Najbardziej utytułowane kluby w Europie

Dziś przedstawiamy ranking najbardziej utytułowanych klubów w Europie. W ramach analizy nie porównywaliśmy wagi zdobytych trofeów, a ich ogólną liczbę. Tym samym stworzyliśmy wyjątkowe zestawienie skupiające zdobywców pucharów krajowych, mistrzostw lig i europejskich pucharów. Kto jest na szczycie zestawienia? Możecie być zaskoczeni!

W tabeli kolejno:

M – mistrzostwo

PK – puchar krajowy

S – superpuchar

PL – puchar ligi

EP – europejskie puchary

KLUBKRAJSUMAMPKSPLEP
RANGERS FCSCO1155433271
LINFIELD FCNIR109524359
CELTIC FCSCO1024837161
FC BARCELONAESP88242916217
REAL MADRYTESP80331910117
SL BENFICAPOR773626672
OLYMPIAKOS SFPGRE7444273
FC PORTOPOR682716205
SHAMROCK ROVERSIRL 681724252
AFC AJAX (AMSTERDAM)NED67331888
BAYERN MONACHIUMGER642718568
MANCHESTER UNITEDENG6320122155
RSC ANDERLECHTBEL613491215
FERENCVÁROSI TCHUN612923621
DYNAMO KIJÓWUKR/URS60282093
APOEL NIKOZJACYP60262113
JUVENTUS FCITA60331278
LIVERPOOL FCENG5918715811
STEAUA BUKARESZTROU582622622
AUSTRIA WIEDEŃAUT5724276
CSKA SOFIABUL5531204
LEWSKI SOFIABUL5426253
GLENTORAN FCNIR54232227
GALATASARAY SKTUR542017152
MACCABI TEL AWIWISR53212354
KR REYKJAVIKISL52261457
CRVENA ZVEZDA BELGRADSRB/SCG/YUG5227241
RAPID WIEDEŃAUT/GER5133153
HB TÓRSHAVNFRO5022262
OMONIA NIKOZJACYP50201416
LINCOLN RED IMPSGIB502217101
SLIEMA WANDERERSMLT5026213
KF TIRANAALB50241610
DINAMO ZAGRZEBCRO/YUG49222151
SPARTA PRAGACZE/TCH4933142
GRASSHOPPERS CLUB ZURYCHSUI49271912
VALLETTA FCMLT47231311
FLORIANA FCMLT4625201
PSV EINDHOVENNED45239112
FC VADUZLIE4545
HJK HELSINKIFIN4427125
AC MILANITA44185714
ARSENAL FCENG4413131422
SPORTING CPPOR43181681
VALUR REYKJAVIKISL42201192
DINAMO TBILISIGEO/URS41181571
PANATHINAIOS AOGRE4120183
JEUNESSE ESCHLUX412813
PARTIZAN BELGRADSRB/SCG/YUG412714
CLUB BRUGGE KVBEL39141114
DUNDALK FCIRL 391210125
MTK BUDAPESZTHUN3823123
MALMÖ FFSWE3822142
ROSENBORG TRONDHEIMNOR3724112
INTER MEDIOLANITA3618756
BOHEMIANS FCIRL/NIR36118143
SPARTAK MOSKWARUS/URS3622131
ÍA AKRANESISL3518953
HAPOEL TEL AWIWISR35141551
BEŞIKTAŞ JKTUR3515983
FENERBAHÇE SKTUR3519691
LEGIA WARSZAWAPOL35121841
ATHLETIC BILBAOESP348233
DINAMO BUKARESZTROU34181321
SZACHTAR DONIECKUKR/URS34101581
HAJDUK SPLITCRO/YUG3313155
SHELBOURNE FCIRL/NIR33131091
FC BASELSUI3320121
SLOVAN BRATYSŁAWASVK/TCH33161241
ÚJPEST FCHUN322093
FRAM REYKJAVIKISL321886
CSKA MOSKWARUS/URS32131261
FEYENOORD ROTTERDAMNED32151223
PARTIZANI TIRANAALB3115151
PJUNIK ERYWAŃARM311489
PARIS SAINT-GERMAINFRA31611671
SHERIFF TYRASPOLMDA311597
DINAMO TIRANAALB3015132
ANORTHOSIS FAMAGUSTACYP3013107
 ATLÉTICO MADRYTESP30101055
AEK ATENYGRE29111521
SERVETTE GENEWASUI271773
CHELSEA FCENG2767455
NK MARIBORSVN271494
FLORA TALLINNEST261079
OLYMPIQUE MARSYLIAFRA26910331
MACCABI HAIFAISR2512634
SKONTO RYGALVA251582
HIBERNIANS PAOLAMLT2512103
THE NEW SAINTSWAL 251168
EVERTONENG249591
TOTTENHAM HOTSPURENG2428743
CARDIFF CITYWAL/ENG24231
GLACIS UNITEDGIB241752
ŽALGIRIS WILNOLTU247116
FC KØBENHAVNDEN2412831
FC SANTA COLOMAAND241185
BATE BORYSÓWBLR231337
LEVADIA TALLINNEST23986
KÍ KLAKSVÍKFRO23176
ST.PATRICK'S ATHLETICIRL 238384
IFK GÖTEBORGSWE2313712
WREXHAM FCWAL 2323
BRØNDBY IFDEN2210642
ASTON VILLA BIRMINGHAMENG2277152
HAKA VALKEAKOSKIFIN229121
AS SAINT-ÉTIENNEFRA2210651
FH HAFNARFJARÐAR ISL228266
BELFAST CELTICNIR22148
DERRY CITYIRL/NIR2238110
GÓRNIK ZABRZEPOL2214611
FC ZÜRICHSUI221291
TRABZONSPORTUR22688
STANDARD LIÈGEBEL211074
OLYMPIQUE LYONFRA217581
RED BOYS DIFFERDANGELUX21615
VALENCIA CFESP216726
BUDAPEST HONVÉD FCHUN21147
CLIFTONVILLE FCNIR205825
FREDRIKSTAD FKNOR20911
DRUMCONDRA FCIRL 205510
RAPID BUKARESZTROU203134
IFK NORRKÖPINGSWE201361
SLAVIA PRAGACZE/TCH20173
F91 DUDELANGELUX20137

Stan na 25.06.2017

 
MARIUSZ CHODAŁA

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 129 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki