Tabela wszech czasów: Bułgaria

Liga bułgarska
Liga bułgarska

Przygotowaliśmy dla Was kolejną część cyklu tabel wszech czasów. Tym razem sprawdzamy jak historycznie radziły sobie kluby z Bułgarii. Tabela obejmuje lata 1948 – 2019

LP KLUB ST M ZW REM POR BR+ BR- PKT
1 CSKA Sofia 70 2020 1232 458 330 4143 1742 4154
2 Lewski Sofia 71 2052 1211 471 370 3975 1829 4104
3 Slavia Sofia 70 2028 877 483 668 3027 2379 3114
4 Lokomotiw Sofia 64 1835 770 460 605 2644 2215 2770
5 Botew Płowdiw 64 1863 719 434 710 2693 2572 2591
6 Lokomotiw Płowdiw 58 1732 671 397 664 2339 2372 2410
7 Czerno More Warna 55 1613 573 409 631 1920 2050 2128
8 Beroe Stara Zagora 52 1559 536 366 657 1896 2229 1974
9 Spartak Warna 43 1202 378 270 554 1385 1829 1404
10 Minior Pernik 38 1055 330 248 477 1175 1594 1238
11 Spartak Plewen 35 994 314 245 435 1150 1511 1187
12 Litex Łowecz 20 608 354 123 131 1113 552 1185
13 Botew Wraca 29 882 301 192 389 1104 1311 1095
14 Czernomorec 1919 Burgas 29 866 277 188 401 1057 1410 1019
15 Etar Weliko Tarnowo 24 726 264 161 301 951 1043 953
16 Marek Dupnica 29 838 251 177 410 920 1374 930
17 OFK Sliwen 25 750 246 164 340 906 1109 902
18 Dunaw Ruse 28 807 254 198 355 862 1215 960
19 Pirin 1922 Błagojewgrad 26 788 244 196 348 844 1072 928
20 Akademisk Sofia 18 505 163 136 206 589 676 625
21 Spartak Płowdiw 17 441 158 121 162 562 581 595
22 Neftochimik Burgas 14 430 171 83 176 600 567 596
23 Spartak Sofia 15 377 135 124 118 456 416 529
24 Dobrudża Dobrucz 14 414 126 82 206 448 682 460
25 Belasica Petricz 12 368 116 68 184 377 590 416
26 Łudogorec Razgrad 8 270 167 64 39 540 187 565
27 Lokomotiw Gorna Orjachowica 10 304 102 59 143 310 462 365
28 Czernomorec 2005 Burgas 7 218 92 53 73 288 223 329
29 Wełbyżd Kiustendił 7 201 98 27 76 299 269 321
30 Jantra Gabrowo 7 214 65 50 99 239 332 245
31 PFC Montana 9 278 64 61 153 265 436 253
32 PFK Szumen 7 212 61 38 113 219 368 221
33 Pirin 1928 Błagojewgrad 6 178 53 41 84 189 254 200
34 FK Haskowo 7 212 52 31 129 210 400 187
35 Akademik Swisztow 4 120 36 26 58 136 195 134
36 Wihren Sandanski 4 118 38 14 66 117 173 128
37 Widima-Rakowski Sewliewo 5 150 28 36 86 126 271 120
38 Rodopa Smolian 4 118 31 17 70 106 194 110
39 Marica Płowdiw 4 120 28 25 67 129 225 109
40 Tundża Jamboł 3 97 28 22 47 98 152 106
41 PFK Etar Weliko Tarnowo 2 72 28 16 28 82 86 100
42 Zawod 12 Sofia 3 74 23 27 24 72 80 96
43 Wereja Stara Zagora 3 106 24 19 63 73 195 91
44 Hebar Pazardżik 3 86 20 21 45 85 141 81
45 Metalurg Pernik 2 58 22 6 30 60 77 72
46 Septemvri Sofia 5 148 40 31 77 176 273 151
47 Lokomotiw Mezdra 2 60 17 13 30 69 89 64
48 VVS Sofia 2 54 13 21 20 60 63 60
49 Stroitel Sofia 2 50 13 18 19 47 53 57
50 Witosza Bistrica 2 72 14 15 43 52 116 57
51 Pirin Gotse Delczew 2 68 16 8 44 62 148 56
52 Czerweno Zname Sofia 2 40 13 13 14 46 50 52
53 Kaliakra Kawarna 2 60 10 11 39 45 117 41
54 Rilski Sportist Samokow 2 56 11 6 39 51 116 39
55 Torpedo Plewen 3 66 9 14 43 48 137 38
56 Olimpik Tetewen 1 30 11 2 17 26 50 35
57 Akademik Warna 1 28 9 7 12 26 43 34
58 Rakowski Ruse 2 60 9 6 45 41 151 33
59 FK Dimitowgrad 1 30 8 6 16 32 66 30
60 Himik Dimitrowgrad 1 30 7 6 17 36 60 27
61 Ofc Pirin Błagojewgrad 1 32 5 11 16 27 45 26
62 Rózowa Dolina Kazanłyk 1 30 7 5 18 30 53 26
63 FK Lubimec 1 38 6 3 29 35 104 21
64 Slawia Płowdiw 1 18 4 8 6 16 21 20
65 OFK Nesebar 1 30 5 5 20 26 63 20
66 PFK Pawlikeni 1 26 5 4 17 12 45 19
67 Sportist Svoge 1 30 5 4 21 23 59 19
68 Etar 1924 Weliko Tarnowo (zał.2002) 1 30 4 4 22 20 75 16
69 Bdin Widin 1 18 2 4 12 13 35 10
70 Swetkawica Tyrgowiszte 1 30 1 5 24 8 71 8
71 Czernomorec Burgas/Sofia 1 30 0 1 29 8 131 1