Najwyższe zwycięstwa i porażki reprezentacji europejskich

O to wyjątkowe zastawienie rekordowych meczów wszystkich reprezentacji Europy. W naszym opracowaniu zawarliśmy pierwsze oficjalne mecze, najwyższe porażki oraz rekordowe zwycięstwa. Jeśli szukałeś informacji o rekordach wybranych reprezentacji, znajdziesz je w jednym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z tabelą!

KRAJ PIERWSZY OFICJALNY MECZ NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO NAJWYŻSZA PORAŻKA
ALBANIA 2:3 z Jugosławią, 07.10.1946, Tirana 6:1 z Cyprem , 12.08.2009, Tirana 0:12 z Węgrami, 24.09.1950, Budapeszt
ANDORA 1:6 z Estonią, 13.11.1996, Andorra la Vella 2:0 z Białorusią, 26.04.2000, Aixovall 1:8 z Czechami, 04.06.2005, Liberec
2:0 z Albanią, 17.04.2002, Andorra la Vella 0:7 z Chorwacją, 07.10.2006, Zagrzeb
2:0 z San Marino, 22.02.2017, Serravalle
ANGLIA 0:0 ze Szkocją, 30.11.1872, Partick 13:0 z Irlandią Północną , 31.07.1882, Belfast 1:7 z Węgrami, 23.05.1954, Budapeszt
ARMENIA 0:0 z Mołdawią, 14.10.1992, Erewań 7:1 z Gwatemalą, 28.05.2016, Los Angeles 0:7 z Chile, 04.01.1997, Viña del Mar
0:7 z Gruzją, 30.03.1997, Tbilisi
AUSTRIA 5:0 z Węgrami, 12.10.1902, Wiedeń 9:0 z Maltą, 30.04.1977, Salzburg 1:11 z Anglią, 08.06.1908, Wiedeń
AZERBEJDŻAN 3:6 z Gruzją, 17.09.1992, Gurjaani 4:0 z Liechtensteinem, 05.06.1999, Baku 0:10 z Francją, 06.09.1995, Auxerre
5:1 z San Marino, 04.09.2017, Baku
BELGIA 3:3 z Francją, 01.05.1904, Uccle 9:0 z Zambią, 04.06.1994, Bruksela 2:11 z Anglią (amatorzy), 17.04.1909, Londyn
10:1 z San Marino, 28.02.2001, Bruksela
9:0 z Gibraltarem, 31.08.2017, Liege
BIAŁORUŚ 1:1 z Ukrainą, 28.10.1992, Mińsk 5:0 z Litwą, 07.06.1998, Mińsk 0:5 z Austrią, 11.06.2003, Innsbruck
6:1 z Tadżykistanem, 04.09.2014, Borysów
5:0 z San Marino, 08.09.2018, Mińsk
BOHEMIA 1:1 z Węgrami, 01.04.1906, Budapeszt 5:3 z Węgrami, 06.10.1907, Praga 0:4 z Anglią, 13.06.1908, Praga
BOŚNIA I 3:1 z Iranem, 12.09.1993, Teheran 7:0 z Estonią, 10.09.2008, Zenica 0:5 z Argentyną, 14.05.1998, Cordoba
HERCEGOWINA 8:1 z Liechtensteinem, 07.09.2012, Vaduz
BUŁGARIA 0:0 z Austrią, 21.05.1924, Wiedeń 10:0 z Ghaną, 14.10.1968, Leon 0:13 z Hiszpanią, 21.05.1933, Madryt
CHORWACJA 4:0 z Szwajcarią, 02.04.1940, Zagrzeb 10:0 z San Marino, 04.06.2016, Rijeka 0:6 z Hiszpanią, 11.09.2018, Elche
CYPR 1:1 z Izraelem, 13.11.1960, Nikozja 5:0 z Andorą, 15.11.2000, Limassol 0:12 z RFN, 21.05.1969, Essen
5:0 z Andorą, 16.11.2014, Nikozja
5:0 z San Marino, 21.03.2019, Nikozja
CZARNOGÓRA 2:1 z Węgrami, 24.03.2007, Podgorica 6:0 z San Marino, 11.09.2012, Serravalle 1:5 z Anglią, 25.03.2019, Podgorica
