Strona główna Statystyki futbolowe Podsumowanie statystyczne sezonu 2021/22 w ligach Europy i Ameryki Południowej

Podsumowanie statystyczne sezonu 2021/22 w ligach Europy i Ameryki Południowej

retro futbol statystyki

W tym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się danym statystycznym, które obejmują wyniki sezonu 2021/22 we wszystkich ligach Europy i Ameryki Południowej. Tabele zawierają informacje o klubach, królach strzelców i statystykach liczbowych.

Podsumowanie statystyczne sezonu 2021/22 – Europa

Liga Mistrz Wicemistrz 3.miejsce Przewaga mistrza nad wicemistrzem Średnia pkt/mecz mistrza Tytuł mistrzowski Poprzedni tytuł Tytuł z rzędu Król strzelców [wielokrotny król strzelców] Puchar Zdobyty Puchar Poprzedni Puchar Puchar z rzędu Puchar Ligi Zdobyty Puchar Ligi Poprzedni Puchar Ligi Puchar Ligi z rzędu Superpuchar Zdobyty Superpuchar Poprzedni Superpuchar Superpuchar z rzędu LM el. LM LE el. LE el. LKE Uwagi
Anglia Manchester City 93 p.  FC Liverpool 92 p.  Chelsea FC 74 p.  1 2,45 8. 2020/21 2. 23 - Mohamed Salah [3](Egipt/Liverpool), Son Heung-Min (Korea Płd./Tottenham) FC Liverpool - Chelsea FC 0:0 k. 6:5 8. 2005/06 FC Liverpool - Chelsea FC 0:0 k. 11:10 9. 2011/12 Leicester City - Manchester City 1:0 2. 1971 Manchester City, FC Liverpool, Chelsea FC, Tottenham Hotspur Arsenal FC, Manchester United West Ham United
Hiszpania Real Madryt 86 p.  FC Barcelona 73 p.  Atletico Madryt 71 p.  13 2,26 35. 2019/20 27 - Karim Benzema (Francja/Real) Real Betis - Valencia CF 1:1 k. 5:4 3. 2004/05 Real Madryt - Athletic Bilbao 2:0 12. 2019/20 Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, FC Sevilla Real Betis, Real Sociedad Villareal CF 
Włochy AC Milan 86 p.  Inter Mediolan 84 p.  SSC Napoli 79 p.  2 2,26 19. 2010/11 27 - Ciro Immobile [4](Lazio) Inter Mediolan - Juventus FC 4:2 d. 8. 2010/11 Inter Mediolan - Juventus FC 2:1 d. 6. 2010 AC Milan, Inter Mediolan, SSC Napoli, Juventus FC Lazio Rzym, AS Roma ACF Fiorentina
Niemcy Bayern Monachium 77 p.  Borussia Dortmund 69 p.  Bayer Leverkusen 64 p.  8 2,26 32. 2020/21 10. 35 - Robert Lewandowski [7](Polska/Bayern) RB Leipzig - SC Freiburg 1:1 k. 4:2 1. Pierwszy Puchar Bayern Monachium - Borussia Dortmund 3:1 9. 2021 2. Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, RB Leipzig, Eintracht Frankfurt Union Berlin, SC Freiburg 1.FC Koeln
Francja Paris Saint-Germain 86 p.  Olympique Marsylia 71 p.  AS Monaco 69 p.  15 2,26 10. 2019/20 28 - Kylian Mbappe [4](PSG) FC Nantes - OGC Nice 1:0 4. 1999/00 OSC Lille - Paris Saint-Germain 1:0 1. Pierwszy Superpuchar Paris Saint-Germain, Olympique Marsylia AS Monaco Stade Rennes, FC Nantes OGC Nice
Portugalia FC Porto 91 p.  Sporting CP 85 p.  SL Benfica 74 p.  6 2,68 30. 2019/20 26 - Darwin Nunez (Urugwaj/Benfica) FC Porto - CD Tondela 3:1 18. 2019/20 Sporting CP - SL Benfica 2:1 4. 2020/21 2. Sporting CP - SC Braga 2:1 9. 2015 FC Porto, Sporting CP SL Benfica SC Braga Gil Vicente, Vitoria Guimaraes
Holandia AFC Ajax 83 p.  PSV Eindhoven 81 p.  Feyenoord Rotterdam 71 p.  2 2,44 36. 2020/21 3. 21 - Sebastien Haller (WKS/Ajax) PSV Eindhoven - AFC Ajax 2:1 10. 2011/12 PSV Eindhoven - AFC Ajax 4:0 12. 2016 AFC Ajax PSV Eindhoven Feyenoord Rotterdam FC Twente, AZ Alkmaar
Austria Red Bull Salzburg 52 p.  Sturm Graz 37 p.  Austria Wiedeń 29 p.  15 2,50 16. 2020/21 9. 17 - Karim Adeyemi (Niemcy/Red Bull) Red Bull Salzburg - SV Ried 3:0 9. 2020/21 4. Red Bull Salzburg Sturm Graz Austria Wiedeń Wolfsberer AC, Rapid Wiedeń
Szkocja Celtic FC 93 p.  Rangers FC 89 p.  Heart of Midlothian 61 p.  4 2,45 52. 2019/20 13 - Giorgios Giakoumakis (Grecja/Celtic), Regan Charles-Cook (Grenada/Ross County) Rangers FC - Hearts of Midlothian 2:0 d. 34. 2008/09 Celtic FC - Hibernian FC 2:1 20. 2019/20 Celtic FC Rangers FC Heart of Midlothian Dundee United, Motherwell FC
Rosja Zenit Sankt Petersburg 65 p.  FC Soczi 56 p.  Dynamo Moskwa 53 p.  9 2,17 8.(9.) 2020/21 4. 19 - Gamid Agałarow (Ufa) Spartak Moskwa - Dynamo Moskwa 2:1 4. (14.) 2002/03 Zenit Sankt Petersburg - Lokomotiw Moskwa 3:0 6. (7.) 2020 2. Rosyjskie kluby wykluczone z europucharów ze względu na agresję Rosji na Ukrainę. Łącznie z ligą ZSRR Zenit ma 9 tytułów mistrzowskich i 7 Superpucharów . Spartak łącznie z Pucharem ZSRR ma 14 pucharów krajowych.
Serbia Crvena Zvezda Belgrad 100 p.  FK Partizan Belgrad 98 p.  FK Cukaricki 60 p.  2 2,70 8.(33.) 2020/21 5. 29 - Ricardo Gomes (RZP/Partizan) Crvena Zvezda Belgrad - Partizan Belgrad 2:1 5. (26.) 2020/21 2. Crvena Zvezda Belgrad FK Partizan Belgrad FK Cukaricki, Radnicki Nisz Crvena Zvezda łącznie z ligą jugosławiańską ma 33 tytuły mistrzowskie i 26 pucharów krajowych.
Ukraina Szachtar Donieck 47 p.  Dynamo Kijów 45 p.  SK Dnipro-1 40 p.  2 2,61 Tytułu nie przyznano 14 - Artem Dowbyk (Dnipro) Rozgrywki przerwane ze względu na wojnę po 1/8 finału Rozgrywki niedokończone Szachtar Donieck - Dynamo Kijów 3:0 9. 2017 Szachtar Donieck Dynamo Kijów SK Dnipro-1 Zoria Ługańsk, Worskła Połtawa Sezon przerwany przedwcześnie (po 18 kolejkach) z powodu wojny, mistrz nie został przyznany
Belgia Club Brugge 50 p.  Union Saint-Gilloise 46 p.  RSC Anderlecht 40 p.  4 2,15 18. 2020/21 3. 25 - Deniz Undav (Niemcy/Union SG) KAA Gent - RSC Anderlecht 0:0 k. 4:3 4. 2009/10 Club Brugge - KRC Genk 3:2 16. 2018 Club Brugge Union Saint-Gilloise KAA Gent RSC Anderlecht, Royal Antwep
Szwajcaria FC Zurich 76 p.  FC Basel 62 p.  BSC Young Boys 60 p.  14 2,11 4. 2008/09 22 - Jordan Pefok (USA/Young Boys) FC Lugano - FC Sankt Gallen 4:1 4. 1992/93 FC Zurich FC Basel, BSC Young Boys, FC Lugano
Grecja Olympiakos SFP 83 p.  PAOK Saloniki 64 p.  Aris Saloniki 62 p.  19 2,31 47. 2020/21 3. 17 - Tom van Weert (Volos) Panathinaikos AO - PAOK Saloniki 1:0 19. 2013/14 Olympiakos SFP PAOK Saloniki, Aris Saloniki, Panathinaikos AO
Czechy Viktoria Pilzno 85 p.  Slavia Praga 78 p.  Sparta Praga 73 p.  17 2,43 6. 2017/18 19 - Jean-David Beauguel (Viktoria) 1.FC Slovacko - Sparta Praga 3:1 1. Pierwszy Puchar Viktoria Pilzno 1.FC Slovacko Slavia Praga, Sparta Praga
Norwegia FK Bodoe/Glimt 63 p.  Molde FK 60 p.  Viking FK 57 p.  3 2,10 2. 2020 2. 27 - Ohi Omoijuanfo (Molde) FK Molde - FK Bodoe/Glimt 1:0 5. 2014 Bodoe/Glimt Molde FK, Viking FK, Lillestroem SK Sezon 2021 (wiosna-jesień)
Dania FC Kobenhavn 68 p.  FC Midtjylland 65 p.  Silkeborg IF 49 p.  3 2,13 14. 2018/19 17 - Nicklas Helenius (Silkeborg) FC Midtjylland - OB Odense 0:0 k. 4:3 2. 2018/19 FC Kobenhavn, FC Midtjylland Silkeborg IF Broendby IF, Viborg FF
Chorwacja Dinamo Zagrzeb 79 p.  Hajduk Split 72 p.  NK Osijek 69 p.  7 2,19 23. 2020/21 5. 28 - Marko Livaja (Hajduk) Hajduk Split - HNK Rijeka 3:1 7. 2012/13 Dinamo Zagrzeb Hajduk Split, NK Osijek, HNK Rijeka
Turcja Trabzonspor 81 p.  Fenerbahce SK 73 p.  Konyaspor 68 p.  8 2,13 7. 1983/84 20 - Umut Bozok (Kasimpasa) Sivasspor - Kayserispor 3:2 d. 1. Pierwszy Puchar Besiktas JK - Antalyaspor 1:1 k. 4:2 9. 2006 Trabzonspor, Fenerbahce SK Sivasspor Konyaspor, Istanbul Basaksehir
Cypr Apollon Limassol 58 p.  AEK Larnaka 54 p.  APOEL FC 52 p.  4 1,81 4. 2005/06 15 - Iwan Triczkowski (Macedonia Płn./AEK Larnaka) Omonia Nikozja - Ethnikos Achna 0:0 k. 5:4 15. 2011/12 Omonia Nikozja - Anorthosis Famagusta 1:1 k. 3:2 17. 2012 Apollon Limassol, AEK Larnaka Omonia Nikozja APOEL FC, Aris Limassol
Izrael Maccabi Hajfa 78 p.  Hapoel Beer Szewa 70 p.  Maccabi Tel Awiw 69 p.  8 2,14 14. 2020/21 2. 20 - Omer Arzili (Maccabi Hajfa) Hapoel Beer Szewa - Maccabi Hajfa 2:2 k. 3:1 3. 2019/20 Maccabi Hajfa - Hapoel Beer Szewa 1:1 k. 7:6 5. 2007/08 Maccabi Hajfa - Maccabi Tel Awiw 2:0 4. 1989 Maccabi Hajfa Hapoel Beer Szewa, Maccabi Tel Awiw, Maccabi Netanja
Szwecja Malmoe FF 59 p.  AIK Fotboll 59 p.  Djurgardens IF 57 p.  0 1,97 25. 2020 2. 17 - Samuel Adegbenro (Nigeria/IFK Norrkoeping) Malmoe FF - Hammarby IF 0:0 k. 4:3 15. 1988/89 Malmoe FF AIK Fotboll, Djurgardens IF, IF Elfsborg Sezon 2021 (wiosna-jesień)
Bułgaria Łudogorec Razgrad 79 p.  CSKA Sofia 58 p.  Botew Płowdiw 53 p.  21 2,55 11. 2020/21 11. 17 - Pieros Sotiriou (Cypr/Łudogorec) Lewski Sofia - CSKA Sofia 1:0 26. 2006/07 Łudogorec Razgrad - CSKA Sofia 4:0 5. 2019 Łudogorec Razgrad CSKA Sofia, Botew Płowdiw, Lewski Sofia
Rumunia CFR Cluj 57 p.  FCSB 56 p.  Universitatea Krajowa 48 p.  1 2,38 8. 2020/21 5. 20 - Florin Tanase [2](FCSB) Sepsi OSK - FC Voluntari 2:1 1. Pierwszy Puchar Universitatea Krajowa - CFR Cluj 0:0 k. 4:2 1. Pierwszy Superpuchar CFR Cluj FCSB, Universitatea Krajowa, Sepsi OSK
Azerbejdżan Qarabag FK 69 p.  Neftczi Baku 50 p.  Zira FK 47 p.  19 2,46 9. 2019/20 12 - Kady (Brazylia/Qarabag) Qarabag FK - Zira FK 1:1 k. 4:3 7. 2016/17 Qarabag FK Neftczi Baku, Zira FK, Qabala FK
Węgry Ferencvaros TC 71 p.  Kisvarda FC 59 p.  Puskas Akademia 54 p.  12 2,15 33. 2020/21 4. 31 - Martin Adam (Paks) Ferencvaros TC - Paksi FC 3:0 24. 2016/17 Ferencvaros TC  Kisvarda FC, Puskas Akademia, Fehervar FC
Polska Lech Poznań 74 p.  Raków Częstochowa 69 p.  Pogoń Szczecin 65 p.  5 2,18 8. 2014/15 20 - Ivi Lopez (Hiszpania/Raków) Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:1 2. 2021/22 2. Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1 k. 4:3 1. Pierwszy Superpuchar Lech Poznań Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk
Kazachstan Toboł Kustanaj 61 p.  FK Astana 57 p.  Kajrat Ałmaty 51 p.  4 2,35 2. 2010 17 - Martin Tomasov [2](Chorwacja/Astana) Kajrat Ałmaty - Szachtior Karaganda 3:3 k. 9:8 10. 2018 Toboł Kustanaj - Kajrat Ałmaty 2:1 2. 2021 2. Toboł Kustanaj FK Astana, Kajrat Ałmaty, Kyzyłżar Petropawł Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022
Słowacja Slovan Bratysława 74 p.  MFK Ruzomberok 63 p.  Spartak Trnawa 60 p.  11 2,31 12. 2020/21 4. 13 - Jakub Kadak (Trencin) Spartak Trnawa - Slovan Bratysława 2:1 d. 7. 2018/19 Slovan Bratysława MFK Rużomberok, Spartak Trnawa, DAC Dunajska Streda Slovan był też 8 razy mistrzem Czechosłowacji, a Spartak Trnawa zdobył 5-krotnie Puchar Czechosłowacji
Słowenia NK Maribor 70 p.  FC Koper 67 p.  Olimpija Lublana 62 p.  3 2,06 16. 2018/19 17 - Ognjen Mudrinski (Serbia/Maribor) FC Koper - ND Bravo 3:1 4. 2014/15 NK Maribor FC Koper, Olimpija Lublana, NS Mura
Białoruś Szachtior Soligorsk 75 p.  BATE Borysów 65 p.  Dynama Mińsk 62 p.  10 2,50 3. 2020 2. 19 - Dembo Darboe (Gambia/Szachtior) FK Homel - BATE Borysów 2:1 3. 2010/11 BATE Borysów - Szachtior Soligorsk 1:0 8. 2017 Szachtior Soligorsk BATE Borysów, Dynama Mińsk, FK Homel Sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022
Mołdawia Szeriff Tyraspol 70 p.  Petrocub Hincesti 64 p.  Milsami Orgiejów 51 p.  6 2,50 20. 2020/21 7. 17 - Vladimir Ambros [2](Petrocub) Szeriff Tyraspol - Sfintul Gheorghe 1:0 11. 2018/19 Sfintul Gheorghe - Szeriff Tyraspol 2:2 k. 4:2 1. Pierwszy Superpuchar Szeriff Tyraspol Petrocub Hincesti, Milsami Orgiejów, Sfintul Gheorge
Litwa Żalgiris Wilno 79 p.  Suduva Mariampol 70 p.  Kauno Żalgiris 63 p.  9 2,19 9. 2020 2. 17 - Hugo Videmont [2](Francja/Żalgiris Wilno) Żalgiris Wilno - FK Panevezys 5:1 13. 2018 Suduva Mariampol - Żalgiris Wilno 0:0 k. 3:2 4. 2019 Żalgiris Wilno Suduva Mariampol, Kauno Żalgiris, FK Paneveżys Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022
Bośnia i Hercegowina Zrnijski Mostar 84 p.  Tuzla City 57 p.  Borac Banja Luka 54 p.  27 2,55 7. 2017/18 33 - Nemanja Biblija [2](Zrnijski) Velez Mostar - FK Sarajewo 0:0 k. 4:3 1. Pierwszy Puchar Zrnijski Mostar Tuzla City, Borac Banja Luka, Velez Mostar
Finlandia HJK Helsinki 59 p.  KuPS Kuopio 58 p.  SJK Seinajoen 48 p.  1 2,19 31. 2020 2. 14 - Benjamin Kallman (Inter Turku), Ariel Ngueukam (Kamerun/SJK) KuPS Kuopio - HJK Helsinki 0:0 5:4 3. 1989 FC Honka - Inter Turku 3:1 3. 2011 HJK Helsinki KuPS Kuopio, SJK Seinajoen, Inter Turku Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień)
Luksemburg F91 Dudelange 67 p.  Differdange 03 62 p.  Fola Esch 62 p.  5 2,23 16. 2018/19 23 - Dominik Stolz (Niemcy/Swift Hesperange) Racing Union Luxembourg - F91 Dudelange 3:2 2. 2017/18 F91 Dudelange Differdange 03, Fola Esch, Racing Union Luxembourg
Łotwa FK RFS 66 p.  Valmiera FC 62 p.  FK Liepaja 51 p.  4 2,36 1. Pierwsze Mistrzostwo 14 - Leonel Wamba (Kamerun/Sparaks Jurmała) FK RFS - FK Liepaja 1:0 2. 2019 FK RFS Valmiera FC, FK Liepaja, Riga FC Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień)
Kosowo KF Ballkani 76 p.  Drita Gnjilane 64 p.  KF Glijani 62 p.  12 2,11 1. Pierwsze Mistrzostwo 23 - Gerhard Progni (Albania/Glijani) KF Llapi - Drita Gnjilane 2:1 2. 2020/21 2. KF Llapi - FC Prisztina 3:1 1. Pierwszy Superpuchar KF Ballkani Drita Gnjilane, KF Glijani, KF Llapi
Irlandia Shamrock Rovers 78 p.  St. Patrick's Athletic 62 p.  Sligo Rovers 57 p.  16 2,17 19. 2020 2. 21 - Georgie Kelly (Bohemians) St Patrick's Athletic - Bohemians FC 1:1 k. 4:3 4. 2014 Shamrock Rovers - St Patrick's Athletic 1:1 k. 5:4 1. Pierwszy Superpuchar Shamrock Rovers St Patrick's Athletic, Sligo Rovers, Derry City Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022
Armenia Piunik Erywań 75 p.  Ararat-Armenia Erywań 74 p.  Alaszkert Erywań 51 p.  1 2,34 15. 2014/15 22 - Serges Deble (WKS/Ararat 13/Piunik 9) Noravank Wajk - Urartu Erywań 2:0 1. Pierwszy Puchar Alaszkert Erywań - Ararat Erywań 1:0 3. 2018 Piunik Erywań Aratat-Armenia Erywań, Alaszkert Erywań, Ararat Erywań Zdobywca Pucharu Armenii Norawank nie dostał licencji UEFA na występy w LKE
Irlandia Północna Linfield FC 83 p.  Cliftonville FC 82 p.  Glentoran FC 71 p.  1 2,18 56. 2020/21 4. 25 - Jay Donnelly (Glentoran) Crusaders FC - Ballymena United 2:1 d. 5. 2018/19 Cliftonville FC - Coleraine FC 4:3 d. 6. 2015/16 Linfield FC Cliftonville FC, Crusaders FC, Larne FC
Albania KF Tirana 73 p.  KF Laci 63 p.  Partizani Tirana 58 p.  10 2,03 26. 2019/20 19 - Saliou Guindo (Mali/Laci), Taulant Seferi (Tirana) Vllaznia Szkodra - KF Laci 2:1 d. 8. 2020/21 2. Teuta Durres - Vllaznia Szkodra 3:0 2. 2021 2. KF Tirana KF Laci, Partizani Tirana, Vllaznia Szkodra
Wyspy Owcze KI Klaksvik 72 p.  HB Torshavn 61 p.  Vikingur Gota 60 p.  11 2,67 19. 2019 27 - Mikkel Dahl (Dania/HB) B36 Torshavn - NSI Runavik 1:1 k. 4:3 7. 2018 KI Klaksvik - B36 Torshavn 3:1 2. 2020 KI Klaksvik HB Torshavn, Vikingur Gota, B36 Torshavn Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022
Estonia FCI Levadia Tallin 78 p.  Flora Tallin 77 p.  Paide Linnameeskond 62 p.  1 2,44 10. 2014 26 - Henri Anier (Paide) Paide Linnameeskond - Nomme Kalju 1:0 d. 1. Pierwszy Puchar FCI Levadia Tallin - Flora Tallin 3:0 wo 8. 2018 FCI Levadia Tallin Flora Tallin, Paide Linnameeskond Sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022 (walkower po grze nieuprawnionego gracza)
Malta Hibernians FC 54 p.  Floriana FC 51 p.  Hamrun Spartans 45 p.  3 2,00 13. 2016/17 17 - Maxuell Maia (Brazylia/Gzira) FC Floriana - FC Valetta 2:1 21. 2016/17 Hibernians FC Floriana FC, Hamrun Spartans, Gzira United
