Tabela wszech czasów Ekstraklasy

Processed with VSCO with m3 preset

Już za moment rusza liga przez wielu uważana za najlepszą na świecie – czyli nasza rodzima Ekstraklasa. Jak co roku do walki o prym w kraju staną kluby z całej polski, zarówno z dużych jak i małych miast. O tym, kto okaże się najlepszy dowiemy się za 10 miesięcy, natomiast już teraz możemy sprawdzić, która drużyna historycznie ma największe szanse na tryumf. Oto tabela wszech czasów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

POZYCJAKLUBSEZONYMZRPBR+BR-PKT
1LEGIA WARSZAWA8423321154578600389624384040
2WISŁA KRAKÓW812197977549671354826313480
3RUCH CHORZÓW772067841555671310726583078
4GÓRNIK ZABRZE631846783528535275320672877
5LECH POZNAŃ601750704482564242320342594
6ŁKS ŁÓDŹ661756604480672226124292292
7POGOŃ SZCZECIN481447474410563168919481832
8ŚLĄSK WROCŁAW421303469382452154215701789
9WIDZEW ŁÓDŹ351075425336314140112441611
10CRACOVIA421095403258434155115531462
11ZAGŁĘBIE LUBIN321023377292354129312201423
12GKS KATOWICE3089432128628710239771249
13ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC36987322267398118013301233
14POLONIA BYTOM35889289272328109711391139
15POLONIA WARSZAWA31800304178318116512511090
16LECHIA GDAŃSK2981126922132190910571028
17STAL MIELEC26767253238276865891997
18SZOMBIERKI BYTOM25702235180287875999885
19JAGIELLONIA BIAŁYSTOK18593210153230706823783
20GWARDIA WARSZAWA23572195149228682764734
21ODRA OPOLE22564182159223645740705
22WARTA POZNAŃ1944019073177874765643
23KORONA KIELCE14469161134174557631617
24ARKA GDYNIA16508144147217522667579
25WISŁA PŁOCK14448143114191524658543
26ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI1441814594179487570529
27PIAST GLIWICE1137914396140463473525
28AMICA WRONKI1133213593104452370498
29GKS BEŁCHATÓW1237513096149422463486
30ZAWISZA BYDGOSZCZ1443012698206461651476
31DYSKOBOLIA GRODZISK WIELKOPOLSKI1029412469101420357441
32POGOŃ LWÓW132731304499537437434
33GARBARNIA KRAKÓW1531512164130563561427
34STAL RZESZÓW112907997114297377334
35WARSZAWIANKA132719047134427612317
36HUTNIK KRAKÓW7234758178299284306
37STOMIL OLSZTYN82547675103255339303
38MOTOR LUBLIN92747092112259372302
39OLIMPIA POZNAŃ8250679192269317292
40AKS CHORZÓW10192803676336307276
41RAKÓW CZĘSTOCHOWA6203695084217267257
42BAŁTYK GDYNIA7210646185184247253
43GÓRNIK ŁĘCZNA72236456103231331248
44PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA6201546087225310222
45ROW RYBNIK7198506583165233215
46GÓRNIK WAŁBRZYCH6180525573190243211
47CZARNI LWÓW7164562979265326197
48ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH6160504268131166192
49GÓRNIK RADLIN8162503676193280186
50POLONIA BYDGOSZCZ7156473574186296176
51STAL STALOWA WOLA4132324456113173140
521.FC KATOWICE378391029164143127
53TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA3111322851113171124
54GKS TYCHY390283032105113114
55RUCH RADZIONKÓW390301941105135109
56KLUB TURYSTÓW ŁÓDŹ378311136134161104
57SOKÓŁ PNIEWY268202523748385
58ARKONIA SZCZECIN48820244410016684
59SIARKA TARNOBRZEG31021924598816981
60KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI3921817577314771
61SOKÓŁ TYCHY2681617355410765
62ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE366197408416664
63UNIA RACIBÓRZ2521410287712652
64HASMONEA LWÓW2541410309814952
65WAWEL KRAKÓW23213118503650
6622 STRZELEC SIEDLCE364148428416950
67IGLOOPOL DĘBICA264919364312146
68TKS TORUŃ254134378418543
69LECHIA/OLIMPIA GDAŃSK13411716395940
70MIEDŹ LEGNICA137101017406540
71PODGÓRZE KRAKÓW242115265610538
72RADOMIAK RADOM1308913293233
73SANDECJA NOWY SĄCZ13761516345433
74TARNOVIA TARNÓW12610214424832
75SZCZAKOWIANKA JAWORZNO1308814405432
76GKS JASTRZĘBIE ZDRÓJ1308814244332
77RKS RADOMSKO12871011233431
78RYMER RYBNIK1268315456427
79GÓRNIK POLKOWICE1266515173723
80ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI1265714214222
81DĄB KATOWICE2367029299721
82ŚMIGŁY WILNO1185112295016
83LECHIA LWÓW1225116236616
84ŁTS-G ŁÓDŹ1223613256715
85JUTRZENKA KRAKÓW1263518418214
86UNION-TOURING ŁÓDŹ112111015514
TABELA WSZECH CZASÓW POLSKIEJ EKSTRAKLASY. STAN NA KONIEC SEZONU 2020/2021
  • Nie uwzględniono meczów barażowych o utrzymanie w ekstraklasie w sezonach: 1986/87 Ruch Chorzów-Lechia Gdańsk (1:2 i 1:2), Polonia Bytom-Olimpia Poznań (2:2 i 0:0), oraz w sezonie 1987/88 Górnik Wałbrzych-Zagłębie Lubin (2:1 i 2:2), Olimpia Poznań-Lechia Gdańsk (1:0 i 2:2).
  • Uwzględniono 18 walkowerów, którymi w 1937 roku ukarano Dąb Katowice.
  • Nie uwzględniono meczów unieważnionych w sezonach: 1986/87 Lech Poznań-Polonia Bytom (1:1), Olimpia Poznań-Stal Mielec (1:3), Zagłębie Lubin-Ruch Chorzów (0:2), oraz w sezonie 1992/93 Wisła Kraków-Legia Warszawa (0:6), ŁKS Łódź-Olimpia Poznań (7:1).
  • Uwzględniono barażowe mecze o mistrzostwo Polski: Cracovia-Wisła (3:1) w 1948 roku, oraz Ruch Chorzów-Polonia Bytom (7:0 i 0:0) w 1952 roku.
  • W 1934 roku w meczu Garbarnia Kraków-ŁKS Łódź przyznano obustronny walkower, co uwzględniono w tabeli.
    Tabela uwzględnia przerwany sezon w 1939 roku z powodu wybuchu II Wojny Światowej.

MARIUSZ CHODAŁA

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE