Obcokrajowcy w I (dawnej II) lidze – rekordziści gier i goli

Czas czytania: < 1 m.

W tym artykule znajdziesz zestawienie wszystkich piłkarzy, którzy występowali w I lidze (dawnej II lidze). W zestawieniu wskazaliśmy piłkarzy, narodowość, kluby, mecze i bramki.

imię i nazwisko kraj pochodzenia mecze kluby-mecze
Michal Piter-Bučko Słowacja 226 Olimpia Grudziądz – 82, Sandecja Nowy Sącz – 144
Longinus Uwakwe Nigeria 189 Stal Stalowa Wola – 71, Sandecja Nowy Sącz – 2, Kolejarz Stróże – 3, Puszcza Niepołomice – 113
Charles Nwaogu Nigeria 173 Znicz Pruszków – 23, Odra Opole – 26, Flota Świnoujście – 107, Arka Gdynia – 13, Bytovia Bytów – 4
Veljko Nikitović Serbia 168 Górnik Łęczna – 168
Andrij Hryszczenko Ukraina 162 Chemik Police – 30, Górnik Konin – 13, Stal Stalowa Wola – 24, Górnik Polkowice – 36, Górnik Łęczna – 31, Arka Gdynia – 28
Ján Fröhlich Słowacja 160 GKS Bełchatów – 69, Sandecja Nowy Sącz – 91
Cheikh Niane Senegal 153 Kmita Zabierzów – 11, Sandecja Nowy Sącz – 46, Kolejarz Stróże - 96
Marcus Vinícius Brazylia 153 Arka Gdynia – 153
Andreja Prokić Serbia 153 GKS Bełchatów – 19, GKS Katowice – 59, Stal Mielec – 64, Stal Rzeszów – 11
Marcel Ziemann Niemcy 152 Stomil Olsztyn – 58, Chrobry Głogów – 94
Tomáš Mikinič Słowacja 144 Odra Opole -144
Gražvydas Mikulenas Litwa 133 Radomiak Radom – 17, Zawisza Bydgoszcz SA – 17, Ruch Chorzów – 44, GKS Katowice – 55
Wałerij Hoszkoderia Ukraina 131 Stal Stalowa Wola – 24, Bałtyk Gdynia – 107
Ensar Arifović Bośnia i Hercegowina 129 Górnik Zabrze – 8, Flota Świnoujście – 107, Arka Gdynia – 14
Keon Daniel Trynidad i Tobago 126 Miedź Legnica – 56, Flota Świnoujście – 7, GKS Tychy – 63
Oliver Práznovský Słowacja 126 GKS Katowice – 43, Chrobry Głogów – 83
Ołeksandr Szemetiew Ukraina 122 Szombierki Bytom – 39, Polonia/Szombierki Bytom – 15, Grunwald Ruda Śląska – 62, KS Myszków – 6
Benjamin Imeh Nigeria 121 Zawisza Bydgoszcz SA – 31, Śląsk Wrocław – 39, Tur Turek – 22, Dolcan Ząbki – 24, Zawisza Bydgoszcz – 5
Rafał Wodniok Niemcy 118 Mławianka (MKS) Mława – 11, ŁKS Łódź – 16, Świt Nowy Dwór Maz. - 16, Miedź Legnica – 32, Pelikan Łowicz – 10, Odra Opole – 7, MKS Kluczbork – 26
Josip Šoljić Chorwacja 114 Stal Mielec – 61, Miedź Legnica – 8, Resovia – 45
Ferdinand Chi Fon Kamerun 113 Varta Namysłów – 21, Avia Świdnik – 10, Odra/Varta Opole – 13, Odra Opole – 4, Szczakowianka Jaworzno – 11, Znicz Pruszków – 3, Flota Świnoujście – 51
Dženan Hošić Bośnia i Hercegowina 111 Szczakowianka Jaworzno – 38, Zagłębie Sosnowiec – 73
Wołodymyr Jurczenko Ukraina 111 Stal Stalowa Wola – 26, Hetman Zamość – 57, Avia Świdnik – 28
Dalibor Pleva Słowacja 111 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 105, GKS Katowice – 6
Abel Salami Nigeria 111 Podbeskidzie Bielsko-Biała – 18, Radomiak Radom – 26, KSZO Ostrowiec Św. - 6, Stal Stalowa Wola – 61
Wołodymyr Fedoczenko Ukraina 110 Chemik Police – 44, Hetman Zamość – 39, Stal Stalowa Wola – 27
Farid Ali Ukraina 109 GKS Jastrzębie – 109
Petar Borovićanin Serbia 108 Kmita Zabierzów – 12, Sandecja Nowy Sącz – 59, Górnik Łęczna – 12, Puszcza Niepołomice – 25
Julcimar Brazylia 108 Piotrcovia Piotrków Tryb. - 38, Lechia/Polonia Gdańsk – 6, Świt Nowy Dwór Maz. - 7, ŁKS Łódź – 31, Pogoń Szczecin – 26
Lukáš Bielák Słowacja 107 Górnik Łęczna – 20, Bytovia Bytów – 10, ŁKS Łódź – 23, Stal Mielec – 29, GKS Jastrzębie – 25
Anatolij Ławryszyn Ukraina 105 Tłoki Gorzyce – 89, GKS Bełchatów – 16
Ivan Udarević Chorwacja 105 Polonia Warszawa – 29, Flota Świnoujście – 76
Jonathan De Amo Hiszpania 103 Miedź Legnica – 40, Stal Mielec – 25, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 38
Roman Gergel Słowacja 103 Górnik Zabrze – 6, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 97
Martin Dobrotka Słowacja 102 Stal Mielec – 48, Wigry Suwałki – 11, Arka Gdynia – 43
Rusłan Jałowienko Ukraina 102 Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 102
Rudolf Urban Słowacja 102 Sandecja Nowy Sącz – 67, Piast Gliwice – 35
Matej Náther Słowacja 99 Zawisza Bydgoszcz – 8, Sandecja Nowy Sącz – 91
Wallace Brazylia 99 Flota Świnoujście – 17, Górnik Łęczna – 54, Arka Gdynia – 6, Puszcza Niepołomice – 22
Valērijs Šabala Łotwa 98 Miedź Legnica – 25, Podbeskidzie Bielsko-Biała – 61, GKS Bełchatów – 12
Vuk Sotirović Serbia 97 ŁKS Łódź – 23, Zawisza Bydgoszcz SA – 33, Jagiellonia Białystok – 12, Pogoń Szczecin – 29
Rusłan Kondraszuk Białoruś 95 RKS Radomsko – 11, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 84
Ołeksandr Rodinow Ukraina 95 Naprzód Rydułtowy – 95
Maxwell Kalu Nigeria 94 Mławianka Mława – 28, Zawisza Bydgoszcz SA – 16, Radomiak Radom – 15, Odra Opole – 14, ŁKS Łomża – 21
Jarosław Zajac Ukraina 94 Błękitni Kielce – 94
Émile Thiakane Senegal 90 GKS Bełchatów – 20, Korona Kielce – 27, Puszcza Niepołomice – 43
Juraj Dančík Słowacja 89 Podbeskidzie Bielsko-Biała – 89
Lukáš Kubáň Czechy 89 Sandecja Nowy Sącz – 26, Stomil Olsztyn – 63
Lukáš Ďuriška Słowacja 88 Raków Częstochowa – 9, Olimpia Grudziądz – 28, Zagłębie Sosnowiec – 51
Nildo Brazylia 87 Górnik Łęczna – 61, Olimpia Grudziądz – 26
Artem Putiwcew Ukraina 86 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 86
Joan Román Hiszpania 85 Miedź Legnica – 44, Podbeskidzie Bielsko-Biała – 41
Dimityr Ilijew Bułgaria 84 Wisła Płock – 61, Podbeskidzie Bielsko-Biała - 23
Ricardinho Brazylia 84 Górnik Łęczna – 16, Wisła Płock – 33, ŁKS Łódź – 35
Rimas Klišys Litwa 83 Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 83
Marquitos Brazylia 83 Miedź Legnica – 83
Nemanja Mijušković Czarnogóra 82 Miedź Legnica – 82
Tomáš Pešír Czechy 81 Górnik Łęczna – 81
Leândro Brazylia 79 Stal Mielec – 46, Górnik Łęczna – 33
Andrij Wasilczuk Ukraina 79 Hetman Zamość – 79
Iwan Litwiniuk Ukraina 77 Stal Stalowa Wola – 15, Okocimski Brzesko – 30, Wisła Puławy – 32
Prejuce Nakoulma Burkina Faso 77 Stal Stalowa Wola – 16, Górnik Łęczna – 61
Marko Roginić Chorwacja 77 Podbeskidzie Bielsko-Biała – 54, GKS Katowice – 23
Žarko Udovičić Serbia 75 Zagłębie Sosnowiec – 75
Charles Nwaogu Nigeria 42 Znicz Pruszków – 1, Odra Opole – 1, Flota Świnoujście – 37, Arka Gdynia – 2, Bytovia Bytów – 1
Gražvydas Mikulenas Litwa 41 Radomiak Radom – 5, Zawisza Bydgoszcz SA – 4, Ruch Chorzów – 20, GKS Katowice – 12
Marcus Vinícius Brazylia 39 Arka Gdynia – 39
Andrij Hryszczenko Ukraina 38 Chemik Police – 7, Górnik Konin – 1, Stal Stalowa Wola – 9, Górnik Polkowice – 8, Górnik Łęczna – 8, Arka Gdynia – 5
Roman Gergel Słowacja 37 Górnik Zabrze – 3, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 34
Michal Piter-Bučko Słowacja 32 Olimpia Grudziądz – 7, Sandecja Nowy Sącz – 25
Rusłan Jałowienko Ukraina 28 Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 28
Pirulo Hiszpania 28 ŁKS Łódź – 28
Nildo Brazylia 27 Górnik Łęczna – 27
Valērijs Šabala Łotwa 27 Miedź Legnica – 5, Podbeskidzie Bielsko-Biała – 21, GKS Bełchatów – 1
Vuk Sotirović Serbia 27 ŁKS Łódź – 5, Zawisza Bydgoszcz SA – 13, Jagiellonia Białystok – 4, Pogoń Szczecin – 5
Ilijan Micanski Bułgaria 26 Zagłębie Lubin – 26
Ołeksandr Rodinow Ukraina 25 Naprzód Rydułtowy – 25
Marquitos Brazylia 23 Miedź Legnica – 23
Ricardinho Brazylia 23 Górnik Łęczna – 5, Wisła Płock – 12, ŁKS Łódź – 6
Wołodymyr Jurczenko Ukraina 22 Stal Stalowa Wola – 10, Hetman Zamość – 7, Avia Świdnik – 5
Abel Salami Nigeria 22 Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2, Radomiak Radom – 8, Stal Stalowa Wola – 12
Edi Andradina Brazylia 21 Korona Kielce – 10, Pogoń Szczecin – 11
Ensar Arifović Bośnia i Hercegowina 21 Flota Świnoujście – 18, Arka Gdynia - 3
Vladislav Gutkovskis Łotwa 21 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 21
Jakub Vojtuš Słowacja 21 Miedź Legnica – 13, GKS Tychy – 8
Andreja Prokić Serbia 21 GKS Bełchatów – 1, GKS Katowice – 11, Stal Mielec – 8, Stal Rzeszów – 1
Anatolij Ławryszyn Ukraina 20 Tłoki Gorzyce – 16, GKS Bełchatów – 4
Tomáš Mikinič Słowacja 20 Odra Opole – 20
Omran Haydary Afganistan 19 Olimpia Grudziądz – 12, Arka Gdynia – 7
Ołeksandr Szemetiew Ukraina 19 Szombierki Bytom – 8, Polonia/Szombierki Bytom – 2, Grunwald Ruda Śląska – 9
Batata Brazylia 18 (23*) Lechia/Polonia Gdańsk – 1, Piotrcovia Piotrków Tryb. - 7, Pogoń Szczecin – 10, (Warta Poznań – 5)
Petteri Forsell Finlandia 18 Miedź Legnica – 18
Joan Román Hiszpania 18 Miedź Legnica – 12, Podbeskidzie Bielsko-Biała – 6
Hadis Zubanović Bośnia i Hercegowina 18 Zagłębie Sosnowiec – 18
Farid Ali Ukraina 17 GKS Jastrzębie – 17
Igor Angulo Hiszpania 17 Górnik Zabrze – 17
Hugo Enyinnaya Nigeria 17 Odra Opole -17
Benjamin Imeh Nigeria 17 Zawisza Bydgoszcz SA – 5, Śląsk Wrocław – 6, Tur Turek – 4, Dolcan Ząbki – 2
Martin Matúš Słowacja 17 Podbeskidzie Bielsko-Biała – 17
Martin Pribula Słowacja 17 Zagłębie Sosnowiec – 17
Idrissa Cissé Senegal 16 Ruch Radzionków – 4, Okocimski Brzesko – 1, Energetyk ROW Rybnik – 11
Andrzej Mychalczuk Ukraina 16 Chemik Bydgoszcz – 16
Deniss Rakels Łotwa 16 GKS Katowice – 16
Siergiej Sołodownikow Białoruś 16 Jagiellonia Białystok – 16
Vladimir Boljević Czarnogóra 15 Cracovia – 15
Austin Hamlet Nigeria 15 Polonia Gdańsk – 5, Lechia/Polonia Gdańsk – 1, Piotrcovia Piotrków Tryb. - 6, Stal Stalowa Wola – 3
Wołodymyr Kowal Ukraina 15 Stomil Olsztyn – 12, Olimpia Grudziądz – 3
Prejuce Nakoulma Burkina Faso 15 Górnik Łęczna – 15
Darvydas Šernas Litwa 15 Widzew Łódź – 13, Wigry Suwałki – 2
Mouhamadou Traoré Senegal 15 Stilon (GKP) Gorzów Wielkopolski – 10, Sandecja Nowy Sącz – 5
Rudolf Urban Słowacja 15 Sandecja Nowy Sącz – 11, Piast Gliwice – 4
Maxwell Kalu Nigeria 14 Mławianka Mława – 4, Zawisza Bydgoszcz SA – 1, Radomiak Radom – 3, Odra Opole – 3, ŁKS Łomża – 3
Denis Popovič Słowenia 14 GKS Tychy – 7, Olimpia Grudziądz – 7
Marko Roginić Chorwacja 14 Podbeskidzie Bielsko-Biała – 13, GKS Katowice – 1
Antonio Domínguez Hiszpania 14 ŁKS Łódź – 12, GKS Tychy – 2
Róbert Demjan Słowacja 13 Podbeskidzie Bielsko-Biała – 13
Ferdinand Chi Fon Kamerun 13 Avia Świdnik – 4, Odra/Varta Opole – 6, Odra Opole – 1, Flota Świnoujście – 2
Leândro Rossi Brazylia 13 Radomiak Radom - 13
Leonid Leonidow Rosja 13 Chemik Police – 12, Arka Gdynia – 1
Tomáš Petrášek Czechy 13 Raków Częstochowa – 13
Donald Djoussé Kamerun 12 Pogoń Szczecin – 10, Pogoń Siedlce – 1, Olimpia Grudziądz – 1
José Embaló Portugalia 12 Raków Częstochowa – 5, Puszcza Niepołomice – 6, Olimpia Grudziądz – 1
Rubén Jurado Hiszpania 12 Piast Gliwice – 12
Rimas Klišys Litwa 12 Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 12
Nemanja Mijušković Czarnogóra 12 Miedź Legnica – 12
Tomáš Pešír Czechy 12 Górnik Łęczna – 12
Oliver Práznovský Słowacja 12 GKS Katowice – 4, Chrobry Głogów – 8
Jewhen Radionow Ukraina 12 ŁKS Łódź – 3, Puszcza Niepołomice – 9
Siergiej Zelenin Rosja 12 Hutnik Warszawa – 12
Dimityr Ilijew Bułgaria 11 Wisła Płock – 8, Podbeskidzie Bielsko-Biała – 3
João Criciúma Brazylia 11 Olimpia Grudziądz – 11
Andrejs Prohorenkovs Łotwa 11 Czuwaj Przemyśl – 6, Ceramika Opoczno – 4, Odra Opole – 1
Branko Rašić Serbia 11 Szczakowianka Jaworzno – 3, Hetman Zamość – 1, Kujawiak Włocławek – 2, Unia Janikowo – 5
Vamara Sanogo Francja 11 Zagłębie Sosnowiec – 11
Careca Nigeria 10 Hutnik Kraków – 9, Wawel Kraków – 1
Martin Dobrotka Słowacja 10 Stal Mielec – 7, Wigry Suwałki – 1, Arka Gdynia – 2
Veljko Nikitović Serbia 10 Górnik Łęczna – 10
Mindaugas Panka Litwa 10 Widzew Łódź – 10
Dani Ramírez Hiszpania 10 Stomil Olsztyn – 1, ŁKS Łódź – 9

Mariusz Chodała
Mariusz Chodała
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki

Więcej tego autora

Powiązane

Advertismentspot_img

Najnowsze

„Czerwona kartka” – recenzja

Recenzja książki o ciemnych stronach światowego futbolu. Ken Bensinger w "Czerwonej kartce" opisuje przestępcze mechanizmy, które są szeroko obecne w świecie piłki nożnej.

Historia Mundiali: Niemcy 2006

Każdy turniej o piłkarskie mistrzostwo świata jest wyjątkowy. Nie ma mundialu, który nie niósłby ze sobą ciekawych historii. Niektóre mistrzostwa stoją na wyższym poziomie,...

Historia starć Polski z Arabią Saudyjską

Trzy mecze, trzy wygrane — takim bilansem legitymizuje się reprezentacja Polski w starciach z Iranem, Wyspami Owczymi, Kostaryką oraz Arabią Saudyjską. Biało-Czerwoni na Mundialu...