Tabela wszech czasów pucharu Texaco

Tym razem w ramach cyklu statystycznego mamy coś dla prawdziwych futbolowych hipsterów. Oto tabela wszech czasów pucharu Texaco, znanego również jako Puchar Angielsko-Szkocki. Rozgrywki te miały miejsce rokrocznie od sezonu 1970/71 do 1980/81. 

LPKLUBSTARTYMECZEZRPBR+BR-PKT
1BRISTOL CITY6321688563340
2NEWCASTLE UNITED635141011554038
3BURNLEY73016410593936
4MOTHERWELL83212812464532
5NOTTS COUNTY5261277352931
6ST.MIRREN3221174422329
7GREENOCK MORTON6221156402727
8HEART OF MIDLOTHIAN82810711404527
9FULHAM6261079283527
10OLDHAM ATHLETIC5251069363526
11SHEFFIELD UNITED93011415304126
12BLACKBURN ROVERS622967282524
13NORWICH CITY7298813334124
14PARTICK THISTLE520956272423
15MIDDLESBROUGH3151023261522
16BLACKPOOL7239410333522
17LEYTON ORIENT521768212620
18AIRDRIEONIANS316754322619
19MANSFIELD TOWN417836171619
20BIRMINGHAM CITY4174103201818
21BOLTON WANDERERS416745161418
22NOTTINGHAM FOREST211650221117
23IPSWICH TOWN1871015615
24SOUTHAMPTON1971116815
25WOLVERHAMPTON WANDERERS21262420914
26DUNDEE UNITED412543171914
27CHESTERFIELD1945014813
28WEST BROMWICH ALBION515537212013
29DERBY COUNTY18521181112
30BURY210523191712
31AYR UNITED617368132212
32LEICESTER CITY311353121211
33KILMARNOCK414356252811
34SHAMROCK ROVERS2841319159
35STOKE CITY383321079
36HIBERNIAN2833214149
37CARLISLE UNITED393339129
38CHELSEA39243888
39PRESTON NORTH END31132613168
40HULL CITY4122468148
41SUNDERLAND41231813187
42TOTTENHAM HOTSPUR143011156
43BALLYMENA UNITED1622214146
44MANCHESTER CITY3822410136
45ABERDEEN31022611166
46DUNDEE FC4101459146
47PLYMOUTH ARGYLE26132355
48CELTIC14202954
49LUTON TOWN13120544
50DERRY CITY162049114
51COVENTRY CITY3812510154
52FALKIRK361237144
53CAMBRIDGE UNITED13111433
54SHREWSBURY TOWN13111553
55GRIMSBY TOWN13111443
56PETERBOROUGH UNITED13111443
57HUDDERSFIELD TOWN14112483
58RANGERS261147133
59BRISTOL ROVERS261145133
60LIMERICK12101342
61EAST STIRLINGSHIRE12101342
62CARDIFF CITY13102122
63ARDS12101462
64WEST HAM UNITED13102242
65CLYDEBANK24022152
66WATERFORD12011561
67EVERTON12011011
68ST.JOHNSTONE360153121
69DUNFERMLINE ATHLETIC24013191
70CRYSTAL PALACE12002020
71QUEEN OF THE SOUTH12002360
72STIRLING ALBION12002150
73CLYDE12002280
74RAITH ROVERS240044110
75COLERAINE12002180
76BERWICK RANGERS12002180
77EAST FIFE120022100
78ALLOA ATHLETIC120021110

W sezonach 1970/71 i 1971/72 występowały także kluby z obu części Irlandii

PUNKTACJA:

ZWYCIĘZCY:

2x – Newcastle United (1974, 1975)
1x – Wolverhampton Wanderers (1971), Derby County (1972), Ipswich Town (1973), Middlesbrough (1976)
Nottingham Forest (1977), Bristol City (1978), Burnley (1979), St. Mirren (1980), Chesterfield (1981)

CHRONOLOGIA NAZW:

Puchar Texaco: 1970/71 – 1974/75
Puchar Angielsko-Szkocki: 1975/76 – 1980/81

 

2 PKT ZA ZWYCIĘSTWO, 1 PKT ZA REMIS

 

Opracowanie: MARIUSZ CHODAŁA

 

Oceń ten tekst!
[Suma: 0 Średnia: 0]
Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 158 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki