Bilans reprezentacji Polski wszystkich kategorii w eliminacjach i finałach ME

Zdjęcie główne: PZPN.PL

Analizowaliśmy już na naszej stronie internetowej wyniki różnych kategorii wiekowych reprezentacji Polski w ramach mistrzostw Europy i eliminacji do nich. Tym razem potraktowaliśmy te grupy wiekowe jako jedną wspólną całość. W tabeli przedstawiamy efekty analizy.

KRAJMZRPB+B-B+/-% PKT
0POLSKA717310167240105390015351,0%
1Albania129302371683,3%
2Andorra2200404100,0%
3Anglia2968152752-2529,9%
4Armenia832386245,8%
5Austria174761926-737,3%
6Azerbejdżan118212451978,8%
7Belgia15102324111371,1%
8Białoruś8224715-833,3%
9Bośnia i Hercegowina201124-216,7%
10Bułgaria2411673533254,2%
11Chorwacja411224-233,3%
12CSRS8224712-533,3%
13Cypr108201911886,7%
14Czarnogóra540183580,0%
15Czechy115151615148,5%
16Dania217772842-1444,4%
17Estonia660022121100,0%
18Finlandia18105330161464,8%
19Francja133371627-1130,8%
20Gibraltar220015114100,0%
21Grecja197482927243,9%
22Gruzja105232314956,7%
23Hiszpania2833222062-4214,3%
24Holandia25105103332146,7%
25Irlandia1998227131461,4%
26Irlandia Północna11704129363,6%
27Islandia10631168870,0%
28Izrael115242218451,5%
29Jugosławia6024515-1011,1%
30Kazachstan430154175,0%
31Kosowo------------------------
32Liechtenstein550014014100,0%
33Litwa422083566,7%
34Luksemburg97202662085,2%
35Łotwa98012121988,9%
36Macedonia330012111100,0%
37Malta440015114100,0%
38Mołdawia105321811760,0%
39Niemcy3067172454-3027,8%
40Norwegia18132338142475,9%
41NRD216782633-739,7%
42Portugalia1944111630-1428,1%
43Rosja8125412-820,8%
44Rumunia155461819-142,2%
45San Marino10100046145100,0%
46Serbia6123911-227,8%
47Słowacja95041511455,6%
48Słowenia211031266,7%
49Szkocja148332617964,3%
50Szwajcaria176651817147,1%
51Szwecja3191393441-743,0%
52Turcja27135945271854,3%
53Ukraina83321311250,0%
54Walia10721179876,7%
55Węgry2010372528-355,0%
56Włochy204881327-1433,3%
57Wyspy Owcze2200615100,0%
58ZSRR164481327-1433,3%
59Braszów101022033,3%
UWAGI:

 

  • Niemcy bilans łącznie z Republiką Federalną Niemiec do 1991 i następnie Zjednoczonych Niemiec
  • Czechosłowacja bilans do 1994, następnie osobno bilans Czech i Słowacji
  • ZSRR bilans do 1992, w kolejnych sezonach osobno bilans powstałych w wyniku rozpadu ZSRR federacji (w tym Rosji)
  • Jugosławia bilans do 1992, w kolejnych latach bilans osobny dla poszczególnych federacji
  • Serbia bilans od 1993 roku – w latach jako 1992-2004 Federalna Republika Jugosławii, następnie do 2006 roku jako Serbia i Czarnogóra i od 2007 jako Serbia
  • W 1962 roku w rozgrywkach finałowych U’19, UEFA dopuściła do gry reprezentacje U18 miasta Braszów w celu uzupełnienia stawki drużyn do 20 (pięć grup po 4 drużyny)

 

MARIUSZ ŚWIERCZYŃSKI

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Mariusz Świerczyński
O Mariusz Świerczyński 31 artykułów
Były bramkarz łódzkiego Startu, członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. Z wykształcenia ekonomista-informatyk absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Z zamiłowania kibic polskiej i europejskiej piłki nożnej uwielbia ją oglądać, ale też bez statystyki nie wyobraża sobie życia. Współautor „60 lat minęło, czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach”