Rekordowe porażki w europejskich pucharach

Kontynuujemy naszą serię statystyczną, która opisuje europejskie puchary. Tym razem skupiamy się na rekordowych porażkach. Oto najwyższe przegrane w rozgrywkach szczebla europejskiego z podziałem na kraje.

Rekordowe porażki domowe w europejskich pucharach

KRAJ Sezon Puchar Runda Drużyna Rywal Kraj rywala Wynik
Albania 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna Besa Kavaje Olympiakos Pireus Gre 0-5
Andora 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna CE Principat Viking Stavanger Nor 0-11
Anglia 2019/20 LM Faza grupowa Tottenham Hotspur Bayern Monachium Ger 2-7
Armenia 2019/20 LE 1.runda kwalifikacyjna Bananc Erywań Cukaricki Belgrad Srb 0-5
Austria 1964/65 PMT 1.runda Grazer AK NK Zagrzeb YUG 0-6
Azerbejdżan 2013/14 LE 2.runda kwalifikacyjna Chazar Lenkoran Maccabi Hajfa Isr 0-8
Belgia 1993/94 PZP 1/8 finału Standard Liege Arsenal Londyn Eng 0-7
Białoruś 2014/15 LM Faza grupowa BATE Borysów Szachtar Donieck Ukr 0-7
Bośnia i Hercegowina 2018/19 LE 2.runda kwalifikacyjna FK Sarajevo Atalanta Bergamo Ita 0-8
Bułgaria 1977/78 PZP 1.runda Lokomotiw Sofia RSC Anderlecht Bel 1-6
Bułgaria 1988/89 PUEFA 1.runda Slavia Sofia Partizan Belgrad YUG 0-5
Bułgaria 1998/99 LM 2.runda kwalifikacyjna Liteks Łowecz Spartak Moskwa Rus 0-5
Chorwacja 2011/12 LM Faza grupowa Dinamo Zagrzeb Olympique Lyon Fra 1-7
Cypr 1971/72 PEMK 1.runda Olympiakos Nikozja Feyenoord Rotterdam Ned 0-9
Cypr 1979/80 PUEFA 1.runda Alki Larnaka Dinamo Bukareszt Rom 0-9
Czarnogóra 2009/10 LM 2.runda kwalifikacyjna Mogren Budva FC Kopenhaga Den 0-6
Czechosłowacja 1963/64 PEMK Ćwierćfinał Dukla Praga Borussia Dortmund Ger 0-4
Czechosłowacja 1988/89 PEMK 1.runda Sparta Praga Steaua Bukareszt Rom 1-5
Czechy 2018/19 LM Faza grupowa Viktoria Pilzno Real Madryt Esp 0-5
Dania 1962/63 PZP Ćwierćfinał B1909 Odense 1.FC Nuernberg Ger 0-6
Dania 1963/64 PMT 1.runda Reprezentacja Kopenhagi Arsenal Londyn Eng 1-7
Dania 1993/94 LM 1/8 finału FC Kobenhavn AC Milan Ita 0-6
Estonia 2014/15 LE 1.runda kwalifikacyjna Santos Tartu Tromso IL Nor 0-7
Finlandia 1966/67 PEMK 1.runda Haka Valkeakoski RSC Anderlecht Bel 1-10
Francja 1964/65 PMT Ćwierćfinał RC Strasbourg Manchester United Eng 0-5
Francja 2004/05 LM Faza grupowa Deportivo La Coruna AS Monaco Fra 0-5
Gibraltar 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna Europa FC Slovan Bratysława Svk 0-6
Grecja 1982/83 PEMK 1/8 finału Olympiakos Pireus Hamburger SV Ger 0-4
Grecja 1998/99 PZP Ćwierćfinał Panionios Ateny Lazio Rzym Ita 0-4
Grecja 2015/16 LE Faza grupowa Asteras Trypolis Schalke 04 Gelsenkirchen Ger 0-4
Gruzja 1999/00 PUEFA 1.runda Lokomotivi Tbilisi PAOK Saloniki Gre 0-7
Holandia 1965/66 PZP 1.runda Go Ahead Eagles Celtic Glasgow Sco 0-6
Irlandia 1970/71 PEMK 1/8 finału FC Waterford Celtic Glasgow Sco 0-7
Irlandia Północna 1990/91 PEMK 1.runda FC Portadown FC Porto Por 1-8
Islandia 1970/71 PMT 1.runda IA Akranes Sparta Rotterdam Ned 0-9
Islandia 1986/87 PUEFA 1.runda IA Akranes Sporting CP Lizbona Por 0-9
Izrael 1995/96 PUEFA 1.runda Hapoel Beer-Szewa FC Barcelona Esp 0-7
Jugosławia 1965/66 PMT 1.runda Crvena Zvezda Belgrad Fiorentina Florencja Ita 0-4
Jugosławia 1973/74 PUEFA 1/16 finału OFK Belgrad Dinamo Tbilisi URS 1-5
Kazachstan 2019/20 LE Faza grupowa FK Astana AZ Alkmaar Ned 0-5
Kosowo 2017/18 LM 1.runda kwalifikacyjna Trepca'89 Vikingur Gota Far 1-4
Kosowo 2018/19 LM 1.runda kwalifikacyjna FC Drita Malmoe FF Swe 0-3
Liechtenstein 1992/93 PZP Runda kwalifikacyjna FC Vaduz Czernomorec Odessa Ukr 0-5
Liechtenstein 1995/96 PZP Runda kwalifikacyjna FC Vaduz FC Hradec Kralove Cze 0-5
Liechtenstein 2019/20 LE 3.runda kwalifikacyjna FC Vaduz Eintracht Frankfurt Ger 0-5
Litwa 2012/13 LM 3.runda kwalifikacyjna Ekranas Poniewież RSC Anderlecht Bel 0-6
Luksemburg 1972/73 PUEFA 1.runda US Rumelange Feyenoord Rotterdam Ned 0-12
Łotwa 1995/96 PZP 1.runda DAG Lipawa Feyenoord Rotterdam Ned 0-7
Macedonia Północna 2017/18 LE Faza grupowa Vardar Skopje Real Sociedad Esp 0-6
Malta 1983/84 PUEFA 1.runda Rabat Ajax TJ Internacional Bratysława TCH 0-10
Mołdawia 1996/97 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Zimbru Kiszyniów Hajduk Split Cro 0-4
Mołdawia 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna Dacia Kiszyniów Szkendija Tetowo Mac 0-4
Niemcy 1960/61 PMT 1.runda Hannover 96 Inter Mediolan Ita 1-6
Niemcy 1964/65 PMT 1/16 finału Borussia Dortmund Manchester United Eng 1-6
Niemcy 1980/81 PUEFA 1/8 finału Hamburger SV AS Saint-Etienne Fra 0-5
Niemcy 1993/94 LM Faza grupowa Werder Brema FC Porto Por 0-5
Niemcy 1996/97 PUEFA 1/8 finału Karlsruher SC Brondby IF Den 0-5
Niemcy 2013/14 LM 1/8 finału Schalke 04 Real Madryt Esp 1-6
Niemcy 2013/14 LM Faza grupowa Bayer Leverkusen Manchester United Eng 0-5
Niemcy 2014/15 LM Faza grupowa Schalke 04 Gelsenkirchen Chelsea Londyn Eng 0-5
Norwegia 1976/77 PUEFA 1.runda SK Brann Bergen Queens Park Rangers Eng 0-7
NRD 1983/84 PZP 1.runda 1.FC Magdeburg FC Barcelona Esp 1-5
NRD 1986/87 PUEFA 1.runda Carl Zeiss Jena KFC Uerdingen Ger 0-4
Polska 2016/17 LM Faza grupowa Legia Warszawa Borussia Dortmund Ger 0-6
Portugalia 2008/09 LM 1/8 finału Sporting CP Lizbona Bayern Monachium Ger 0-5
Portugalia 2017/18 LM 1/8 finału FC Porto FC Liverpool Eng 0-5
Rosja 1993/94 PUEFA 1.runda Dynamo Moskwa Eintracht Frankfurt Ger 0-6
Rumunia 1991/92 PZP 1.runda FC Bacau Werder Brema Ger 0-6
Rumunia 1992/93 PUEFA 1.runda Electroputere Krajowa Panathinaikos Ateny Gre 0-6
Saara 1955/56 PEMK 1.runda 1.FC Saarbrücken AC Milan Ita 1-4
San Marino 2010/11 LE 2.runda kwalifikacyjna Tre Penne Zrinjski Mostar Bos 2-9
Serbia 2019/20 LM Faza grupowa Crvena Zvezda Belgrad Bayern Monachium Ger 0-6
Słowacja 2010/11 LM Faza grupowa MSK Żylina Olympique Marsylia Fra 0-7
Słowenia 2017/18 LM Faza grupowa NK Maribor FC Liverpool Eng 0-7
Szkocja 2013/14 LE 2.runda kwalifikacyjna Hibernian Edynburg Malmoe FF Swe 0-7
Szwajcaria 2007/08 PUEFA Faza grupowa FC Zurich Bayer Leverkusen Ger 0-5
Szwajcaria 2008/09 LM Faza grupowa FC Basel FC Barcelona Esp 0-5
Szwajcaria 1955/58 PMT Faza grupowa Reprezentacja Bazylei Reprezentacja Londynu Eng 0-5
Szwajcaria 1960/61 PEMK 1/8 finału Young Boys Berno Hamburger SV Ger 0-5
Szwajcaria 1997/98 PUEFA 1.runda Grasshoppers Zurich Dinamo Zagrzeb Cro 0-5
Szwecja 2001/02 PUEFA 1.runda IF Elfsborg Boras Legia Warszawa Pol 1-6
Szwecja 2015/16 LM Faza grupowa Malmoe FF Paris Saint-Germain Fra 0-5
Turcja 2007/08 PUEFA 1.runda Erciyesspor Atletico Madryt Esp 0-5
Turcja 1986/87 PEMK Ćwierćfinał Besiktas Stambuł Dinamo Kijów URS 0-5
Turcja 1999/00 LM Faza grupowa Galatasaray Stambuł Chelsea Londyn Eng 0-5
Turcja 2013/14 LM Faza grupowa Galatasaray Stambuł Real Madryt Esp 1-6
Ukraina 2020/21 LM Faza grupowa Szachtar Donieck Borussia Moenchengladbach Ger 0-6
Walia 2007/08 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Carmarthen Town SK Brann Bergen Nor 0-8
Węgry 2008/09 LM 2.runda kwalifikacyjna MTK Budapeszt Fenerbahce Stambuł Tur 0-5
Węgry 2010/11 LE Faza grupowa DVSC Debrecen Metalist Charków Ukr 0-5
Węgry 1971/72 PZP 1.runda Komloi Banyasz Crvena Zvezda Belgrad YUG 2-7
Węgry 1998/99 PUEFA 1.runda Ujpest TE Budapeszt Club Brugge Bel 0-5
Włochy 2014/15 LM Faza grupowa AS Roma Bayern Monachium Ger 1-7
Wyspy Owcze 2002/03 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna GI Gotu Hajduk Split Cro 0-8
ZSRR 1976/77 PZP 1/8 finału Dinamo Tbilisi MTK Budapeszt Hun 1-4
ZSRR 1982/83 PEMK Ćwierćfinał Dynamo Kijów Hamburger SV Ger 0-3
ZSRR 1989/90 PEMK Ćwierćfinał Dnipro Dniepropietrowsk Benfica Lizbona Por 0-3

Rekordowe porażki wyjazdowe i na terenach neutralnych w europejskich pucharach

KRAJ Sezon Puchar Runda Drużyna Rywal Kraj rywala Wynik
Albania 2009/10 LE 2.runda kwalifikacyjna KS Flamurtari Vlora FC Motherwell Sco 1-8
Andora 1997/98 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna CE Principat Dundee United Sco 0-9
Anglia 1955/58 PMT Finał Reprezentacja Londynu FC Barcelona Esp 0-6
Anglia 1956/57 PEMK 1.runda RSC Anderlecht Manchester United Eng 0-10
Armenia 2008/09 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Bananc Eryawań Red Bull Salzburg Aut 0-7
Austria 1990/91 PEMK 1/8 finału FC Tirol Innsbruck Real Madryt Esp 1-9
Azerbejdżan 1996/97 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Chazri Buzowna Hutnik Kraków Pol 0-9
Belgia 1956/57 PEMK 1.runda RSC Anderlecht Manchester United Eng 0-10
Białoruś 1998/99 PZP Runda kwalifikacyjna Lokomotiw-96 Witebsk Lewski Sofia Bul 1-8
Białoruś 2018/19 LE 3.runda kwalifikacyjna Dinamo Minsk Zenit St. Petersburg Rus 1-8
Bośnia i Hercegowina 2004/05 PUEFA 2.runda kwalifikacyjna Żeljeznicar Sarajewo Litex Łowecz Bul 0-7
Bośnia i Hercegowina 2014/15 LE Play off kwalifikacji FK Sarajevo Borussia Moenchengladbach Ger 0-7
Bułgaria 1992/93 PUEFA 1.runda Lokomotiw Płowdiw AJ Auxerre Fra 1-7
Bułgaria 2016/17 LM Faza grupowa Łudogorec Razgrad Arsenal Londyn Eng 0-6
Bułgaria 2019/20 LE Faza grupowa Łudogorec Razgrad Espanyol Barcelona Esp 0-6
Chorwacja 1993/94 PZP 1.runda Hajduk Split Ajax Amsterdam Ned 0-6
Chorwacja 2015/16 LE 2.runda kwalifikacyjna Lokomotiva Zagrzeb PAOK Saloniki Gre 0-6
Cypr 1963/64 PZP 1/8 finału APOEL Nikozja Sporting CP Lisbona Por 1-16
Czarnogóra 2012/13 LE Play off kwalifikacji Zeta Golubovci PSV Eindhoven Ned 0-9
Czarnogóra 2013/14 LE 1.runda kwalifikacyjna Celik Niksić Honved Budapeszt Hun 0-9
Czechosłowacja 1962/63 PZP Ćwierćfinał Slovan Bratysława Tottenham Hotspur Eng 0-6
Czechosłowacja 1970/71 PMT 1/8 finału Sparta Praga Leeds United Eng 0-6
Czechy 2007/08 LM Faza grupowa Slavia Praga Arsenal Londyn Eng 0-7
Dania 1961/62 PEMK 1/8 finału B1913 Odense Real Madryt Esp 0-9
Estonia 1994/95 PZP Runda kwalifikacyjna Norma Tallin NK Maribor Slo 0-10
Finlandia 1976/77 PZP 1.runda Reipas Lahti Lewski-Spartak Sofia Bul 2-12
Francja 1961/62 PMT 1.runda RC Strasbourg MTK Budapeszt Hun 2-10
Gibraltar 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna St Joseph's FC AEL Limassol Cyp 0-6
Gibraltar 2019/20 LE 1.runda kwalifikacyjna St Joseph's FC Glasgow Rangers Sco 0-6
Grecja 1961/62 PMT 1/16 finału Iraklis Saloniki Reprezentacja Nowego Sadu YUG 1-9
Grecja 1968/69 PMT 1/16 finału Aris Saloniki Ujpest Dozsa Hun 1-9
Gruzja 1998/99 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Kolcheti-1913 Poti Crvena Zvezda Belgrad Srb 0-7
Hiszpania 1957/58 PEMK Ćwierćfinał FC Sevilla Real Madryt Esp 0-8
Holandia 1965/66 PMT 1.runda DOS Utrecht FC Barcelona Esp 1-7
Holandia 1979/80 PUEFA 1/16 finału PSV Eindhoven AS Saint-Etienne Fra 0-6
Holandia 2016/17 LE 1/16 finału AZ Alkmaar Olympique Lyon Fra 1-7
Irlandia 1976/77 PUEFA 1.runda Finn Harps Derby County Eng 0-12
Irlandia Północna 1973/74 PEMK 1.runda Crusaders Belfast Dinamo Bukareszt Rom 0-11
Islandia 1967/68 PZP 1.runda KR Reykjavik FC Aberdeen Sco 0-10
Islandia 1969/70 PEMK 1.runda KR Reykjavik Feyenoord Rotterdam Ned 2-12
Izrael 1997/98 PZP 1.runda Hapoel Beer-Szewa Roda JC Kerkrade Ned 0-10
Jugosławia 1970/71 PZP 1.runda Olimpija Lublana Benfica Lizbona Por 1-8
Kazachstan 2007/08 LM 2.runda kwalifikacyjna FK Astana Rosenborg BK Trondheim Nor 1-7
Kazachstan 2019/20 LE Faza grupowa FK Astana AZ Alkmaar Ned 0-6
Kosowo 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna FC Prisztina IFK Norrkoeping Swe 0-5
Liechtenstein 1993/94 PZP 1.runda FC Balzers CSKA Sofia Bul 0-8
Liechtenstein 1995/96 PZP Runda kwalifikacyjna FC Vaduz FC Hradec Kralove Cze 1-9
Litwa 2001/02 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Atlantas Kłajpeda Rapid Bukareszt Rom 0-8
Litwa 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna Kruoja Pokroje Jagiellonia Białystok Pol 0-8
Luksemburg 1984/85 PUEFA 1.runda Red Boys Differdange Ajax Amsterdam Ned 0-14
Łotwa 2011/12 LE 3.runda kwalifikacyjna FK Ventspils Crvena Zvezda Belgrad Srb 0-7
Łotwa 2015/16 LE 2.runda kwalifikacyjna Skonto Ryga DVSC Debreczyn Hun 2-9
Macedonia Północna 2005/06 PUEFA 2.runda kwalifikacyjna Baskimi Kumanowo Maccabi Petah-Tikwa Isr 0-6
Macedonia Północna 2009/10 LE 2.runda kwalifikacyjna Milano Kumanowo Slaven Koprivnica Cro 2-8
Macedonia Północna 2011/12 LE Play off kwalifikacji Rabotnicki Skopje Lazio Rzym Ita 0-6
Macedonia Północna 2017/18 LE Play off kwalifikacji Szkendija Tetowo AC Milan Ita 0-6
Malta 1982/83 PZP 1.runda Sliema Wanderers Swansea City Wal 0-12
Mołdawia 2000/01 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Constructorul Kiszyniów CSKA Sofia Bul 0-8
Niemcy 1960/61 PZP Ćwierćfinał Borussia Moenchengladbach Glasgow Rangers Sco 0-8
Niemcy 1967/68 PMT 1/16 finału TSV 1860 Monachium FC Liverpool Eng 0-8
Norwegia 1974/75 PZP 1.runda Stromsgodset IF Drammen FC Liverpool Eng 0-11
NRD 1958/60 PMT 1.runda Reprezentacja Lipska Union Saint-Gilloise Bel 1-6
NRD 1977/78 PUEFA Ćwierćfinał Carl Zeiss Jena SC Bastia Fra 2-7
NRD 1982/83 PUEFA 1.runda Carl Zeiss Jena Girondins Bordeaux Fra 0-5
NRD 1984/85 PZP Ćwierćfinał Dynamo Drezmo Rapid Wiedeń Aut 0-5
NRD 1988/89 PEMK 1.runda BFC Dynamo Berlin Werder Brema Ger 0-5
Polska 1992/93 PUEFA 1.runda Widzew Łódź Eintracht Frankfurt Ger 0-9
Portugalia 1999/00 PUEFA 1.runda Vitoria Setubal AS Roma Ita 0-7
Portugalia 1999/00 PUEFA 1/16 finału Benfica Lizbona Celta Vigo Esp 0-7
Rosja 2017/18 LM Faza grupowa Spartak Moskwa FC Liverpool Eng 0-7
Rumunia 1969/70 PEMK 1.runda UT Arad Legia Warszawa Pol 0-8
Rumunia 1974/75 PUEFA 1/16 finału Steagul Rosu Braszów Hamburger SV Ger 0-8
San Marino 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna Juvenes Dogana Brondby IF Den 0-9
Serbia 2000/01 PUEFA 1.runda Napredak Krusevac OFI Iraklion Gre 0-6
Słowacja 2003/04 PUEFA 1.runda Matador Puchow FC Barcelona Esp 0-8
Słowenia 1997/98 PUEFA 1.runda NK Maribor Ajax Amsterdam Ned 1-9
Szkocja 2016/17 LM Faza grupowa Celtic Glasgow FC Barcelona Esp 0-7
Szwajcaria 1960/61 PMT 1.runda Reprezentacja Bazylei KB Kopenhaga Den 1-8
Szwajcaria 1965/66 PZP 1/8 finału FC Sion 1.FC Magdeburg GDR 1-8
Szwajcaria 1982/83 PZP Runda kwalifikacyjna FC Sion FC Aberdeen Sco 0-7
Szwajcaria 2011/12 LM 1/8 finału FC Basel Bayern Monachium Ger 0-7
Szwecja 2015/16 LM Faza grupowa Malmoe FF Real Madryt Esp 0-8
Turcja 1962/63 PMT 1.runda Altay Izmir AS Roma Ita 1-10
Ukraina 2002/03 PUEFA 1.runda Metalurg Donieck Werder Brema Ger 0-8
Walia 2011/12 LM 2.runda kwalifikacyjna Bangor City HJK Helsinki Fin 0-10
Węgry 1989/90 PEMK 1/8 finału Honved Budapeszt Benfica Lizbona Por 0-7
Włochy 1958/59 PEMK 1.runda Juventus Turyn Wiener Sportklub Aut 0-7
Wyspy Owcze 2000/01 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna B36 Torshavn AB Kobenhaga Den 0-8
Wyspy Owcze 2004/05 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna B68 Toftir FK Ventspils Lat 0-8
ZSRR 1987/88 PUEFA 1.runda Zenit Leningrad (St.Petersburg) Club Brugge Bel 0-5
ZSRR 1989/90 PUEFA 1/16 finału Zenit Leningrad (St.Petersburg) VfB Stuttgart Ger 0-5
ZSRR 1991/92 LM Faza grupowa Dynamo Kijów Benfica Lizbona Por 0-5

Rekordowo przegrane dwumecze w europejskich pucharach (bez faz grupowych)

KRAJ Sezon Puchar Runda Drużyna Rywal Kraj rywala Wynik domowy Wynik wyjazdowy Wynik dwumeczu
Albania 2010.11 LE 2.runda kwalifikacyjna Besa Kavaje Olympiakos Pireus Gre 0-5 1-6 1-11
Andora 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna CE Principat Viking Stavanger Nor 0-11 0-7 0-18
Anglia 2016/17 LM 1/8 finału Arsenal Londyn Bayern Monachium Ger 1-5 1-5 2-10
Armenia 2008.09 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Banants Erywań Red Bull Salzburg Aut 0-3 0-7 0-10
Austria 2015/16 LE 1/16 finału Rapid Wiedeń CF Valencia Esp 0-4 0-6 0-10
Azerbejdżan 1997/98 LM 1.runda kwalifikacyjna Neftczi Baku Widzew Łódź Pol 0-2 0-8 0-10
Azerbejdżan 1998/99 PZP Runda kwalifikacyjna Qarabag Agdam FC Kopenhaga Den 0-4 0-6 0-10
Azerbejdżan 2013/14 LE 2.runda kwalifikacyjna Chazar Lenkoran Maccabi Hajfa Isr 0-8 0-2 0-10
Belgia 1956/57 PEMK 1.runda RSC Anderlecht Manchester United Eng 0-2 0-10 0-12
Białoruś 1999/00 PUEFA Runda kwalifikacyjna BATE Borysów Lokomotiw Moskwa Rus 1-7 0-5 1-12
Bośnia i Hercegowina 2007.08 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Zrinjski Mostar Partizan Belgrad Srb 1-6 0-5 1-11
Bułgaria 1988/89 PUEFA 1.runda Slavia Sofia Partizan Belgrad YUG 0-5 0-5 0-10
Chorwacja 2005.06 LM 2.runda kwalifikacyjna Hajduk Split DVSC Debreczyn Hun 0-5 0-3 0-8
Cypr 1963/64 PZP 1/8 finału APOEL Nikozja Sporting CP Lisbona Por 0-2 1-16 1-18
Cypr 1971/72 PEMK 1.runda Olympiakos Nikozja Feyenoord Rotterdam Ned 0-9 0-8 0-17
Czarnogóa 2012/13 LE Play off kwalifikacji Zeta Golubovci PSV Eindhoven Ned 0-5 0-9 0-14
Czechosłowacja 1970/71 PMT 1/8 finału Sparta Praga Leeds United Eng 2-3 0-6 2-9
Czechy 2013/14 LE Play off kwalifikacji FK Jablonec Real Betis Esp 1-2 0-6 1-8
Dania 1961/62 PEMK 1/8 finału B1913 Odense Real Madryt Esp 0-3 0-9 0-12
Estonia 1994/95 PZP Runda kwalifikacyjna Norma Tallin NK Maribor Slo 1-4 0-10 1-14
Finlandia 1976/77 PZP 1.runda Reipas Lahti Lewski-Spartak Sofia Bul 1-7 2-12 3-19
Francja 1961/62 PMT 1.runda RC Strasbourg MTK Budapeszt Hun 1-3 2-10 3-13
Gibraltar 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna St Joseph's FC AEL Limassol Cyp 0-4 0-6 0-10
Gibraltar 2019/20 LE 1.runda kwalifikacyjna St Joseph's FC Glasgow Rangers Sco 0-4 0-6 0-10
Grecja 1968/69 PMT 1/16 finału Aris Saloniki Ujpest Dozsa Hun 1-2 1-9 2-11
Grecja 1971/72 PUEFA 1/16 finału Panionios Ateny Ferencvaros Budapeszt Hun 0-3 0-6 0-9
Gruzja 1998/99 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Kolcheti-1913 Poti Crvena Zvezda Belgrad Srb 0-4 0-7 0-11
Hiszpania 1957/58 PEMK Ćwierćfinał FC Sevilla Real Madryt Esp 2-2 0-8 2-10
Hiszpania 1975/76 PUEFA 1/16 finału Real Sociedad FC Liverpool Eng 1-3 0-6 1-9
Holandia 2016/17 LE 1/16 finału AZ Alkmaar Olympique Lyon Fra 1-4 1-7 2-11
Irlandia 1976/77 PUEFA 1.runda Finn Harps Derby County Eng 1-4 0-12 1-16
Irlandia Północna 1974/75 PZP 1.runda Ards FC PSV Eindhoven Ned 1-4 0-10 1-14
Irlandia Północna 1975/76 PUEFA 1.runda Glentoran Belfast Ajax Amsterdam Ned 1-6 0-8 1-14
Islandia 1970/71 PMT 1.runda IA Akranes Sparta Rotterdam Ned 0-9 0-6 0-15
Islandia 1973/74 PZP 1.runda IBV Vestmannaeyjar Borussia Moenchengladbach Ger 0-7 1-9 1-16
Islandia 1986/87 PUEFA 1.runda IA Akranes Sporting CP Lisbona Por 0-9 0-6 0-15
Izrael 1997/98 PZP 1.runda Hapoel Beer-Shewa Roda JC Kerkrade Ned 1-4 0-10 1-14
Jugosławia 1970/71 PZP 1.runda Olimpija Lublana Benfica Lizbona Por 1-1 1-8 2-9
Jugosławia 1972/73 PUEFA 1.runda Vojvodina Nowy Sad Slovan Bratysława TCH 1-2 0-6 1-8
Jugosławia 1973/74 PUEFA 1/16 finału OFK Belgrad Dinamo Tbilisi URS 1-5 0-3 1-8
Jugosławia 1977/78 PEMK 1/8 finału Crvena Zvezda Belgrad Borussia Moenchengladbach Ger 0-3 1-5 1-8
Jugosławia 1987/88 PZP 1/8 finału Hajduk Split Olympique Marsylia Fra 0-3 0-4 0-7
Kazachstan 2007.08 LM 2.runda kwalifikacyjna FK Astana Rosenborg BK Trondheim Nor 1-3 1-7 2-10
Kosowo 2017/18 LE 1.runda kwalifikacyjna FC Prisztina IFK Norrkoeping Swe 0-1 0-5 0-6
Liechtenstein 1995/96 PZP Runda kwalifikacyjna FC Vaduz FC Hradec Kralove Cze 0-5 1-9 1-14
Litwa 2001.02 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Atlantas Kłajpeda Rapid Bukareszt Rom 0-4 0-8 0-12
Luksemburg 1971/72 PZP 1.runda Jeunesse Hautcharage Chelsea Londyn Eng 0-8 0-13 0-21
Luksemburg 1972/73 PUEFA 1.runda US Rumelange Feyenoord Rotterdam Ned 0-12 0-9 0-21
Łotwa 1995/96 PZP 1.runda DAG Lipawa Feyenoord Rotterdam Ned 0-7 0-6 0-13
Macedonia Północna 2005.06 PUEFA 2.runda kwalifikacyjna Baskimi Kumanowo Maccabi Petah-Tikwa Isr 0-5 0-6 0-11
Malta 1983/84 PZP 1.runda Valletta FC Glasgow Rangers Sco 0-8 0-10 0-18
Mołdawia 1997/98 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Tiligul Tyraspol Xamax Neuchatel Sui 1-3 0-7 1-10
Mołdawia 2000.01 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna Constructorul Kiszyniów CSKA Sofia Bul 2-3 0-8 2-11
Mołdawia 2019/20 LE 1.runda kwalifikacyjna Speranta Nisporeni Neftczi Baku Azb 0-3 0-6 0-9
Niemcy 1960/61 PZP Ćwierćfinał Borussia Moenchengladbach Glasgow Rangers Sco 0-3 0-8 0-11
Niemcy 1960/61 PMT 1.runda Hannover 96 Inter Mediolan Ita 1-6 2-8 3-14
Norwegia 1969/70 PEMK 1.runda Lyn Oslo Leeds United Eng 0-6 0-10 0-16
NRD 1986/87 PUEFA 1.runda Carl Zeiss Jena KFC Uerdingen Ger 0-4 0-3 0-7
Polska 1992/93 PUEFA 1.runda Widzew Łódź Eintracht Frankfurt Ger 2-2 0-9 2-11
Portugalia 2008.09 LM 1/8 finału Sporting CP Lisbona Bayern Monachium Ger 0-5 1-7 1-12
Rosja 1996/97 LM Runda kwalifikacyjna Ałania Władykaukaz Glasgow Rangers Sco 2-7 1-3 3-10
Rosja 2010.11 LE Ćwierćfinał Spartak Moskwa FC Porto Por 2-5 1-5 3-10
Rosja 2017/18 LE 1/8 finału Lokomotiw Moskwa Atletico Madryt Esp 1-5 0-3 1-8
Rumunia 1991/92 PZP 1.runda FC Bacau Werder Brema Ger 0-6 0-5 0-11
Saara 1955/56 PEMK 1.runda 1.FC Saarbruecken AC Milan Ita 1-4 4-3 5-7
San Marino 2000.01 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna SS Folgore FC Basel Sui 1-5 0-7 1-12
San Marino 2012/13 LM 1.runda kwalifikacyjna Tre Penne F91 Dudelange Lux 0-4 0-7 0-11
San Marino 2015/16 LE 1.runda kwalifikacyjna Juvenes Dogana Brondby IF Den 0-2 0-9 0-11
Serbia 1996/97 PUEFA 2.runda kwalifikacyjna Vojvodina Nowy Sad Grazer AK Aut 1-5 0-2 1-7
Serbia 2000.01 PUEFA 1.runda Napredak Krusevac OFI Iraklion Gre 0-0 0-6 0-6
Słowacja 2002.03 PUEFA 1.runda Matador Puchov Girondins Bordeaux Fra 1-4 0-6 1-10
Słowenia 2000.01 PUEFA 1.runda Nova Gorica AS Roma Ita 1-4 0-7 1-11
Szkocja 2013/14 LE 2.runda kwalifikacyjna Hibernian Edynburg Malmoe FF Swe 0-7 0-2 0-9
Szwajcaria 1982/83 PZP Runda kwalifikacyjna FC Sion FC Aberdeen Sco 1-4 0-7 1-11
Szwecja 1961/62 PEMK 1.runda IFK Goeteborg Feyenoord Rotterdam Ned 0-3 2-8 2-11
Turcja 1962/63 PMT 1.runda Altay Izmir AS Roma Ita 2-3 1-10 3-13
Ukraina 2002.03 PUEFA 1.runda Metalurg Donieck Werder Brema Ger 2-2 0-8 2-10
Ukraina 2018/19 LE 1/8 finału Dynamo Kijów Chelsea Londyn Eng 0-5 0-3 0-8
Walia 2011.12 LM 2.runda kwalifikacyjna Bangor City HJK Helsinki Fin 0-3 0-10 0-13
Węgry 1989/90 PEMK 1/8 finału Honved Budapeszt Benfica Lizbona Por 0-2 0-7 0-9
Włochy 1975/76 PUEFA 1/16 finału Lazio Rzym FC Barcelona Esp 0-3 0-4 0-7
Wyspy Owcze 1993/94 LM Runda kwalifikacyjna B68 Toftir Dinamo Zagrzeb Cro 0-5 0-6 0-11
Wyspy Owcze 1997/98 LM 1.runda kwalifikacyjna GI Gotu Glasgow Rangers Sco 0-5 0-6 0-11
Wyspy Owcze 2002.03 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna GI Gotu Hajduk Split Cro 0-8 0-3 0-11
Wyspy Owcze 2004.05 PUEFA 1.runda kwalifikacyjna B68 Toftir FK Ventspils Lat 0-3 0-8 0-11
ZSRR 1989/90 PUEFA 1/16 finału Zenit Leningrad (St.Petersburg) VfB Stuttgart Ger 0-1 0-5 0-6

Autor: Mariusz Kłosowski

Absolwent matematyki stosowanej na Politechnice Rzeszowskiej, z zawodu analityk finansowy. Sympatyk Legii Warszawa, fan polskiego futbolu, europejskich pucharów i lig egzotycznych. Miłośnik wszelkiego rodzaju statystyk i historii piłki nożnej. Poza piłką interesuje się żużlem.

Zobacz wszystkie wpisy autorstwa: Mariusz Kłosowski.