Tabela wszech czasów Ligi Europy

Wzeszłym tygodniu opublikowaliśmy materiał statystyczny obejmujący rozgrywki Ligi Mistrzów. Dziś skupiamy się na Lidze Europy. Jeśli zastanawiasz się, jak Polska wypada w zestawieniu federacji, zapraszamy do lektury.

Tabela klubów

Tabela wszech czasów Ligi Europy, którą dla Was przygotowaliśmy, to zestawienie obejmujące rozgrywki od fazy grupowej, do finału. W tabeli pominęliśmy fazę eliminacji. Zestawienie obejmujące również eliminacje znajdziecie pod tym adresem. Poniżej prezentujemy zestawienie klubowe:

LPKLUBSTMZWREMPORBR+BR-PKT
1VILLAREAL CF5543010149369100
2SEVILLA FC44727119804592
3PSV EINDHOVEN650241313725485
4SL BENFICA4382585683283
5ATHLETIC BILBAO651241017867982
6TOTTENHAM HOTSPUR648221511784981
7RSC ANDERLECHT65024917815981
8FC SALZBURG64624715755579
9ATLETICO MADRYT4382387613277
10FENERBAHÇE SK44021118493774
11ACF FIORENTINA44021109683973
12SPARTA PRAGA648191514705972
13SPORTING CLUBE DE PORTUGAL648201216706172
14LIVERPOOL FC543191410573771
15VALENCIA CF43820108744170
16SS LAZIO544181610664870
17SSC NAPOLI542191211754669
18AFC AJAX843191014554867
19BEŞIKTAŞ JK54019813605265
20DYNAMO KIJÓW540171211634163
21RUBIN KAZAŃ640161410573662
22PAOK SALONIKI644151712474462
23CLUB BRUGGE KV646161416595962
24FC SCHALKE 0433217105592961
25FK DNIPRO43718613514060
26AZ ALKMAAR544151415526659
27ZIENIT SANKT PETERSBURG4281918573358
28FC BASEL538151112534456
29SZACHTAR DONIECK4261655562353
30SC BRAGA435141011443952
31OLYMPIQUE LYON3281567523451
32KRC GENK32813105453249
33METALIST CHARKÓW43414713483649
34STEAUA BUKARESZT642111516506048
35FC PORTO4251447483446
36TWENTE ENSCHEDE43012810394344
37INTER MEDIOLAN3261268393442
38BSC YOUNG BOYS BERNO42813312494542
39MANCHESTER UNITED3231247382140
40STANDARD LIÈGE53491213394539
41BAYER 04 LEVERKUSEN3221156311538
42VIKTORIA PILZNO52810810403738
43RAPID WIEDEŃ63810820427438
44AS ROMA3221066423036
45FULHAM FC2211065312236
46HANNOVER 96220974332634
47FC KØBENHAVN5309714284234
48LEGIA WARSZAWA53010317223733
49BORUSSIA DORTMUND218954321832
50EVERTON FC2181026302432
51JUVENTUS FC318792231730
52AS SAINT-ÉTIENNE3226115242329
53LOSC LILLE324798333430
54FK KRASNODAR3248610273330
55BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH320785372529
56VFL WOLFSBURG218855342629
57ANŻY MACHACZKAŁA220776171628
58MANCHESTER CITY214833241227
59VFB STUTTGART218837302227
60ŁOKOMOTIW MOSKWA216835292327
61PANATHINAIKOS AO4287516274726
62OLYMPIQUE MARSYLIA318747302525
63PARIS SAINT-GERMAIN216673211625
64HAPOEL TEL AWIW3207310273124
65GIRONDINS BORDEAUX3226610232724
66TRABZONSPOR AŞ318738232724
67CELTIC FC42641210344124
68CELTA VIGO114653211423
69DINAMO MOSKWA11072113723
70HAMBURGER SV114725221823
71OLYMPIAKOS SFP520659192423
72APOEL NIKOZJA3227213183123
73WERDER BREMA110631261321
74ŁUDOGOREC RAZGRAD212633161121
75SLOVAN LIBEREC320569233021
76MACCABI TEL AWIW320569223421
77CSKA MOSKWA11062221720
78MOLDE FK214626171820
79FEYENOORD ROTTERDAM214626151620
80BATE BORYSÓW316556202320
81UDINESE CALCIO216556182220
82KAA GENT216556233420
83DINAMO ZAGRZEB4246216253920
84CHELSEA FC19612171019
85LECH POZNAŃ214545141619
86LEVANTE UD11053214718
87TORINO FC11053215918
88NEWCASTLE UNITED11246211918
89FC ZÜRICH318468202918
90EINTRACHT FRANKFURT1852118917
91QARABAĞ FK318459142517
92PARTIZAN BELGRAD4244515204517
93REAL BETIS BALOMPIÉ1104428516
94SHERIFF TYRASPOL318378141816
95GALATASARAY AŞ210433161115
96AUSTRIA WIEDEŃ318369254115
97AEK ATENY3184212223914
98EA GUINGAMP18413101013
99ESBJERG fB18413101213
100ASTRA GIURGIU214347152813
101NK MARIBOR3203413244113
102STOKE CITY1832310911
103OSMANLISPOR FK18323101011
104ARIS SALONIKI183237811
105CZORNOMOREC ODESSA183236711
106HERTHA BSC BERLIN1832371011
107MACCABI HAJFA212327162111
108WISŁA KRAKÓW1832391411
109HNK RIJEKA21225591511
110ROSENBORG BK TRONDHEIM3183213143511
111FC AUGSBURG18314121210
112BIRMINGHAM CITY163128810
113KSC LOKEREN OV163124410
114FC SION182428910
115SPARTAK MOSKWA16312111310
116FC MIDTJYLLAND1831491810
117ASTERAS TRIPOLIS212246112210
118LEWSKI SOFIA21231872010
119SWANSEA CITY18233779
1201.FSV MAINZ 05162318109
121AALBORG BK183056169
122ESTORIL PRAIA21215612168
123sc HEERENVEEN162221178
124SOUTHAMPTON FC16222648
125HAPOEL BEER SZEWA182248118
126ODENSE BK21222817288
127GENOA CFC162138107
128US CITTÀ DI PALERMO162137117
129GETAFE CF16213487
130TOULOUSE FC162136117
131SV ZULTE WAREGEM162134107
132STURM GRAZ2122198207
133APOLLON LIMASSOL2122199287
134DYNAMA MIŃSK2122196257
135KUBAŃ KRASNODAR16132776
136VIDEOTON FC16204686
137MARITIMO FUNCHAL16132466
138SC FREIBURG16132586
139FC VASLUI16132586
140AS MONACO16132596
141HJK HELSINKI162045116
142FC ST.GALLEN162046136
143DINAMO BUKARESZT162044126
144OGC NICE162045116
145FK ROSTÓW14121635
146VITÓRIA SC GUIMARÃES16123655
147NACIONAL MADEIRA1612311125
148WIGAN ATHLETIC16123675
149US SASSUOLO CALCIO161239115
150FC UTRECHT16051575
151ACADÉMICA COIMBRA16123695
152SAMPDORIA GENUA16123475
153FC TIMIŞOARA16123495
154FK ASTANA161235115
155CF Os BELENENSES16123285
156AEK LARNAKA161234115
157HELSINGBORGS IF161149124
158DUNDALK FC16114584
159RIO AVE FC161145104
160IF ELFSBORG BORÅS161145104
161AEL LIMASSOL161144104
162AIK SOLNA161145144
163CSKA SOFIA21211106224
164RANGERS FC14031343
165NEFTÇI PFK BAKU16033483
166STADE RENNES160335103
167RAPID BUKARESZT161055123
168FK VENTSPILS160333103
169FC THUN161053103
170FC PAÇOS DE FERREIRA16033183
171SLAVIA PRAGA160335133
172HAJDUK SPLIT161055133
173SKËNDERBEU KORCZA161054133
174DEBRECENI VSC161054133
175CFR 1907 CLUJ281074153
176SZACHTIOR KARAGANDA160245102
177WORSKLA POŁTAWA160244102
178FC GRONINGEN16024282
179ZORIA ŁUGAŃSK16024282
180HAPOEL KIRJAT SZEMONA160246132
181PANDURII TÂRGU JIU160243112
182GABALA FK21202107262
183TROMSØ IL160151101
184KONYASPOR160152121
185FC LAUSANNE-SPORT160155161
186MALMÖ FF160154151
187KARPATY LWÓW160154151
188SLOVAN BRATYSŁAWA21201115311
189UNIREA URZICENI12002140
190SHAMROCK ROVERS160064190

Tabela federacji

Oprócz zestawienia klubowego, zwracamy uwagę na tabelę federacji.

LPFEDERACJASTMZWREMPORBR+BR-PKT
1HISZPANIA272681416265441300485
2WŁOCHY302421037366374284382
3ANGLIA272221026159323219367
4NIEMCY24208965953354241347
5PORTUGALIA27200805466277240294
6HOLANDIA28199785665251249290
7ROSJA22164764147245178269
8BELGIA24186725262255243268
9UKRAINA21163683758234180241
10FRANCJA22162565155214210219
11TURCJA16122542840160149190
12GRECJA21130373558133184146
13AUSTRIA 17114392253150190139
14SZWAJCARIA16110372548144166136
15CZECHY15102343236138139134
16RUMUNIA16962026509115986
17DANIA10662111347011674
18IZRAEL10661715347911066
19POLSKA85218925456763
20CYPR74611629358039
21BUŁGARIA63610521295335
22CHORWACJA7429726396734
23NORWEGIA6389524326332
24SZKOCJA53041511374527
25BIAŁORUŚ5287615264827
26AZERBEJDŻAN63641022255922
27SERBIA4244515204517
28MOŁDAWIA318378141816
29SŁOWENIA3203413244113
30SZWECJA4243417235113
31WĘGRY21230910219
32KAZACHSTAN21214710217
33FINLANDIA162045116
34IRLANDIA21211109274
35ŁOTWA160333103
36ALBANIA161054133
37SŁOWACJA21201115311
STAN NA 12.09.2017

MARIUSZ CHODAŁA

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Mariusz Chodała
O Mariusz Chodała 134 artykuły
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki