Angielsko-hiszpańskie pojedynki w europejskich pucharach

Rywalizacja drużyn z Anglii i Hiszpanii na gruncie europejskich pucharów ma bogatą tradycję. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej statystykom tych starć.

Bilans ogólny

KrajMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Anglia32910696127422455
Hiszpania32912796106455422

Bilans domowy

KrajMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Anglia155724835249163
Hiszpania154814330249147

Bilans wyjazdowy

KrajMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Anglia154304381147249
Hiszpania155354872163249

Bilans na terenie neutralnym

KrajMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Anglia2045112643
Hiszpania2011544326

Najwyższe zwycięstwa domowe

SezonPucharRundaDrużyna 1Kraj 1Drużyna 2Kraj 2wynik
1975/76PUEFA1/16 finałuLiverpoolEngReal SociedadEsp6-0
1955/58PMTFinałFC BarcelonaEspReprezentacja LondynuEng6-0

Najwyższe zwycięstwa wyjazdowe

SezonPucharRundaDrużyna 1Kraj 1Drużyna 2Kraj 2wynik
1961/62PMT1.rundaNottingham ForestEngValenciaEsp0-5
2020/21LE1/16 finałuReal SociedadEspManchester UnitedEng0-4
2020/21LMFaza grupowaSevillaEspChelseaEng0-4

Najwyższe zwycięstwa na terenie neutralnym

SezonPucharRundaDrużyna 1Kraj 1Drużyna 2Kraj 2Mecz na stadionie neutralnym
1965/66PMTPółfinałFC BarcelonaEspChelseaEng5-0
1962/63PZPFinałTottenham HotspurEngAtletico MadrytEsp5-1

Bilans angielskich klubów przeciw hiszpańskim

KlubMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Arsenal371210154850
Aston Villa124441313
Birmingham City7214915
Bolton Wanderers312021
Chelsea461916116855
Derby County4121910
Everton410336
Fulham FC101012
Ipswich Town8422108
Leeds United195681826
Leicester City8125611
Liverpool471614176056
Manchester City218493232
Manchester United621724217580
Middlesbrough200206
Newcastle United116052017
Nottingham Forest200217
Reprezentacja Londynu201128
Sheffield Wednesday210134
Southampton FC210123
Stoke City200202
Swansea City210131
Tottenham Hotspur142571722
West Bromwich Albion211031
West Ham United421196
Wolverhampton Wanderers5104813

Bilans hiszpańskich klubów przeciw angielskim

KlubMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Athletic Bilbao186482429
Atletico Madryt33111394140
Celta de Vigo93151112
Deportivo Alaves101045
Deportivo La Coruna168262021
Espanyol420289
FC Barcelona8442222015895
Getafe110021
Granada CF200204
Malaga CF211021
Racing Santander110031
Real Betis6114411
Real Madryt411612135950
Real Madryt Castilla210146
Real Mallorca6213511
Real Saragossa125251915
Real Sociedad6024114
Sevilla198652928
UD Las Palmas201134
Valencia451419124546
Villarreal195861319

Bilans domowy angielskich klubów przeciw hiszpańskim

KlubMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Arsenal179532916
Aston Villa631298
Birmingham City321053
Bolton Wanderers211021
Chelsea2212733916
Derby County211063
Everton210122
Ipswich Town440071
Leeds United9342119
Leicester City412144
Liverpool217862918
Manchester City105321611
Manchester United29111264431
Newcastle United6501149
Nottingham Forest100115
Reprezentacja Londynu101022
Sheffield Wednesday110032
Southampton FC110021
Stoke City100101
Swansea City100101
Tottenham Hotspur7124912
West Bromwich Albion110020
West Ham United220072
Wolverhampton Wanderers210165

Bilans domowy hiszpańskich klubów przeciw angielskim

KlubMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Athletic Bilbao95311610
Atletico Madryt168532012
Celta de Vigo410356
Deportivo La Coruna8512116
Espanyol220084
FC Barcelona39261128523
Granada CF100102
Malaga CF101000
Racing Santander110031
Real Betis310234
Real Madryt199733318
Real Madryt Castilla110031
Real Mallorca320123
Real Saragossa5410103
Real Sociedad301217
Sevilla73221113
UD Las Palmas101033
Valencia229672725
Villarreal944186

Bilans wyjazdowy angielskich klubów przeciw hiszpańskim

KlubMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiGole zdobyteGole stracone
Arsenal1733111730
Aston Villa613245
Birmingham City3003310
Bolton Wanderers101000
Chelsea226972632
Derby County201137
Everton200214
Ipswich Town402237
Leeds United9225614
Leicester City400427
Liverpool228592328
Manchester City113171621
Manchester United28511122640
Middlesbrough100102
Newcastle United510468
Nottingham Forest100102
Reprezentacja Londynu100106
Sheffield Wednesday100102
Southampton FC100102
Stoke City100101
Swansea City110030
Tottenham Hotspur603339
West Bromwich Albion101011
West Ham United201124
Wolverhampton Wanderers200227

Szczegółowa lista meczów

SezonPucharRundaDrużyna 1Drużyna 2Mecz domowyMecz wyjazdowyNeutralnyNeutralny 2Karne
1955/58PMTPółfinałBirmingham CityFC Barcelona4-30-11-2
1955/58PMTFinałReprezentacja LondynuFC Barcelona2-20-6
1956/57PEMKĆwierćfinałAthletic BilbaoManchester United5-30-3
1956/57PEMKPółfinałReal MadrytManchester United3-12-2
1958/60PMTFinałBirmingham CityFC Barcelona0-01-4
1959/60PEMKĆwierćfinałFC BarcelonaWolverhampton Wanderers4-05-2
1961/62PZP1/8 finałuLeicester CityAtletico Madryt1-10-2
1961/62PMTĆwierćfinałSheffield WednesdayFC Barcelona3-20-2
1961/62PMT1.rundaValenciaNottingham Forest2-05-1
1961/62PMT1/16 finałuEspanyolBirmingham City5-20-1
1962/63PZPFinałTottenham HotspurAtletico Madryt5-1
1964/65PZPPółfinałWest Ham UnitedReal Saragossa2-11-1
1965/66PMT1/8 finałuLeeds UnitedValencia1-11-0
1965/66PMTPółfinałFC BarcelonaChelsea2-00-25-0
1965/66PMTPółfinałReal SaragossaLeeds United1-01-23-1
1966/67PMT1/8 finałuLeeds UnitedValencia1-12-0
1966/67PZP1/8 finałuReal SaragossaEverton2-00-1
1967/68PEMKPółfinałManchester UnitedReal Madryt1-03-3
1968/69PMT1.rundaAthletic BilbaoLiverpool2-11-2 d
1968/69PMT1/8 finałuReal SaragossaNewcastle United3-21-2
1969/70PZP1.rundaAthletic BilbaoManchester City3-30-3
1970/71PZPFinałChelseaReal Madryt1-12-1
1971/72PUEFA1.rundaSouthampton FCAthletic Bilbao2-10-2
1972/73PUEFA1.rundaManchester CityValencia2-21-2
1973/74PUEFA1.rundaIpswich TownReal Madryt1-00-0
1974/75PEMKPółfinałLeeds UnitedFC Barcelona2-11-1
1974/75PUEFA1/16 finałuDerby CountyAtletico Madryt2-22-27-6
1975/76PEMK1/8 finałuDerby CountyReal Madryt4-11-5 d
1975/76PUEFA1/16 finałuReal SociedadLiverpool1-30-6
1975/76PUEFAPółfinałFC BarcelonaLiverpool0-11-1
1977/78PUEFA1/16 finałuIpswich TownUD Las Palmas1-03-3
1977/78PUEFA1/8 finałuAston VillaAthletic Bilbao2-01-1
1977/78PUEFA1/8 finałuIpswich TownFC Barcelona3-00-31-3
1977/78PUEFAĆwierćfinałAston VillaFC Barcelona2-21-2
1978/79PZPĆwierćfinałIpswich TownFC Barcelona2-10-1
1978/79PUEFA1/8 finałuValenciaWest Bromwich Albion1-10-2
1979/80PZPFinałValenciaArsenal0-05-4
1980/81PEMKFinałLiverpoolReal Madryt1-0
1980/81PZP1.rundaReal Madryt CastillaWest Ham United3-11-5 d
1981/82PZPPółfinałTottenham HotspurFC Barcelona1-10-1
1982/83PUEFA1.rundaManchester UnitedValencia0-01-2
1983/84PEMK1/8 finałuLiverpoolAthletic Bilbao0-01-0
1983/84PZPĆwierćfinałFC BarcelonaManchester United2-00-3
1984/85PUEFAĆwierćfinałTottenham HotspurReal Madryt0-10-0
1990/91PZPFinałManchester UnitedFC Barcelona2-1
1991/92PZP1/8 finałuAtletico MadrytManchester United3-01-1
1993/94PUEFA1/16 finałuDeportivo La CorunaAston Villa1-11-0
1994/95LMFaza grupowaManchester UnitedFC Barcelona2-20-4
1994/95PUEFA1/16 finałuNewcastle UnitedAthletic Bilbao3-20-1
1994/95PZPPółfinałReal SaragossaChelsea3-01-3
1994/95PZPFinałReal SaragossaArsenal2-1d
1997/98LMFaza grupowaNewcastle UnitedFC Barcelona3-20-1
1997/98PZPĆwierćfinałReal BetisChelsea1-21-3
1997/98PUEFA1.rundaAtletico MadrytLeicester City2-12-0
1997/98PUEFA1/16 finałuAthletic BilbaoAston Villa0-01-2
1997/98PUEFAĆwierćfinałAtletico MadrytAston Villa1-01-2
1998/99LMFaza grupowaManchester UnitedFC Barcelona3-33-3
1998/99PZPPółfinałChelseaReal Mallorca1-10-1
1998/99PUEFA1/16 finałuLiverpoolValencia0-02-2
1998/99PUEFA1/16 finałuCelta de VigoAston Villa0-13-1
1998/99PUEFA1/8 finałuCelta de VigoLiverpool3-11-0
1999/00LM2.faza grupowaManchester UnitedValencia3-00-0
1999/00LMĆwierćfinałChelseaFC Barcelona3-11-5 d
1999/00PUEFA1/8 finałuArsenalDeportivo La Coruna5-11-2
1999/00LMFaza grupowaFC BarcelonaArsenal1-14-2
1999/00LMĆwierćfinałReal MadrytManchester United0-03-2
2000/01LM2.faza grupowaLeeds UnitedReal Madryt0-22-3
2000/01LMĆwierćfinałLeeds UnitedDeportivo La Coruna3-00-2
2000/01LMĆwierćfinałArsenalValencia2-10-1
2000/01LMPółfinałLeeds UnitedValencia0-00-3
2000/01PUEFAFinałLiverpoolDeportivo Alaves5-4d
2000/01LMFaza grupowaFC BarcelonaLeeds United4-01-1
2000/01LM2.faza grupowaValenciaManchester United0-01-1
2000/01PUEFAPółfinałFC BarcelonaLiverpool0-00-1
2001/02LM2.faza grupowaLiverpoolFC Barcelona1-30-0
2001/02LMFaza grupowaReal MallorcaArsenal1-01-3
2001/02LMFaza grupowaDeportivo La CorunaManchester United2-13-2
2001/02LM2.faza grupowaDeportivo La CorunaArsenal2-02-0
2001/02LMĆwierćfinałDeportivo La CorunaManchester United0-22-3
2002/03LM2.faza grupowaArsenalValencia0-01-2
2002/03LM2.faza grupowaManchester UnitedDeportivo La Coruna2-00-2
2002/03LMFaza grupowaValenciaLiverpool2-01-0
2002/03LM2.faza grupowaFC BarcelonaNewcastle United3-12-0
2002/03LMĆwierćfinałReal MadrytManchester United3-13-4
2002/03PUEFA1/16 finałuMalaga CFLeeds United0-02-1
2003/04PUEFA1/8 finałuNewcastle UnitedReal Mallorca4-13-0
2003/04LM1/8 finałuCelta de VigoArsenal2-30-2
2004/05LMFaza grupowaLiverpoolDeportivo La Coruna0-01-0
2004/05LM1/8 finałuFC BarcelonaChelsea2-12-4
2004/05PUEFAFaza grupowaVillarrealMiddlesbrough2-0
2005/06LM3.runda kwalifikacyjnaEvertonVillarreal1-21-2
2005/06LMFaza grupowaChelseaReal Betis4-00-1
2005/06LM1/8 finałuChelseaFC Barcelona1-21-1
2005/06LMPółfinałArsenalVillarreal1-00-0
2005/06PUEFAFaza grupowaBolton WanderersSevilla1-1
2005/06LMFaza grupowaVillarrealManchester United0-00-0
2005/06LMFaza grupowaReal BetisLiverpool1-20-0
2005/06LM1/8 finałuReal MadrytArsenal0-10-0
2005/06LMFinałFC BarcelonaArsenal2-1
2005/06PUEFAFinałSevillaMiddlesbrough4-0
2006/07LMFaza grupowaChelseaFC Barcelona1-02-2
2006/07LMĆwierćfinałChelseaValencia1-12-1
2006/07PUEFAFaza grupowaNewcastle UnitedCelta de Vigo2-1
2006/07LM1/8 finałuFC BarcelonaLiverpool1-21-0
2006/07PUEFAĆwierćfinałSevillaTottenham Hotspur2-12-2
2007/08LMFaza grupowaArsenalSevilla3-01-3
2007/08PUEFAFaza grupowaTottenham HotspurGetafe1-2
2007/08PUEFA1/16 finałuBolton WanderersAtletico Madryt1-00-0
2007/08LMFaza grupowaValenciaChelsea1-20-0
2007/08LMPółfinałFC BarcelonaManchester United0-00-1
2008/09LMFaza grupowaManchester UnitedVillarreal0-00-0
2008/09LMFaza grupowaAtletico MadrytLiverpool1-11-1
2008/09LM1/8 finałuReal MadrytLiverpool0-10-4
2008/09LMĆwierćfinałVillarrealArsenal1-10-3
2008/09LMPółfinałFC BarcelonaChelsea0-01-1
2008/09LMFinałFC BarcelonaManchester United2-0
2008/09PUEFAFaza grupowaRacing SantanderManchester City3-1
2009/10LMFaza grupowaChelseaAtletico Madryt4-02-2
2009/10LMĆwierćfinałArsenalFC Barcelona2-21-4
2009/10LEPółfinałAtletico MadrytLiverpool1-01-2 d
2009/10LEFinałAtletico MadrytFulham FC2-1 d
2010/11LM1/8 finałuArsenalFC Barcelona2-11-3
2010/11LMFaza grupowaValenciaManchester United0-11-1
2010/11LMĆwierćfinałReal MadrytTottenham Hotspur4-01-0
2010/11LMFinałFC BarcelonaManchester United3-1
2011/12LMFaza grupowaManchester CityVillarreal2-13-0
2011/12LMPółfinałChelseaFC Barcelona1-02-2
2011/12LE1/16 finałuStoke CityValencia0-10-1
2011/12LE1/8 finałuManchester UnitedAthletic Bilbao2-31-2
2011/12LMFaza grupowaValenciaChelsea1-10-3
2012/13LMFaza grupowaReal MadrytManchester City3-21-1
2012/13LM1/8 finałuReal MadrytManchester United1-12-1
2013/14LMFaza grupowaManchester UnitedReal Sociedad1-00-0
2013/14LM1/8 finałuManchester CityFC Barcelona0-21-2
2013/14LMPółfinałAtletico MadrytChelsea0-03-1
2013/14LEFaza grupowaValenciaSwansea City0-31-0
2014/15LMFaza grupowaLiverpoolReal Madryt0-30-1
2014/15LM1/8 finałuManchester CityFC Barcelona1-20-1
2015/16LMFaza grupowaManchester CitySevilla2-13-1
2015/16LM1/8 finałuArsenalFC Barcelona0-21-3
2015/16LMPółfinałManchester CityReal Madryt0-00-1
2015/16LEFinałLiverpoolSevilla1-3
2015/16LEPółfinałVillarrealLiverpool1-00-3
2016/17LMFaza grupowaFC BarcelonaManchester City4-01-3
2016/17LM1/8 finałuSevillaLeicester City2-10-2
2016/17LMĆwierćfinałAtletico MadrytLeicester City1-01-1
2016/17LEPółfinałCelta de VigoManchester United0-11-1
2017/18LMFaza grupowaLiverpoolSevilla2-23-3
2017/18LM1/8 finałuChelseaFC Barcelona1-10-3
2017/18LEPółfinałArsenalAtletico Madryt1-10-1
2017/18LMFaza grupowaAtletico MadrytChelsea1-21-1
2017/18LMFaza grupowaReal MadrytTottenham Hotspur1-11-3
2017/18LM1/8 finałuSevillaManchester United0-02-1
2017/18LMFinałReal MadrytLiverpool3-1
2018/19LMFaza grupowaTottenham HotspurFC Barcelona2-41-1
2018/19LMFaza grupowaManchester UnitedValencia0-01-2
2018/19LMĆwierćfinałManchester UnitedFC Barcelona0-10-3
2018/19LEPółfinałArsenalValencia3-14-2
2018/19LMPółfinałFC BarcelonaLiverpool3-00-4
2019/20LMFaza grupowaChelseaValencia0-12-2
2019/20LE1/16 finałuWolverhampton WanderersEspanyol4-02-3
2019/20LEĆwierćfinałWolverhampton WanderersSevilla0-1
2019/20LM1/8 finałuReal MadrytManchester City1-21-2
2019/20LM1/8 finałuAtletico MadrytLiverpool1-03-2
2019/20LEPółfinałSevillaManchester United2-1
2020/21LMFaza grupowaChelseaSevilla0-04-0
2020/21LM1/8 finałuAtletico MadrytChelsea0-10-2
2020/21LMĆwierćfinałReal MadrytLiverpool3-10-0
2020/21LMPółfinałReal MadrytChelsea1-10-2
2020/21LE1/16 finałuReal SociedadManchester United0-40-0
2020/21LE1/4 finałuGranada CFManchester United0-20-2
2020/21LE1/2 finałuVillarrealArsenal2-10-0
2020/21LEFinałVillarrealManchester United1-111-10
2021/22LMFaza grupowaAtletico MadrytLiverpool2-3
2021/22LMFaza grupowaManchester UnitedVillarreal2-1