Tabela wszech czasów: Macedonia Północna

Tabela wszech czasów: Macedonia Północna

Przedstawiamy wam kolejną część statystycznego cyklu, dotyczącego tabel wszech czasów lig całego świata. Tym razem kierujemy się w kierunku Macedonii Północnej. Rozgrywki w tym roku obchodzą swoją pełnoletność, gdyż wystartowały w 1992 roku.

LP KLUB SEZONY MECZE ZW. REM. POR. BR+ BR- PUNKTY
1 Vardar Skopje 27 841 472 202 167 1526 715 1618
2 Sileks Kratovo 26 808 351 183 274 1263 971 1236
3 Rabotnički Skopje 22 668 332 152 184 1057 704 1148
4 Pobeda Prilep 19 583 283 118 182 985 722 967
5 Pelister Bitola 21 642 231 145 266 801 867 838
6 Shkëndija'79 Tetovo 15 488 248 92 148 840 586 836
7 Renova Tetovo 14 460 187 132 141 626 542 693
8 Sloga Skopje 14 392 191 86 115 622 401 659
9 Makedonja Gjorče Petrov Skopje 17 497 178 118 201 636 662 652
10 Cementarnica 55 Skopje 15 448 157 95 196 587 621 566
11 Belasica Strumica 13 399 148 83 168 523 586 527
12 Bregalnica Štip 13 405 124 87 194 459 631 459
13 Metalurg Skopje 9 287 113 82 92 355 298 421
14 Napredak Kičevo 12 385 106 81 198 410 649 399
15 FK Turnovo 8 254 96 66 92 302 295 354
16 Tikveš Kavadarci 11 317 91 64 162 356 582 337
17 Sasa Makedonska Kamenica 9 251 84 64 103 301 336 316
18 Osogovo Kočani 8 232 69 52 111 282 376 259
19 Balkan Skopje 7 199 69 51 79 226 250 258
20 Borec MHK Veles 7 197 59 44 94 208 329 221
21 Baškimi Kumanovo 5 165 61 26 78 241 273 209
22 Teteks Tetovo 6 192 49 44 99 171 290 191
23 KF Shkupi 1927 4 140 43 45 52 147 161 174
24 Rudar Probištip 5 148 43 25 80 139 300 154
25 Milano Kumanovo 3 89 39 10 40 136 152 127
26 FK Skopje 4 120 30 29 61 117 186 119
27 Akademija Pandev Strumica 2 72 27 19 26 88 82 100
28 Ljuboten Tetovo 3 88 27 16 45 110 176 97
29 FK Ohrid 3 91 25 20 46 100 144 95
30 Madžari Skopje 2 66 26 14 26 78 74 92
31 FK Kumanovo 3 91 21 11 59 88 212 74
32 Vlazrimi Kičevo 2 66 15 7 44 66 151 52
33 Bregalnica Delčevo 2 66 12 10 44 64 173 46
34 Drita Bogovinje 1 33 11 7 15 35 50 40
35 FK Gorno Lisiče 1 33 9 12 12 34 37 39
36 Karaorman Struga 1 30 9 6 15 37 75 33
37 Pobeda AD Prilep 1 36 6 5 25 26 76 23
38 Mladost Carev Dvor 1 33 6 1 26 22 81 19
39 11 Oktomvri Prilep 1 33 3 7 23 26 58 16
40 KF Gostivar 1 33 3 6 24 19 70 15
41 Vardarski Bogdanci 1 34 2 5 27 16 100 11
42 Kozuv Gevgelija 1 30 2 4 24 18 99 10