CZECHY 4:1 z Turcją, 23.02.1994, Stambuł 8:1 z Andorą, 04.06.2005, Liberec 0:5 z Anglią, 22.03.2019, Londyn
CZECHOSŁOWACJA 7:0 z Jugosławią, 28.08.1920, Antwerpia 11:0 z Senegalem, 02.11.1966, Praga 0:7 z Węgrami, 19.09.1937, Budapeszt
DANIA 9:0 z Francją B, 19.10.1908, Londyn 17:1 z Francją, 22.10.1908, Londyn 0:8 z Niemcami, 16.05.1937, Wrocław (Breslau)
ESTONIA 0:6 z Finlandią, 17.10.1920, Helsinki 6:0 z Litwą, 26.07.1928, Tallinn 2:10 z Finlandią, 11.08.1922, Helsinki
6:0 z Gibraltarem, 07.10.2017, Faro 0:8 z Niemcami, 11.06.2019, Mainz
FINLANDIA 2:5 ze Szwecją, 22.10.1911, Helsinki 10:2 z Estonią, 11.08.1922, Helsinki 0:13 z Niemcami, 01.09.1940, Lipsk
8:0 z San Marino, 17.11.2010, Helsinki
FRANCJA 3:3 z Belgią, 01.05.1904, Bruksela 10:0 z Azerbejdżanem, 06.09.1995, Auxerre 1:17 z Danią, 22.10.1908, Londyn
GIBRALTAR 0:0 ze Słowacją, 19.11.2013, Faro 1:0 z Maltą, 04.06.2014, Faro
1:0 z Łotwą, 25.03.2018, Gibraltar
1:0 z Armenią, 13.10.2018, Erewań
2:1 z Liechtensteinem, 16.10.2018, Gibraltar 0:9 z Belgią, 31.08.2017, Liege
GRECJA 1:4 z Włochami, 07.04.1929, Ateny 8:0 z Syrią, 25.11.1949, Ateny 1:11 z Węgrami, 25.03.1938, Budapeszt
GRUZJA 2:2 z Litwą, 27.05.1990, Tbilisi 7:0 z Armenią, 30.03.1997, Tbilisi 0:5 z Rumunią, 24.04.1996, Bukareszt
1:6 z Danią, 07.09.2005, Kopenhaga
HISZPANIA 1:0 z Belgią, 28.08.1920, Bruksela 13:0 z Bułgarią, 21.05.1933, Madryt 1:7 z Włochami, 04.06.1928, Amsterdam
1:7 z Anglią, 09.12.1931, Londyn
HOLANDIA 4:1 z Belgią, 30.04.1905, Antwerpia 11:0 z San Marino, 02.09.2011, Eindhoven 2:12 z Anglią (amatorzy), 21.12.1907, Darlington
IRLANDIA 1:0 z Bułgarią, 28.05.1924, Colombes 8:0 z Maltą, 16.11.1983, Dublin 0:7 z Brazylią, 27.05.1982, Uberlandia
IRLANDIA PÓŁNOCNA 0:13 z Anglią, 18.02.1882, Belfast 7:0 z Walią, 01.02.1930, Belfast 0:13 z Anglią, 18.02.1882, Belfast
ISLANDIA 0:3 z Danią, 17.07.1946, Reykjavik 5:0 z Maltą, 27.07.2000, Reykjavik 2:14 z Danią, 23.08.1967, Kopenhaga
IZRAEL 1:7 z Egiptem, 16.03.1934, Kair 9:0 z Tajwanem, 23.03.1988, Wellington 1:7 z Egiptem, 16.03.1934, Kair
0:6 z Jugosławią, 21.08.1949, Belgrad
1:7 z Anglią, 09.11.1961, Leeds
1:7 z Niemcami, 13.02.2002, Kaiserslautern
JUGOSŁAWIA 0:7 z Czechosłowacją, 28.08.1920, Antwerpia 10:0 z Wenezuelą, 14.06.1972, Kurytyba 0:7 z Czechosłowacją, 28.08.1920, Antwerp
0:7 z Urugwajem, 26.05.1924, Paryż
0:7 z Czechosłowacją, 28.10.1925, Praga
KAZACHSTAN 1:0 z Turkmenistanem, 01.06.1992, Ałmaty 7:0 z Pakistanem, 11.06.1997, Lahore 0:6 z Turcją, 08.06.2005, Ałmaty
0:6 z Rosją, 23.05.2008, Moskwa
KOSOWO 0:0 z Haiti, 05.03.2014, Mitrovica 5:0 z Maltą, 17.11.2018, Ta' Qali 0:6 z Chorwacją, 06.10.2016, Szkodra
LIECHTENSTEIN 1:1 z Koreą Południową, 14.06.1981, Daejeon 4:0 z Luksemburgiem, 13.10.2004, Luksemburg 1:11 z Macedonią, 09.11.1996, Eschen
LITWA 0:5 z Estonią, 24.06.1923, Kowno 7:0 z Estonią, 20.05.1995, Ryga 0:10 z Egiptem, 27.05.1924, Paryż
LUKSEMBURG 1:4 z Francją, 29.10.1911, Luksemburg 6:0 z Afganistanem, 26.07.1948, Brighton 0:9 z Niemcami, 04.08.1936, Berlin
0:9 z Anglią, 19.10.1960, Luksemburg
0:9 z Anglią, 15.12.1982, Londyn
ŁOTWA 1:1 z Estonią, 24.09.1922, Ryga 6:1 z Litwą, 30.05.1935, Ryga 0:12 ze Szwecją, 29.05.1927, Sztokholm
5:0 z Litwą, 01.06.2012, Vöru
5:0 z Gibraltarem, 29.03.2016, Gibraltar
MACEDONIA PÓŁNOCNA 4:1 ze Słowenią, 13.10.1993, Kranj 11:1 z Liechtensteinem, 09.11.1996, Eschen-Mauren 0:5 z Belgią, 07.06.1995, Skopje
0:5 ze Słowacją, 07.10.2001, Skopje
0:5 z Węgrami, 14.11.2001, Budapeszt
1:6 z Czechami, 08.06.2005, Teplice
MALTA 2:3 z Austrią, 24.02.1957, Gżira 7:1 z Liechtensteinem, 26.03.2008, Ta' Qali 1:12 z Hiszpanią, 21.12.1983, Sevilla
MOŁDAWIA 2:4 z Gruzją, 02.07.1991, Kiszyniów 5:0 z Pakistanem, 18.08.1992, Amman 0:6 ze Szwecją, 06.06.2001, Göteborg
NIEMCY 3:5 ze Szwajcarią, 05.04.1908, Bazylea 16:0 z Rosją, 01.07.1912, Sztokholm 0:9 z Anglią (amatorzy), 13.03.1909, Oxford
NORWEGIA 3:11 ze Szwecją, 12.07.1908, Göteborg 12:0 z Finlandią, 28.06.1946, Bergen 0:12 z Danią, 07.10.1917, Kopenhaga
NRD 0:3 z Polską, 21.09.1952, Warszawa 12:1 z Cejlonem (dziś Sri Lanka), 12.01.1964, Colombo 0:3 z Polską, 21.09.1952, Warszawa
1:4 z Czechosłowacją, 27.10.1957, Lipsk
POLSKA 0:1 z Węgrami, 18.12.1921, Budapeszt 10:0 z San Marino, 01.04.2009, Kielce 0:8 z Danią, 26.06.1948, Kopenhaga
PORTUGALIA 1:3 z Hiszpanią, 18.12.1921, Madryt 8:0 z Liechtensteinem, 18.11.1994, Lizbona 0:10 z Anglią, 25.05.1947, Lizbona
8:0 z Liechtensteinem, 09.06.1999, Coimbra
8:0 z Kuwejtem, 19.11.2003, Leiria
ROSJA 1:2 z Finlandią, 30.06.1912, Sztokholm 9:0 z San Marino, 08.06.2019, Sarańsk 0:16 z Niemcami, 01.07.1912, Sztokholm
RUMUNIA 2:1 z Jugosławią, 08.06.1922, Belgrad 9:0 z Finlandią, 14.10.1973, Bukareszt 0:9 z Węgrami, 06.06.1948, Budapeszt
SAARA 4:2 ze Szwajcarią, 22.11.1950, Saarbrücken 5:0 ze Szwajcarią, 15.09.1951, Berno 1:7 z Urugwajem, 05.06.1954, Saarbrücken
SAN MARINO 0:4 ze Szwajcarią, 14.11.1990, Serravalle 1:0 z Liechtensteinem, 28.04.2004, Serravalle 0:13 z Niemcami, 06.12.2006, Serravalle
SERBIA 3:1 z Czechami, 18.08.2006, Uherské Hradiště 6:1 z Azerbejdżanem, 17.10.2007, Baku 0:5 z Ukrainą, 07.06.2019, Lwów
6:1 z Bułgarią, 19.11.2008, Belgrad
5:0 z Rumunią, 10.10.2009, Belgrad
6:1 z Walią, 11.09.2012, Nowy Sad
SERBIA I CZARNOGÓRA 2:2 z Azerbejdżanem, 12.02.2003, Podgorica 5:0 z San Marino, 13.10.2004, Belgrad 0:6 z Argentyną, 16.06.2006, Gelsenkirchen
SŁOWACJA 2:0 z Niemcami, 27.08.1939, Bratysława 7:0 z Liechtensteinem, 08.09.2004, Bratysława 0:6 z Argentyną, 22.06.1995, Mendoza
7:0 z San Marino, 13.10.2007, Dubnica nad Váhom 0:6 ze Szwecją, 12.01.2017, Abu Dabi
7:0 z San Marino, 06.06.2009, Bratysława
SŁOWENIA 1:1 z Estonią, 03.06,1992, Tallinn 7:0 z Omanem, 08.02.1999, Muscat 0:5 z Francją, 12.10.2002, Saint-Denis
SZKOCJA 0:0 z Anglią, 30.11.1872, Partick 11:0 z Irlandią Północną, 23.02.1901, Glasgow 0:7 z Urugwajem, 19.06.1954, Bazylea
SZWAJCARIA 0:1 z Francją, 12.02.1905, Paryż 9:0 z Litwą, 25.05.1924, Paryż 0:9 z Anglią, 20.05.1909, Bazylea
0:9 z Węgrami, 29.10.1911, Budapeszt
SZWECJA 11:3 z Norwegią, 12.07.1908, Göteborg 12:0 z Łotwą, 29.05.1927, Sztokholm 1:12 z Wielką Brytanią, 20.10.1908, Londyn
12:0 z Koreą Południową, 05.08.1948, Londyn
TURCJA 2:2 z Rumunią, 26.10.1923, Stambuł 7:0 z Syrią, 20.11.1949, Ankara 0:8 z Polską, 24.04.1968, Chorzów
7:0 z Koreą Południową, 20.06.1954, Genewa 0:8 z Anglią, 14.11.1984, Stambuł
7:0 z San Marino, 10.11.1996, Stambuł 0:8 z Anglią, 14.10.1987, Londyn
UKRAINA 1:3 z Węgrami, 29.04.1992, Użhorod 9:0 z San Marino, 06.09.2013, Lwów 0:4 z Chorwacją, 25.03.1995, Zagrzeb
0:4 z Hiszpanią, 14.06.2006, Lipsk
0:4 z Czechami, 06.09.2011, Praga
WALIA 0:4 ze Szkocją, 26.03.1876, Glasgow 11:0 z Irlandią Północną, 03.03.1988, Wrexham 0:9 ze Szkocją, 23.03.1878, Glasgow
WĘGRY 0:5 z Austrią, 12.10.1902, Wiedeń 13:1 z Francją, 12.06.1927, Budapeszt 1:8 z Holandią, 11.10.2013, Amsterdam
WŁOCHY 6:2 z Francją, 15.05.1910, Mediolan 9:0 z USA, 02.08.1948, Brentford 1:7 z Węgrami, 06.04.1924, Budapeszt
WYSPY OWCZE 0:1 z Islandią, 24.08.1988, Akranes 3:0 z San Marino, 25.05.1995, Toftir 0:7 z Jugosławią, 16.05.1991, Belgrad
4:1 z Gibraltarem, 01.03.2014, Gibraltar 0:7 z Rumunią, 06.05.1992, Bukareszt
3:0 z Liechtensteinem, 25.03.2018, Marbella 0:7 z Norwegią, 11.08.1993, Toftir
1:8 z Jugosławią, 06.10.1996, Toftir
ZSRR 3:0 z Turcją, 16.11.1924, Moskwa 11:1 z Indiami, 16.09.1955, Moskwa 0:5 z Anglią, 22.10.1958, Londyn
10:0 z Finlandią, 15.08.1957, Helsinki
#wspieramretro
O Mariusz Chodała 211 artykułów
miłośnik angielskiego futbolu,statystyk oraz europejskich pucharów,kibic ŁKS-u Łódź i Liverpool FC,w wolnych chwilach słuchacz różnej muzyki