaniaDania1987 - 199673401815138
Finlandia1996 - 1999349121339
Izrael2000 - 20022074925
Suma127563437202
Roy HodgsonAngliaSzwajcaria1992 - 19954121101073
Finlandia2006 - 200722611529
Anglia2012 - 20165633158114
Suma119603623216
Baróti LajosWęgryWęgry1957 - 1978117(+4)62(+3)2728(+1)213(+9)
Srečko KatanecSłoweniaSłowenia1998 - 201789342332125
Macedonia2006 - 200927971134
Suma116433043159
Guy ThysBelgiaBelgia1976 - 1991114492837175
Vicente del BosqueHiszpaniaHiszpania2008 - 2016114871017271
Alf RamseyAngliaAnglia1963 - 1974113692717234
Aleksandrs StarkovsŁotwaŁotwa2001 - 2018115352357128
Georg BuschnerNiemcyNRD1970 - 1981112593023207
Anghel IordănescuRumuniaRumunia1993 - 2016101552422189
Grecja1998 - 1999742114
Suma108592623203
Giovanni TrapattoniWłochyWłochy2000 - 2004442512787
Irlandia2008 - 201364262216100
Suma513423187
Otto RehhagelNiemcyGrecja2001 - 2010106532330182
Enzo BearzotWłochyWłochy1975 - 1986104512825181
Guus HiddinkHolandiaHolandia1995 - 2015492691487
Rosja2006 - 2010392271073
Turcja2010 - 20111674525
Suma104552029185
Bernd StangeNiemcyNRD1981 - 19885426101888
Białoruś2007 - 20114917141865
Suma103432436153

Opracowanie: HUBERT WALKO

 

Oceń ten tekst!
[Suma: 0 Średnia: 0]
Hubert Walko
O Hubert Walko 28 artykułów
Miłośnik historii i piłki nożnej. Informatyk. Student Mechaniki i Budowy Maszyn. Prowadzi kronika-futbolu.pl