Rekordziści gier reprezentacji zrzeszonych w UEFA

Zdjęcie główne: uefa.com

Zastanawiałeś się kiedyś, którzy piłkarze są rekordzistami swoich reprezentacji pod względem gier w barwach narodowych? Już nie musisz! To zestawienie rozwieje Twoje wątpliwości. Rekordy posegregowaliśmy pod względem ich wieku. 

GraczKrajLiczba występówDebiutOstatni mecz
Pat JenningsIrlandia Północna11915.04.196412.06.1986
Kenny DalglishSzkocja10210.11.197112.11.1986
Peter ShiltonAnglia12525.11.19707.07.1990
Jan CeulemansBelgia9626.03.197727.02.1991
Heinz HermannSzwajcaria1186.09.197813.11.1991
Neville SouthallWalia9227.05.198220.08.1997
Lothar Matthäus Niemcy15014.06.198020.06.2000
Peter SchmeichelDania12920.05.198725.04.2001
Andreas HerzogAustria1036.04.198830.04.2003
Runar KristinssonIslandia10438.10.198718.08.2004
David CarabottMalta12215.11.19879.02.2005
Dorinel MunteanuRumunia13423.05.199112.09.2007
Lilian ThuramFrancja14217.08.199413.06.2008
Edwin van der SarHolandia1307.06.199515.10.2008
Radu RebejaMołdawia742.07.199115.10.2008
Martin ReimEstonia1563.06.19926.06.2009
Goce SedloskiMacedonia10027.03.199629.05.2010
Jeff StrasserLuksemburg9812.10.199312.10.2010
Vitālijs AstafjevsŁotwa16726.08.199217.11.2010
Jari LitmanenFinlandia13722.10.198917.11.2010
Michał ŻewłakowPolska10219.06.199929.03.2011
Miroslav KarhanSłowacja1076.09.19957.10.2011
Stiliyan Petrov Bułgaria10524.12.199811.10.2011
Ioannis OkkasCypr10315.02.199711.10.2011
Levan Kobiashvili Gruzja1001.09.199611.10.2011
Andrius SkerlaLitwa843.11.199611.10.2011
Rüştü Reçber Turcja12012.10.199426.05.2012
Aleksandr KulczyBiałoruś10214.02.199611.09.2012
Sarkis Howsepian Armenia13214.10.199214.11.2012
John Arne RiiseNorwegia11031.01.200022.03.2013
Dejan StankovićSerbia *10322.04.199811.10.2013
Anders SvenssonSzwecja14827.11.199919.11.2013
Giorgos KaragounisGrecja13920.08.199929.06.2014
Fróđi BenjaminsenWyspy Owcze8718.08.19997.09.2015
Mario FrickLiechtenstein12526.10.199312.10.2015
Andy SelvaSan Marino7210.10.199812.10.2015
Óscar SonejeeAndora10622.06.199712.11.2015
Yossi BenayounIzrael9718.11.199823.03.2016
Boštjan CesarSłowenia9112.02.200328.03.2016
Joseph ChipolinaGibraltar1819.11.201329.03.2016
Rəşad SadıqovAzerbejdżan1037.10.200129.05.2016
Emir SpahićBośnia i Hercegowina897.06.200329.05.2016
Elsad ZverotićCzarnogóra5827.05.200829.05.2016
Iker CasillasHiszpania1673.06.20001.06.2016
Fanol PerdedajKosowo65.03.20143.06.2016
Samat SmakowKazachstan7431.03.20007.06.2016
Robbie KeaneIrlandia14525.03.199818.06.2016
Lorik CanaAlbania9311.06.200319.06.2016
Siergiej IgnaszewiczRosja *12021.08.200220.06.2016
Anatolij TymoszczukUkraina14426.04.200021.06.2016
Petr ČechCzechy *12412.02.200221.06.2016
Darijo SrnaChorwacja13420.11.200225.06.2016
Gábor KiralyWęgry10725.03.199826.06.2016
Gianluigi BuffonWłochy16129.10.19972.07.2016
Cristiano RonaldoPortugalia13320.08.200310.07.2016

 

* Czechy (razem z Czechosłowacją), Rosja (razem z ZSRR), Serbia (razem z Jugosławią).

Stan na dzień: 03.08.2016

Źródło: http://eu-football.info/

 RAFAŁ PAWLETA

Zachęcamy do polubienia nas na FACEBOOKU, a także obserwacji na TWITTERZE , INSTAGRAMIE i YOUTUBE

Rafał Pawleta
O Rafał Pawleta 62 artykuły
Z wykształcenia nauczyciel geografii, pasjonat dobrego, widowiskowego i efektownego futbolu bez przynależności klubowej czy reprezentacyjnej, miłośnik statystyki piłkarskiej.