Gruzja Dinamo Batumi 75 p.  Dinamo Tbilisi 70 p.  Dila Gori 61 p.  5 2,08 1. Pierwsze Mistrzostwo 16 - Zoran Marusić (Serbia/Dinamo Tbilisi) Saburtalo Tbilisi - Samgurali Ckaltubo 1:0 2. 2019 Dinamo Batumi - Saburtalo Tbilisi 0:0 k. 7:6 2. 1998 Dinamo Batumi Dinamo Tbilisi, Dila Gori, Saburtalo Tbilisi Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022
Macedonia Północna KF Shkupi 76 p.  Akademija Pandev 64 p.  Shkendija Tetowo 61 p.  12 2,30 1. Pierwsze Mistrzostwo 20 - Sunday Adetunji (Nigeria/Shkupi) Makedonija Dżorcze Petrow - FK Sileks 0:0 k. 4:3 2. 2005/06 KF Shkupi Akademija Pandev, Shkendija Tetowo, Makedonija Dżorcze Petrow FK Shkupi powstał w 2012 roku w wyniku fuzji FC Albarsa i Sloga Skopje. Sloga była 3-krotnie mistrzem, ostatni raz w sezonie 2000/01
Liechtenstein FC Vaduz - USV Eschen/Mauren 3:1 48. 2018/19 8. FC Vaduz Brak ligi, drużyny grają w ligach szwajcarskich
Walia The New Saints 80 p.  Bala Town 59 p.  Newtown AFC 51 p.  21 2,50 14. 2018/19 24 - Declan McManus (Szkocja/TNS) The New Saints - Penybont FC 3:2 8. 2018/19 2. Connah's Quay Nomads - Cardiff MU 0:0 k. 10:9 3. 2019/20 2. The New Saints Bala Town, Newtown AFC
Gibraltar Lincoln Red Imps 58 p.  Europa FC 47 p.  St. Joseph's FC 35 p.  11 2,90 26. 2020/21 2. 14 - Juanfri (Hiszpania/St Joseph's) Lincoln Red Imps - Bruno's Magpies 2:1 19. 2021 2. Europa FC - Lincoln Red Imps 3:1 4. 2019 3. Lincoln Red Imps Europa FC, St Joseph's FC, Bruno's Magpies
Islandia Vikingur Reykjavik 48 p.  Breidablik Kopavogur 47 p.  KR Reykjavik 41 p.  1 2,18 6. 1991 16 - Nikolaj Hansen (Dania/Vikingur) Vikingur Reykjavik - IA Akraness 3:0 3. 2019 2. FH Hafnarjordur - Vikingur Reykjavik 2:1 7. 2014 Vikingur Reykjavik - Breidablik Kopavogur 1:0 3. 1983 Vikingur Reykjavik Breidablik Kopavogur, KR Reykjavik Sezon 2021 (wiosna-jesień), Puchar sezon 2021 (wiosna-jesień), Superpuchar 2022
Czarnogóra Sutjeska Niksić 75 p.  Buducnost Podgorica 67 p.  FK Decić 56 p.  8 2,08 5. 2018/19 14 - Adnan Basić (Bośnia i Hercegowina/Petrovac) Buducnost Podgorica - FK Decić 1:0 4. 2020/21 3. Sutjeska Niksić Buducnost Podgorica, FK Decić, Iskra Daniłowgrad
Andora Inter Club d'Escaldes 50 p.  UE Santa Coloma 47 p.  UE Sant Julia 46 p.  3 1,85 3. 2020/21 3. 16 - Guillaume Lopez [2](Francja/FC Santa Coloma) Athletic Club d'Escaldes - UE Extremenya 4:1 1. Pierwszy Puchar Inter Club d'Escaldes - UE Sant Julia 2:1 2. 2021 2. Inter Club d'Escaldes UE Santa Coloma, Athletic Club d'Escaldes
San Marino La Fiorita Tre Penne Tre Fiori 2,14 6. 2017/18 24 - Imre Badalassi [3](Włochy/Tre Penne) SP Tre Fiori - SS Folgore Falciano 3:1 8. 2018/19 La Fiorita - SS Folgore Falciano 3:2 3. 2018 La Fiorita Tre Fiori, Tre Penne Mistrzostwa z fazą play off. W finale La Fiorita-Tre Penne 2:0. Średnia pkt przed fazą play off

Podsumowanie statystyczne sezonu 2021/22 – Ameryka Południowa

Liga System rozgrywek Mistrz Wicemistrz 3.miejsce Przewaga mistrza nad wicemistrzem Średnia pkt/mecz mistrza Tytuł mistrzowski Poprzedni tytuł Tytuł z rzędu Król strzelców [wielokrotny król strzelców] Puchar Zdobyty Puchar Poprzedni Puchar Puchar z rzędu Puchar Ligi Zdobyty Puchar Ligi Superpuchar Zdobyty Superpuchar Poprzedni Superpuchar Superpuchar z rzędu COPA LIBERTADORES el. COPA LIBERTADORES COPA SUDAMERICANA el. COPA SUDAMERICANA Uwagi
Brazylia Liga 2021 Atletico Mineiro 84 p.  CR Flamengo 71 p.  SE Palmeiras 66 p.  13 2,21 2. 1971 19 - Hulk (Atletico Mineiro) Atletico Mineiro - Athletico Paranaense 4:0, 2:1 2. 2014 CR Flamengo - SE Palmeiras 2:2 k. 6:5 2. 2020 2. SE Palmeiras, Athletico Paranaense, Atletico Mineiro, CR Flamengo, EC Fortaleza, SC Corinthians, Red Bull Bragantino Fluminense FC, America Mineiro Atletico Goianiense, Santos FC, Ceara SC, SC Internacional, Sao Paulo FC, Cuiaba EC
Argentyna Liga 2021 River Plate 54 p.  Defensa y Justica 47 p.  CA Tallares 46 p.  7 2,16 37. 2014 (Final) 18 - Julian Alvarez (River Plate) Boca Juniors - CA Tallares 0:0 k. 5:4 4. 2014/2015 CA Colon - Racing Club de Avellaneda 3:0 Pierwszy Puchar Ligi CA Colon, River Plate, Boca Juniors, Velez Sarsfield, CA Tallares Estudiantes La Plata CA Banfield, Defensa y Justica, CA Independiente, CA Lanus, Racing Club de Avellaneda, CA Union Puchar Argentyny - dokończenie sezonu 2019/20 w 2021 roku (przerwany przez pandemię)
Chile Liga 2021 Universidad Catolica 68 p.  Colo-Colo 62 p.  Audax Italiano 54 p.  6 2,13 16. 2020 4. 23 - Gonzalo Sosa (Argentyna/Deportes Melipilla), Fernando Zampedri [2](Argentyna/Universidad Catolica) Colo-Colo - Everton Vila del Mar 2:0 13. 2019 2. Universidad Catolica - Deportivo Nublense 1:1 k. 7:6 4. 2020 3. Universidad Catolica, Colo-Colo Audax Italiano, Everton Vila del Mar Union La Calera, Union Espanola, Deportes Antofagasta, Deportivo Nublense
Kolumbia Apertura 2021 Deportes Tolima Millionarios FC Le Equidad, Junior Barranquilla 1,67 3. 2018 (Apertura) 11- Jefferson Duque [2](Atletico Nacional), Diego Herazo (Equidad), Fernando Uribe [2](Millionarios) Atletico Nacional - Deportivo Pereira 5:0, 0:1 5. 2018 Santa Fe - America de Cali 2:1, 3:2 4. 2017 Deportes Tolima, Deportivo Cali Millionairios FC, Atletico Nacional Junior Barranquilla, America de Cali, Le Equidad, Indepediente Medellin Po fazie zasadniczej ligi (najlepsze Atletico Nacional 34 p.) - play off dla TOP 8 drużyn, w finale: Deportes - Millionarios 1:1, 2:1. Średnia punktów mistrza uzyskana w fazie zasadniczej.
Kolumbia Finalizazion 2021 Deportivo Cali Deportes Tolima Millionarios FC, Junior Barrnquilla 1,55 10. 2015 (Apertura) 13 - Herold Preciado (Deportivo Cali) Po fazie zasadniczej ligi (najlepsze Atletico Nacional 42 p.) - runda grupowa (2 grupy) dla TOP 8, zwycięzcy grup zagrali w finale: Deportivo Cali - Deportes Tolima 1:1, 2:1. Średnia punktów mistrza uzyskana w fazie zasadniczej.
Urugwaj Play off CA Penarol Club Nacional Plaza Colonia 2 51. 2018 21- Maximiliano Silvera (CS Cerrito) Club Nacional - Montevideo Wanderers 2:0 2. 2019 CA Penarol, Club Nacional Plaza Colonia, Montevideo City Torque Cerro Largo, Montevideo Wanderers, Liverpool FC, CA River Plate Osobno rozgrywane Apertura (najlepsza Plaza Colonia 36p.) i Clausura (najlepszy Penarol 32p.). Zwycięzcy turniejów grają w półfinale play off. W finale zwycięzca tego meczu gra z najlepszą drużyną w tabeli łącznej Apertury i Clausury(Penarol 60p.). Penarol wygrał w półfinale z Plaza Colonia 1:1 k.8:7 i został mistrzem Urugwaju
Ekwador Play off Indepediente del Valle CS Emelec Universidad Catolica 2,03 1. Pierwszy tytuł 26 - Jonathan Bauman (Argentyna/Mushuc Roma/Indepediente del Valle) LDU Quito - Barcelona SC 1:0 2. 2020 2. Independiente del Valle, CS Emelec Universidad Catolica, Barcelona SC  9 de Octubre, LDU Quito, Mushuc Runa, Delfin SC  Osobno rozgrywane dwie rundy ligowe (zwycięzcy: Emelec 34 p. i Indepediente 34 p.). Zwycięzcy grają w finale ligi o tytuł: Indepediente - Emelec 3:1, 1:1
Paragwaj Apertura 2021 Club Libertad 38 p.  Club Olimpia 33 p.  Club Nacional 30 p.  5 2,11 21. 2017 (Apertura) 10 - Leonardo Villagra (Nacional) Club Olimpia - Sol de America 2:2 k. 3:1 1. Pierwszy Puchar Club Olimpia - Cerro Porteno 3:1 1. Pierwszy Superpuchar Cerro Porteno, Club Libertad Club Guarani, Club Olimpia Club Nacional, Guairena FC, Sol de America, General Caballero Osobno rozgrywane dwa turnieje ligowe Apertura i Clausura, ich zwycięzcy zostają mistrzami kraju
Paragwaj Clausura 2021 Cerro Porteno 38 p.  Club Guarani 36 p.  Sol de America 28 p.  2 2,11 34. 2020 (Apertura) 9 - Sebastian Ferreira [2] (Libertad), Lorenzo Malgarejo (Libertad)
Peru Play off Allianza Lima Sporting Cristal Club Universitario 2,15 24. 2017 12 - Luis Iberico (Melgar), Felipe Rodriguez (Urugwaj/Carlos A. Mannucci) Sporting Cristal - Carlos A. Mannucci 2:1 1. Pierwszy Puchar Alianza Lima, Sporting Cristal Club Universitario, Universidad Cesar Vallejo FBC Melgar, CS Cienciano, Sport Boys, Ayacucho FC Dwie części sezonu. W pierwszej podział ligi na 2 grupy, zwycięzcy grup grają dodatkowy mecz o awans do finału ligi (Sporting Cristal - Universidad San Martin 2:0 d.). W drugiej części sezonu system ligowy, zwycięzca awansuje do finału ligi (Allianza 40 p.). Finał ligi: Allianza - Sporting 1:0, 0:0
Boliwia Liga 2021 Indepediente Petrolero 65 p.  Always Ready 64 p.  The Strongest 63 p.  1 2,17 1. Pierwszy tytuł 18 - Martin Prost (Argentyna/Indepediente Petrolero) Independiente Petrolero, Always Ready The Strongest, Club Bolivar Royal Pari, Oriente Petrolero, Jorge Wilstermann, CD Guabira
Wenezuela Play off Deportivo Tachira Caracas FC Monagas SC  1,8 9. 2014/15 18 - Samson Akinyoola (Benin/Caracas) Deportivo Tachira, Caracas FC Monagas SC, Deportivo Lara Deportivo La Guaira, Estudiantes de Merida, Metropolitanos de Caracas, Hermanos Colmenarez Pierwsza część sezonu w 3 grupach. Z każdej najlepsze 2 drużyny trafiły do grupy mistrzowskiej. Dwie najlepsze dużyny z grupy mistrzowskiej zagrały w finale: Deportivo Tachira - Caracas 0:0 k. 4:2. Średnia punktów mistrza z rozgrywek grupy mistrzowskiej.

Exit mobile version