Rekordowe zwycięstwa w europejskich pucharach

Kontynuujemy naszą serię statystyczną, która opisuje europejskie puchary. Tym razem skupiamy się na rekordowych zwycięstwach. Oto najwyższe wygrane w rozgrywkach szczebla europejskiego z podziałem na kraje.

Rekordowe wygrane domowe w europejskich pucharach

KRAJ Sezon Puchar Runda Drużyna Rywal Kraj rywala Wynik
Albania 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna Skenderbeu Korcza FC Sant Julia And 5-0
Andora 2019/20 LE Runda wstępna UE Engordany La Fiorita Sma 1-0
Andora 2019/20 LM Runda wstępna półfinał FC Santa Coloma Tre Penne Sma 1-0
Anglia 1967/68 PMT 1.runda Leeds United CA Spora Luksemburg Lux 9-0
Armenia 2002/03 LM 1.runda kwalifikacyjna Piunik Erywań Tampere United Fin 4-0
Austria 1976/77 PUEFA 1.runda Wacker Innsbruck Start Kristiansand Nor 5-0
Austria 1982/83 PEMK 1.runda Rapid Wiedeń Avenir Beggen Lux 5-0
Austria 1983/84 PUEFA 1.runda Austria Wiedeń Aris Bonnevoie Lux 5-0
Austria 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna Grazer AK KI Klaksvik Far 5-0
Austria 2005/06 LM 2.runda kwalifikacyjna Rapid Wiedeń F91 Dudelange Lux 6-1
Azerbejdżan 2012/13 LE 1.runda kwalifikacyjna Inter Baku Trans Narva Est 5-0
Belgia 1969/70 PMT 1.runda RSC Anderlecht Valur Reykjavik Isl 6-0
Belgia 1988/89 PUEFA 1.runda FC Liege Union Luxemburg Lux 7-1
Belgia 2012/13 LM 3.runda kwalifikacyjna RSC Anderlecht Ekranas Poniewieże Lit 6-0
Białoruś 2012/13 LE 1.runda kwalifikacyjna FC Homel VikingurGota Far 6-0
Bośnia i Hercegowina 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna Zrinjski Mostar Tre Penne Sma 9-2
Bułgaria 1976/77 PZP 1.runda Lewski-Spartak Sofia Reipas Lahti Fin 7-1
Bułgaria 1996/97 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Lokomotiw Sofia Neftczi Baku Azb 6-0
Chorwacja 2002/03 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Hajduk Split GI Gotu Far 8-0
Cypr 2011/12 LE 2.runda kwalifikacyjna AEK Larnaka FC Floriana Mlt 8-0
Czarnogóra 2010/11 LM 1.runda kwalifikacyjna Rudar Pljevlja Tre Fiori Sma 3-0
Czarnogóra 2010/11 LE 1.runda kwalifikacyjna Mogren Budva UE Santa Coloma And 3-0
Czarnogóra 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna Buducnost Podgorica FK Baku Azb 3-0
Czarnogóra 2012/13 LE 1.runda kwalifikacyjna Zeta Golubovci Piunik Erywań Arm 3-0
Czarnogóra 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna Mladost Podgorica Gandzasar Kapan Arm 3-0
Czechosłowacja 1983/84 PUEFA 1.runda TJ Internacional Bratysława Rabat Ajax Mlt 10-0
Czechy 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna Banik Ostrava Georgia Tbilisi Geo 6-0
Dania 2003/04 LM 2.runda kwalifikacyjna FC Kobenhaga Sliema Wanderers Mlt 6-0
Dania 2005/06 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Esbjerg fB Flora Tallin Est 6-0
Dania 2009/10 LM 2.runda kwalifikacyjna FC Kobenhaga Mogren Budva Mon 6-0
Dania 1961/62 PEMK 1.runda B1913 Odense CA Spora Luxemburg Lux 6-0
Estonia 2004/05 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Levadia Tallin Bohemians Dublin Irl 3-1
Estonia 2016/17 LE 1.runda kwalifikacyjna Levadia Tallin HB Torshavn Far 2-0
Finlandia 1994/95 PZP Runda kwalifikacyjna HJK Helsinki B71 Sandur Far 5-0
Finlandia 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna MyPa-47 FC Sant Julia And 5-0
Francja 1980/81 PUEFA 1.runda AS Saint-Etienne KuPS Kuopio Fin 7-0
Francja 1995/96 PUEFA 1.runda RC Lens Avenir Beggen Lux 7-0
Francja 2010/11 LM Faza grupowa Olympique Marsylia MSK Żylina Svk 7-0
Gibraltar 2015/16 LM 1.runda kwalifikacyjna Lincoln Red Imps FC Santa Coloma And 2-1
Gibraltar 2017/18 LM 1.runda kwalifikacyjna Europa FC The New Saints Wal 2-1
Grecja 1999/00 PUEFA 1.runda PAOK Saloniki Lokomotivi Tbilisi Geo 7-0
Gruzja 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna Torpedo Kutaisi Lantana Tallin Est 5-0
Hiszpania 2000/01 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Rayo Vallecano Constelacio Sportiva And 10-0
Holandia 1972/73 PUEFA 1.runda Feyenoord Rotterdam US Rumelange Lux 12-0
Irlandia 2014/15 LE 1.runda kwalifikacyjna Derry City Aberystwyth Town Wal 5-0
Irlandia Północna 1966/67 PEMK 1/8 finału Linfield Belfast Valerenga Oslo Nor 4-1
Irlandia Północna 2020/21 LM Runda wstępna finał Linfield Belfast FC Drita Kos 3-0
Islandia 2016/17 LE 1.runda kwalifikacyjna KR Reykjavik Glenavon Nir 6-0
Izrael 2013/14 LE 2.runda kwalifikacyjna Maccabi Hajfa Chazar Lenkoran Azb 8-0
Jugosławia 1964/65 PMT 1.runda NK Zagrzeb Grazer AK Aut 6-0
Kazachstan 2009/10 LM 2.runda kwalifikacyjna FK Aktobe FH Hafnarfjardar Isl 4-0
Kazachstan 2019/20 LE 3.runda kwalifikacyjna FK Astana Valletta FC Mlt 4-0
Kosowo 2018/19 LM Runda wstępna finał FC Drita Lincoln Red Imps Gib 4-1
Liechtenstein 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna FC Vaduz La Fiorita Sma 5-0
Litwa 2019/20 LE 2.runda kwalifikacyjna Suduva Mariampole Tre Penne Sma 5-0
Luksemburg 2005/06 LM 1.runda kwalifikacyjna F91 Dudelange Zrinjski Mostar Bos 4-0
Luksemburg 2012/13 LM 1.runda kwalifikacyjna F91 Dudelange Tre Penne Sma 4-0
Łotwa 2001/02 LM 1.runda kwalifikacyjna Skonto Ryga F91 Dudelange Lux 6-1
Macedonia Północna 2010/11 LE 1.runda kwalifikacyjna Rabotnicki Skopje FC Lusitanos And 6-0
Malta 1971/72 PEMK 1.runda Sliema Wanderers IA Akranes Isl 4-0
Mołdawia 1999/00 LM 1.runda kwalifikacyjna Zimbru Kiszyniów St. Patrick's Athletic Irl 5-0
Mołdawia 2013/14 LM 2.runda kwalifikacyjna Sheriff Tiraspol Sutjeska Niksić Mon 5-0
Niemcy 1956/57 PEMK 1.runda Borussia Dortmund CA Spora Luxemburg Lux 7-0
Niemcy 1973/74 PZP 1.runda Borussia Moenchengladbach IBV Vestmannaeyjar Isl 7-0
Norwegia 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna Viking Stavanger CE Principat And 11-0
NRD 1966/67 PEMK Runda kwalifikacyjna Vorwaerts Berlin Waterford Irl 6-1
Polska 2004/05 LM 2.runda kwalifikacyjna Wisła Kraków Georgia Tbilisi Geo 8-2
Portugalia 1986/87 PUEFA 1.runda Sporting CP Lizbona IA Akranes Isl 9-0
Rosja 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna Lokomotiv Moskwa BATE Borysów Bls 7-1
Rumunia 1979/80 PUEFA 1.runda Dinamo Bukareszt Alki Larnaka Cyp 9-0
Saara 1955/56 PEMK 1.runda 1.FC Saarbruecken AC Milan Ita 4-3
San Marino 2019/20 LE Runda wstępna KI Klaksvik Tre Fiori Sma 4-0
Serbia 2002/03 PUEFA 2.runda Partizan Belgrad Slavia Praga Cze 5-1
Serbia 2007/08 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Partizan Belgrad Zrinjski Mostar Bos 6-1
Serbia 2019/20 LE 1.runda kwalifikacyjna Cukaricki Belgrad Bananc Erywań Arm 5-0
Słowacja 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna Slovan Bratysława Europa FC Gib 6-0
Słowenia 2003/04 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Publikum Celje Belasica Strumica Mac 5-0
Słowenia 2004/05 LM 2.runda kwalifikacyjna Nova Gorica FC Kopenhaga Den 5-0
Słowenia 2005/06 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna NK Domzale SP Domagnano Sma 5-0
Słowenia 2014/15 LE 1.runda kwalifikacyjna NK Koper Celik Niksić Mon 5-0
Szkocja 1983/84 PZP 1.runda Glasgow Rangers Valletta FC Mlt 8-0
Szkocja 1997/98 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Dundee United CE Principat And 8-0
Szwajcaria 1970/71 PZP 1.runda FC Zurich IBA Akureyri Isl 7-1
Szwajcaria 1997/98 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Grasshoppers Zurych Coleraine Nir 7-1
Szwecja 1984/85 PEMK 1.runda IFK Goeteborg Avenir Beggen Lux 8-0
Turcja 2002/03 PUEFA 1.runda Besiktas Stambuł FK Sarajevo Bos 5-0
Turcja 2006/07 LM 2.runda kwalifikacyjna Fenerbahce Stambuł B36 Torshavn Far 5-0
Turcja 2008/09 LM 2.runda kwalifikacyjna Fenerbahce Stambuł MTK Budapeszt Hun 5-0
Ukraina 2014/15 LM Faza grupowa Szachtar Donieck BATE Borysów Bls 7-0
Walia 1969/70 PZP 1.runda Cardiff City Mjondalen IF Nor 7-1
Węgry 1965/66 PZP 1.runda Honved Budapeszt Reipas Lahti Fin 10-2
Włochy 2018/19 LE 2.runda kwalifikacyjna Atalanta Bergamo FK Sarajevo Bos 8-0
ZSRR 1984/85 PUEFA 1.runda Dinamo Mińsk HJK Helsinki Fin 6-0

Rekordowe wygrane w dwumeczach (bez faz grupowych)

KRAJ Sezon Puchar Runda Drużyna Rywal Kraj rywala Wynik domowy Wynik wyjazdowy Wynik dwumeczu
Albania 1987/88 PZP 1.runda Vllaznia Szkodra Sliema Wanderers Mlt 2-0 4-0 6-0
Albania 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna Skenderbeu Korcza FC Sant Julia And 1-0 5-0 6-0
Andora 2019/20 LE Runda wstępna UE Engordany La Fiorita Sma 2-1 1-0 3-1
Anglia 1971/72 PZP 1.runda Chelsea Londyn Jeunesse Hautcharage Lux 13-0 8-0 21-0
Armenia 2002/03 LM 1.runda kwalifikacyjna Piunik Erywań Tampere United Fin 2-0 4-0 6-0
Austria 1983/84 PUEFA 1.runda Austria Wiedeń Aris Bonnevoie Lux 10-0 5-0 15-0
Azerbejdżan 2019/20 LE 1.runda kwalifikacyjna Neftczi Baku Speranta Nisporeni Mol 6-0 3-0 9-0
Belgia 1981/82 PZP 1.runda Standard Liege FC Floriana Mlt 9-0 3-1 12-1
Belgia 2012/13 LM 3.runda kwalifikacyjna RSC Anderlecht Ekranas Poniewież Lit 5-0 6-0 11-0
Białoruś 2012/13 LE 1.runda kwalifikacyjna FC Homel Vikingur Gota Far 4-0 6-0 10-0
Bośnia i Hercegowina 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna Zrinjski Mostar Tre Penne Sma 4-1 9-2 13-3
Bułgaria 1976/77 PZP 1.runda Lewski-Spartak Sofia Reipas Lahti Fin 12-2 7-1 19-3
Chorwacja 1993/94 LM Runda kwalifikacyjna Dinamo Zagrzeb B68 Toftir Far 6-0 5-0 11-0
Chorwacja 2002/03 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Hajduk Split GI Gota Far 3-0 8-0 11-0
Cypr 1985/86 PEMK 1.runda Omonia Nikozja Rabat Ajax Mlt 5-0 5-0 10-0
Cypr 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna AEL Limassol St Joseph's FC Gib 6-0 4-0 10-0
Czarnogóra 2009/10 LM 1.runda kwalifikacyjna Mogren Budva Hibernians FC Mlt 4-0 2-0 6-0
Czarnogóra 2010/11 LM 1.runda kwalifikacyjna Rudar Pljevlja Tre Fiori Sma 4-1 3-0 7-1
Czechosłowacja 1964/65 PZP 1.runda Sparta Praga Anorthosis Famagusta Cyp 10-0 6-0 16-0
Czechosłowacja 1983/84 PUEFA 1.runda TJ Internacional Bratysława Rabat Ajax Mlt 6-0 10-0 16-0
Czechy 1995/96 PZP Runda kwalifikacyjna FC Hradec Kralove FC Vaduz Lie 9-1 5-0 14-1
Dania 1961/62 PEMK 1.runda B1913 Odense CA Spora Luksemburg Lux 9-2 6-0 15-2
Estonia 2014/15 LM 1.runda kwalifikacyjna Levadia Tallin La Fiorita Sma 7-0 1-0 8-0
Finlandia 2011/12 LM 2.runda kwalifikacyjna HJK Helsinki Bangor City Wal 10-0 3-0 13-0
Francja 1980/81 PUEFA 1.runda AS Saint-Etienne KuPS Kuopio Fin 7-0 7-0 14-0
Gibraltar 2019/20 LE Runda wstępna Europa FC FC Sant Julia And 4-0 2-3 6-3
Grecja 1992/93 PUEFA 1.runda Panathinaikos Ateny Electroputere Krajowa Rom 4-0 6-0 10-0
Grecja 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna Olympiakos Pireus Besa Kavaje Alb 6-1 5-0 11-1
Gruzja 2009/10 LE 1.runda kwalifikacyjna FC Zestafoni Lisburn Distillery Nir 6-0 5-1 11-1
Hiszpania 2000/01 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Rayo Vallecano Constelacio Sportiva And 6-0 10-0 16-0
Holandia 1972/73 PUEFA 1.runda Feyenoord Rotterdam US Rumelange Lux 9-0 12-0 21-0
Irlandia 2014/15 LE 1.runda kwalifikacyjna Derry City Aberystwyth Town Wal 4-0 5-0 9-0
Irlandia Północna 1966/67 PEMK 1.runda Linfield Belfast Aris Bonnevoie Lux 6-1 3-3 9-4
Irlandia Północna 2013/14 LE 1.runda kwalifikacyjna Linfield Belfast IF Fuglafjordur Far 3-0 2-0 5-0
Islandia 2014/15 LE 1.runda kwalifikacyjna Stjarnan FC Bangor City Wal 4-0 4-0 8-0
Izrael 2005/06 PUEFA 2.runda kwalifikacyjna Maccabi Petah-Tikwa Baskimi Kumanowo Mac 6-0 5-0 11-0
Jugosławia 1957/58 PEMK 1.runda Crvena Zvezda Belgrad Stade Dudelange Lux 9-1 5-0 14-1
Jugosławia 1975/76 PZP 1.runda FK Borac Banja Luka US Rumelange Lux 9-0 5-1 14-1
Kazachstan 2018/19 LE 1.runda kwalifikacyjna Kajrat Ałmaty UE Engordany And 7-1 3-0 10-1
Kosowo 2018/19 LE Runda wstępna FC Prisztina Europa FC Gib 5-0 1-1 6-1
Liechtenstein 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna FC Vaduz La Fiorita Sma 5-1 5-0 10-1
Litwa 2019/20 LE 2.runda kwalifikacyjna Suduva Mariampol Tre Penne Sma 5-0 5-0 10-0
Luksemburg 2012/13 LM 1.runda kwalifikacyjna F91 Dudelange Tre Penne Sma 7-0 4-0 11-0
Łotwa 2004/05 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna FK Ventspils B68 Toftir Far 8-0 3-0 11-0
Macedonia Północna 2010/11 LE 1.runda kwalifikacyjna Rabotnicki Skopje FC Lusitanos And 5-0 6-0 11-0
Malta 2012/13 LM 1.runda kwalifikacyjna Valletta FC FC Lusitanos And 8-0 1-0 9-0
Mołdawia 1999/00 LM 1.runda kwalifikacyjna Zimbru Kiszyniów St. Patrick's Athletic Irl 5-0 5-0 10-0
Niemcy 1965/66 PMT 1.runda 1.FC Koeln Union Luxembourg Lux 13-0 4-0 17-0
Norwegia 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna Viking Stavanger CE Principat And 7-0 11-0 18-0
NRD 1966/67 PEMK Runda kwalifikacyjna Vorwaerts Berlin FC Waterford Irl 6-0 6-1 12-1
Polska 1972/73 PZP 1.runda Legia Warszawa Vikingur Reykjavik Isl 9-0 2-0 11-0
Portugalia 1965/66 PEMK 1.runda Benfica Lizbona Stade Dudelange Lux 10-0 8-0 18-0
Rosja 2002/03 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Zenit St. Petersburg FC Encamp And 8-0 5-0 13-0
Rumunia 1973/74 PEMK 1.runda Dinamo Bukareszt Crusaders Belfast Nir 11-0 1-0 12-0
Rumunia 1979/80 PUEFA 1.runda Dinamo Bukareszt Alki Larnaca Cyp 3-0 9-0 12-0
Rumunia 2001/02 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Rapid Bukareszt Atlantas Kłajpeda Lit 8-0 4-0 12-0
San Marino 2018/19 LE Runda wstępna Tre Fiori Bala Town Wal 3-0 0-1 3-1
Serbia 2009/10 LM 2.runda kwalifikacyjna Partizan Belgrad Rhyl FC Wal 8-0 4-0 12-0
Słowacja 1998/99 LM 1.runda kwalifikacyjna 1.FC Koszyce FC Cliftonville Nir 8-0 5-1 13-1
Słowenia 1994/95 PZP Runda kwalifikacyjna NK Maribor Norma Tallin Est 10-0 4-1 14-1
Szkocja 1983/84 PZP 1.runda Glasgow Rangers Valletta FC Mlt 10-0 8-0 18-0
Szwajcaria 1970/71 PZP 1.runda FC Zurich IBA Akureyri Isl 7-0 7-1 14-1
Szwecja 1984/85 PEMK 1.runda IFK Goeteborg Avenir Beggen Lux 9-0 8-0 17-0
Turcja 2006/07 LM 2.runda kwalifikacyjna Fenerbahce Stambuł B36 Torshavn Far 4-0 5-0 9-0
Turcja 2009/10 LE 3.runda kwalifikacyjna Galatasaray Stambuł Maccabi Netanja Isr 6-0 4-1 10-1
Ukraina 1992/93 PZP Runda kwalifikacyjna Czernomorec Odessa FC Vaduz Lie 7-1 5-0 12-1
Walia 1982/83 PZP 1.runda Swansea City Sliema Wanderers Mlt 12-0 5-0 17-0
Węgry 1965/66 PZP 1.runda Honved Budapeszt Reipas Lahti Fin 6-0 10-2 16-2
Włochy 1962/63 PEMK 1.runda AC Milan Union Luxemburg Lux 8-0 6-0 14-0
Wyspy Owcze 2019/20 LE Runda wstępna KI Klaksvik Tre Fiori Sma 5-1 4-0 9-1
ZSRR 1984/85 PUEFA 1.runda Dinamo Mińsk HJK Helsinki Fin 4-0 6-0 10-0
San Marino 2019/20 LE Runda wstępna KI Klaksvik Tre Fiori Sma 4-0
Serbia 2002/03 PUEFA 2.runda Partizan Belgrad Slavia Praga Cze 5-1
Serbia 2007/08 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Partizan Belgrad Zrinjski Mostar Bos 6-1
Serbia 2019/20 LE 1.runda kwalifikacyjna Cukaricki Belgrad Bananc Erywań Arm 5-0
Słowacja 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna Slovan Bratysława Europa FC Gib 6-0
Słowenia 2003/04 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Publikum Celje Belasica Strumica Mac 5-0
Słowenia 2004/05 LM 2.runda kwalifikacyjna Nova Gorica FC Kopenhaga Den 5-0
Słowenia 2005/06 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna NK Domzale SP Domagnano Sma 5-0
Słowenia 2014/15 LE 1.runda kwalifikacyjna NK Koper Celik Niksić Mon 5-0
Szkocja 1983/84 PZP 1.runda Glasgow Rangers Valletta FC Mlt 8-0
Szkocja 1997/98 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Dundee United CE Principat And 8-0
Szwajcaria 1970/71 PZP 1.runda FC Zurich IBA Akureyri Isl 7-1
Szwajcaria 1997/98 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Grasshoppers Zurych Coleraine Nir 7-1
Szwecja 1984/85 PEMK 1.runda IFK Goeteborg Avenir Beggen Lux 8-0
Turcja 2002/03 PUEFA 1.runda Besiktas Stambuł FK Sarajevo Bos 5-0
Turcja 2006/07 LM 2.runda kwalifikacyjna Fenerbahce Stambuł B36 Torshavn Far 5-0
Turcja 2008/09 LM 2.runda kwalifikacyjna Fenerbahce Stambuł MTK Budapeszt Hun 5-0
Ukraina 2014/15 LM Faza grupowa Szachtar Donieck BATE Borysów Bls 7-0
Walia 1969/70 PZP 1.runda Cardiff City Mjondalen IF Nor 7-1
Węgry 1965/66 PZP 1.runda Honved Budapeszt Reipas Lahti Fin 10-2
Włochy 2018/19 LE 2.runda kwalifikacyjna Atalanta Bergamo FK Sarajevo Bos 8-0
ZSRR 1984/85 PUEFA 1.runda Dinamo Mińsk HJK Helsinki Fin 6-0
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Statystyka

Autor: Mariusz Kłosowski

Absolwent matematyki stosowanej na Politechnice Rzeszowskiej, z zawodu analityk finansowy. Sympatyk Legii Warszawa, fan polskiego futbolu, europejskich pucharów i lig egzotycznych. Miłośnik wszelkiego rodzaju statystyk i historii piłki nożnej. Poza piłką interesuje się żużlem.

Zobacz wszystkie wpisy autorstwa: Mariusz Kłosowski.